DavidWebb

okres Kysucké Nové Mesto
filmy ma fakt bavia

4 body

• 10.11.2013  19:31

Tak už dlho som nemal také dilema ohodnotiť film ako pri tomto šteku. Ah jaj... Ono, mne to vychádza tak nejak buď/alebo. V podstate bezobsažný doslova komiksovo štylizovaný paradoxne farebný noir. Malo to niečo do seba, fakt malo, ale myslím že neskôr narodení budú z tohto dielka asi viac vo vytržení a zrejme to aj lepšie ohodnotia. Boli tam určité nápady, celkom dobrý soundtrack, úsečné dialógy a pravdepodobne splnený sen režiséra. Mne osobne ale vadil asi najviac výber hercov pre stvárnenie ústrednej dvojice hlavných postáv. Matthew Mardsen bol značne nevýrazný, vlastne veľmi obyčajný chlapík, ktorému by sa skôr hodila úloha bohatého povaľača na pláži v nejakom seriáli a Christian Pitre - čiernovlasá krásna bábika Barbie bez charizmy, ktorá pôsobila drsne asi ako zúbková víla. V zásade herecky to bol ťažký podpriemer snáď od všetkých, možno ešte Kristanna Loken jakoš-takoš aj to iba preto, že mám na ňu slabosť. Tak či onak som presvedčený, že si Bounty Killer svojich priaznivcov nájde, je to predsa len hodne osobité a svojim spôsobom zvláštne výtvarné dielo.

• 10.11.2013  12:24
    Návrh (2009)

Romantické komédie by iste neboli takým lákadlom bez patričného hereckého obsadenia ako i v tomto prípade v hlavných úlohách Sandra Bullock a Ryan Reynolds. Bohužiaľ ani Návrh sa nedokázal vyhnúť trápnym scénam, ktoré mali byť prvoplánovo komické, našťastie ich bolo naozaj málo, čo tento flick radí do skupiny tých lepších. Navyše dobrý scenár a réžia nedovolia divákovi nudiť sa. V zásade sa jedná o dobrý námet, nijako zvlášť objavný avšak slušne prevedený. Jedna vec mi na príbehu predsa len vadila. Ryan Reynolds pochádza z veľmi bohatej rodiny (o čom nikto nevie) ale on radšej pracuje v kancelárii ako lúzer-asistent editorky v blbom vydavateľstve(?) Tomu sa dá len ťažko uveriť hoci nič nie je nemožné, všakže. Čo by som rád subjektívne vyzdvihol je Sandra. Častokrát ma totiž až hypnotizuje, ako dokáže byť táto babenka elegantná, elegantne krásna keď chce. A zároveň dokáže zahrať sedliačku, ktorej trčí slama z topánok. Fakt sila. Somár somárum slušný odpočinkový flick, pri ktorom som sa dobre zabavil a kľudne sa v budúcnosti pozriem aj druhýkrát. Za seba 3½ hviezdy a PS: "Sakra mě už z tý ženský hrabe".

• 9.11.2013  10:53
    Silent House (2011)

Minimálne do prvej polovice ak nie až do konca druhej tretiny som mal pocit, že sa opäť raz jedná o horor, ktorý má divákom robiť nervy dementným chovaním sa postáv. No nakoniec sa ukázalo, že fšecko je inak. Záverečnú pointu som nepoznal, pretože originál som si síce pustil ale nedopozeral. V zásade sa jedná o ďalší zo stoviek nízkorozpočtových hororov, ktorý ale svojím spôsobom celkom funguje. Nejedná sa o žiadnu vyvražďovačku ani ducharinu - je to skôr mysteriózny triler založený na vytvorení nepríjemnej atmosféry a záverečnom odhalení, ktoré som po pravde nečakal. Skôr by jeden čakal, že sa to (asi) vydá v šľapajách Nevinných beštií. Herecké výkony čistý priemer a na soundtrack si ani nepamätám. V každom prípade podobných snímkov v omnoho horšom prevedení som už videl dosť a ak pretrpíte a vydržíte prvé 2/3 filmu, nakoniec sa určitej satisfakcie dočkáte. A možno sa budete aj trochu báť.

• 8.11.2013  12:49

Občas si pozriem aj nejakú romantickú prkotinu a toto bol zásah do čierneho. Problém s romantickými flickmi je, že sa väčšinou pri nich cítim prinajlepšom trápne. No a Elvis & Anabelle sa trápnosti s absolútnym prehľadom vyhol, za čo môže definitívne dobrý scenár a perfektný výber hercov. Blake Lively síce nemám rád (má naozaj nepríjemný hlas) ale tu mi vôbec nevadila. Dokonca s hlavným predstaviteľom vytvorila dokonalý pár, medzi ktorými nejaká tá chémia je, to povestné "niečo". No a jeho otec (Joe Mantegna), tak to bol koncert pár exceláns, ten tam pasoval jak penis do... Aké je to jednoduché, keď sú vo filme normálne, uveriteľné, nesilené dialógy a správny casting. Potom režisér nepotrebuje ani namakaný budget a skvelý kúsok je na svete. Navyše veľmi dobrý a skvele sa hodiaci soundtrack ma prinútil poprehrabovať sa v ďalších romantických flickoch, reku ešte možno niečo dobré vyhrabem. Lenže to taktiež znamená, že ešte uvidím aj veľa šitu. Unfortunetly inak to nejde...

• 7.11.2013  10:50
    Tma (2005)

Len ťažko sa dá tomu uveriť ale je to tak. Tma je totiž neuveriteľná nuda aj napriek castingu aj napriek atraktívnemu prostrediu a aj napriek slušnej réžii. Ono vlastne ten príbeh samotný a v závese scenár - teda to ako je podaný je hrozná nuda. Lidičky ja nechcem byť sprostý ale hodinu pred touto snímkou som dopozeral na ČSFD očierňovanú, lacnú Absentiu a bol som viac napätý a bál som sa ďaleko viac ako pri tomto diele Inge Lindströmovej "Škriekanie na morskom útese". Pretože v určitej fáze filmu, keď Maria Bello vrieska do prímorského vánku "Sááráá" a jej dcérenka kontruje "Máámíí" a to asi 25 krát po sebe, som skoro hodil šálku aj s kávou do obrazovky. Vlastne sa veľmi čudujem opäť perfektnému Seanovi Beanovi, že do takýchto snímkov ide. Už predtým ma sklamal Silent Hill Revelation, v ktorom účinkoval (nevedno prečo, prachy?) tiež. Doporučujem obísť to veľkým oblúkom a nestrácať pri tom čas.

• 6.11.2013  14:44
    Pevné pouto (2009)

Tak v prvom rade: Tento film sa rozhodne nebude páčiť každému. Čo ale neznamená že je zlý. Vôbec nie, mne sa to páčilo fest. Viem si živo predstaviť ako mnohí kritizujú množstvo gýču a CGI efektov, ale ako inak chcete vyobraziť svet niekde "medzi" niekde "ani zem ani nebo"? Ten svet je nereálny, imaginárny a preto je tam vyslovená potreba určitej fantázie a spomienok tínejďž dievčaťa a asi aj nutná dávka farieb a gýču ak chcete. Tým môže na niekoho pôsobiť vizuálne dráždivo a prehnane. Ale tento snímok je v prvom rade o emóciách, o pocitoch človeka, ktorého zavraždili a o pocitoch ľudí, ktorí ako rodina stratili niekoho koho milovali. A potom o tom, ako sa s tým všetci vysporiadajú. Nuž a v tomto smere v mojom prípade fungoval perfektne. Navyše celý príbeh podporili zase raz výborné herecké výkony všetkých, najmä hlavná predstaviteľka válila extraligu. Soundtrack hlavne na konci filmu takisto ťip-ťop. Snáď jediná výčitka ide smerom k prestrelenej stopáži, bolo to zbytočne dlhé. Stále ale pôsobivý, pekný film.

• 5.11.2013  22:56
    Gamshijadeul (2013)

Mongolská variácia na amerického Bournea v opačnom garde? Prečo nie, celkom slušné. Síce slabší soundtrack ale zato sympatickí herci ktorým vyslovene držíte päste. Ja som mal doteraz na mongolské filmy vždy smolu (až na Oldboya), takže toto bolo pre mňa príjemným prekvapením a dôvodom prečo s nimi ešte nehádzať flintu do žita. Hlavná predstaviteľka na aziatku celkom sexi kočka s charizmou čo sa často nevidí a aj ostatní herci si tam našli svoje miesto (hlavný záporák aký elegán, vole). Mrzí ma, že som nemohol dostatočne odsledovať vizuál, keďže som narýchlo zohnal iba anglické titulky, ktoré sa striedajú relatívne rýchlo. A čo ma ešte sralo - a je pre aziatov typické - je že v situáciách keď ako policajt proste vyberiete zbraň a všetkým vystrieľate mozgy z hlavy, tak sa proste púšťajú do pästných súbojov. Čo by som pochopil keby žiadnu zbraň nemali ale... Byť to o chlp originálnejšie tak dám aj za 4 avšak iba iné prostredie a šikmookí mi v takejto šablóne nestačia.

• 5.11.2013  14:34
    Tlumočnice (2005)

Dobre sa mi nato pozeralo. Naozaj dobre - a to je asi najväčšie plus Tlmočníčky. Ale na politický triler by sa asi nemalo pozerať pohodovo ale so znepokojením a napätím, čo tomuto trileru chýba. Výborné herecké výkony ústrednej dvojice, pričom Nicole tu vyzerá nesmierne atraktívne, plus nadpriemerná réžia ale nevytiahnu toto dielko z dna priemeru kvôli príliš "mäkkému" a slabo premyslenému scénaru. Politik (akýkoľvek) cestuje autobusom? Prosím vás... Tlmočníčka v OSN jazdí na mopede? No ták.... Prezidenta akejkoľvek krajiny by po hrozbe atentátu nechali samého v miestnosti? Na Sydneyho Pollacka sa mi zdá scenár tohto filmu až príliš samoúčelný. Tak či onak, bez ohľadu na všetky negatíva - nemôžem si pomôcť - aj tak som sa bavil a cítil sa pri tom príjemne. A rozmýšľal som nad 4 stars. Á potom prišiel koniec, studený, nezáživný koniec bez emócií, ktorý mi pokazil celkový dojem z tohto snímku a nad 3½ ísť nemôžem.

• 5.11.2013  11:54
    Franklyn (2008)

No tak Franklyn je naozaj zaujímavo štylizovaný a vyrozprávaný príbeh. Aj tak ale neviem presne, čo si o tom myslieť, zo začiatku divák netuší o čo vlastne ide, prelínajú sa tam dve časové/alternatívne roviny, ktoré na prvý pohľad spolu nesúvisia. Prvá sa odohráva vo fiktívnom meste Meanwhile City a druhá, realistická, je posadená do dnešného Londýna. Nechcem spoilerovať preto nemôžem o filme napísať viac, snáď len, že na konci to do seba tak nejak zapadne. Snímok značne pozdvihuje Eva Green, tak trochen psychotická rádoby umelkyňa. A opäť som sa presvedčil, že Ryan Phillippe, hoci tu mal bez masky málo priestoru, vie hrať. Napriek castingu a v zásade zaujímavému príbehu to ale nie je žiadna pecka. A mohla byť. Tak v čom je problém? Myslím, že je to celé príliš nesúrodé príliš nezrozumiteľné a scenár + režisér tlačia na pílu tak silno že ju zlomili. Záverečné odhalenie už divák vie dopredu, takže to celé vyšumí do prázdna a nezanechá to v ňom zrejme žiadané pocity.

• 4.11.2013  18:22
    Vraždící anděl (2009)

Obsahuje SPOILERY! Tak sa mi po dlhočiznej dobe stalo, že som vypol film v polovici a nedopozeral. Pretože kto napísal tento žumpoidný výplach má v hlave miesto mozgu kravské lajno a ani len základné znalosti o ľudskom tele a o tom ako sa píšu scenáre k podobným filmom ani nehovoriac. Odhliadnuc od toho, že hlavná postava je jedna odporná, nesympatická chudera, ktorá si ako nájomná vrahyňa namiesto použitia zbrane radšej láme pastelky v pästných súbojoch, sa nenájde v snímke jediná sympatická postava. Krava dostane nôž až po rukoväť do hlavy a za tri dni ide znova do akcie píčo! Čo viac, znova si láme pastelky pričom dostáva bomby do hlavy a ona je v poho, koxo! Príde zabiť cucáka a frajer napudrovaný sa jej otočí chrbtom, pištoľ nechá na stole, lebo on telefonuje koxo... A tá hudba... No a dosť, tak toto ani fucking náhodou.

• 4.11.2013  14:15
    Ca$h (2010)

Nečakane napínavé, zábavné a profesionálne zmáknuté. Sean Bean zase raz kraľoval a človek len s údivom rozmýšľa čoho všetkého by bol ten chlap schopný. Myslím aj v osobnom živote, pretože dokáže byť až neuveriteľne presvedčivý. Dopadol zle, jeho chyba a ľúto mi ho nebolo - byť taký chamtivý, no to sa snáď ani skončiť ináč nemohlo. Príjemne ma prekvapil aj Chris Hemsworth, ktorého som takmer nespoznal, vlastne casting aj herecké výkony všetkých boli ťip-ťop. Scenár bol slušne prepracovaný aj uveriteľný a ani po technickej stránke nemám filmu čo vytknúť. Až mi je to divnô Piťko môj, že som o tomto snímku doteraz vôbec nepočul. Čéče, niekedy aj perlu nájdeš jak tak v kontejneri prehrabuješ sa. Snáď by som len upozornil, že veľa akcie nečakajte, napätie je budované skôr dialógmi a herectvom. Aj tak pôsobivé a hodné vidieť.

• 4.11.2013  10:28

Na Haunterovi ma zaujal hlavne nápad, celková myšlienka alebo ak chcete hlavná premisa filmu, ktorá nebola síce úplne originálna ale ani zlá. A je len hrozná škoda, že si to vzali do parády zrovna títo tvorcovia. Pretože z môjho pohľadu pochovali celý snímok pod čiernu zem. A to prevedením - veľmi lacné, miestami až neprofesionálne spracovanie, ktoré ale nemusí byť nutne mlynským kameňom. Absolútne najhorším prvkom celého filmu je hlavná predstaviteľka Abigail Breslin. Herec alebo herečka totiž nemusí byť nutne krásny(a), ale bez charizmy a sympatií sa jednoducho neobíde - alebo áno ale potom môže hrávať leda šteky a nie hlavné úlohy. A nejedná sa len o môj subjektívny pocit z nej, objektívne bola totiž najslabšou herečkou spomedzi všetkých. Celý film krásne vidíte ako "hrá". No ništ... Čo sa týka stopáže, asi by som trochu ubral, vzhľadom nato, že ku koncu je Haunter už otravný. Tento film premrhal obrovské možnosti čo je hrozná škoda, keď vezmem do úvahy ako ťažko sa hľadajú filmy s dobrým nápadom a báť sa pri ňom (asi) nebudete.

• 3.11.2013  18:19
    Zbouchnutá (2007)

Tvorcovia by si mali zdarma "kúpiť" slovník cudzích slov na nete, a podrobne si naštudovať všetky možné významy slova "romantický" a "komédia". Ktorého vola to vôbec napadlo? Supersymetrická, sympatická modelka Katherine Heigl zbalí v bare zametača Yetiho z technických služieb.... No to ma poser. To nie je ani smiešne ani romantické. Je to smutno - trápny guláš nepodarených vtipov a kŕčovito silený pokus o nenormálny zásah do žánru. Rozmýšľam o čom asi vypovedajú všetky vysoké hodnotenia a všeobecná obľúbenosť tohto šitu. Nedá sa o tom napísať viac než: Hrozný film, hrozný casting (okrem Katherine) a totálna strata času, ktorý vám už nikto nevráti. Je mi to ľúto hlavne kvôli Heigl, ktorú mám naozaj rád, je to kočka (za ňu tá jedna hviezda) ale v tomto prípade spadla do slušne vyzretého, riadne nasmrádleho hnoja. Obrovské sklamanie.

• 1.11.2013  20:49

Je to pokračovanie a mne to príde lepšie ako jednotka. Safriš, niečo zlé sa deje v štáte anglickom. Oba diely sú síce dejovo jednoduché ale fungujú. Navyše v dvojke je viac postáv a tentokrát sa do podzemia dostali aj nejakí chlapi. Hlavne šerif bol výrazným prínosom, také zlatíčko sympatické, empatické. Ježiši ja by som toho k*k*ta zabil do hlavy hneď na začiatku. Hlava mi neberie, že sa tá bionda nechala ukecať, aby sa tam vrátila. Ja by som ich poslal do tyče. Stiesnené prostredie v niektorých scénach pôsobí naozaj klaustrofobicky a nepríjemne. Čo pripisujem v týchto snímkoch k dobru je, že hoci sú podzemní "ľudia" hladné, vraždiace príšery, nie sú to žiadni supermani ktorých nemožno zabiť. Takže horský stakan, náprah z poza hlavy a jedu, jedu, jedu. Aj taká vŕtačka sa zíde. No ništ, dobré to bolo... Akurát ten koniec som akosi nedal. Asi si už nepamätám jak to presne bolo v jednotke. Safriš...

• 1.11.2013  19:59
    Jeskyně (2005)

Nuda a nedostatok filmového materiálu dokáže človeka doviesť k rôznym veciam. V mojom prípade to bola tentokrát Jaskyňa, zavrhovaná a očierňovaná ako vnútro komína. No, keď nebudem brať do úvahy slabšie herecké výkony (u niektorých vyslovene slabé, žé Piper, žé Lena) a pár nelogických blbín v scenári, tak to nebolo zas také zlé, ja som sa vcelku bavil. Do pozitívna ma prekvapkala réžia - na béčkový film bol úvod a hlavne dajverské scény z jaskyne veľmi slušne natočené. Zato podzemné príšerky, ktoré vedia lietať, loziť aj potápať sa, už boli príliš silným úletom. Nuž čo, klasické "účel svätí prostriedky" si tu scenáristi požičiavali častokrát. Hoci základná myšlienka - vodný parazit mutujúci hostiteľa - nie je zlá, kvôli čo najväčšiemu efektu to tvorcovia prepískli. Tak či onak ja som bol v zásade spokojný, dokonca ako film s jaskynným potápaním sa mi to páčilo viac ako Sanctum. Jaskyňa proste vyzerá vizuálne dobre a treba ju brať ako béčkovú zábavu a nie ako ďalšieho Votrelca.

• 6.10.2013  21:37
    Eden (2012)

Podmanivé, zaujímavo spracované ale trochu povrchné. Koho by napadlo, že takýto film dokáže potiahnuť neznáma herečka s kórejskými koreňmi. Vďaka tomu, že sa autori rozhodli nezobrazovať explicitné násilie, sa Eden stáva oproti takému The Seasoning House oveľa jemnejším ale neviem či uveriteľnejším. Vybudovať si dôveru u svojich väzniteľov si vyžaduje chladnú hlavu, odvahu, trpezlivosť a veľa času. Jeden krok vedľa a prdí do hliny. No, aj keď pri podobnom feťákovi jej možno stačilo len počkať, kým nedostane infarkt alebo sa nepredávkuje. Ak to bolo naozaj podľa skutočného príbehu tak sa mi zdal ľahký priebeh akejkoľvek ich akcie akýsi neuveriteľný. A z filmárskeho hľadiska mi vadilo, že sa divák o peknej kórejke nič moc nedozvedel i napriek tomu, že to bol jej príbeh - jej postava vo filme dominovala. Tak či onak pozoruhodný snímok a keby som mohol (akože nemôžem) tak dám 3½ hviezdy.

• 6.10.2013  15:54
    You're Next (2011)

Hororový žáner by si bezpochyby zaslúžil viac podobných snímkov ako tento. Už len kvôli snahe kdekoho zarobiť majland bez toho, aby si pripravil dobrý scenár a/alebo s myšlienkou, že divákom stačí more krvi a je to v cajku. Nie žeby bol You're next originálny alebo perfektne prešpekulovaný ale (hlavne druhá polovica filmu) je naozaj napínavá a čo je dôležitejšie, konečne som držal päste "hlavnej" hrdinke. Prvá polovica ma totiž dosť silno otravovala a pozerať resp. počúvať dookola "Ááá, ou maj gád, ou maj gád, áá, ou maj gád" zo mňa takmer urobilo opäť fandu bandy magorov. A som rád, že sa tak nakoniec nestalo. Neokukaní herci a vhodne zvolená stopáž pri tomto druhu filmov taktiež robí vo výsledku svoje. Človek by nečakal, že nakoniec SPOILER! "o peniaze ide vždy až na prvom mieste" Koniec SPOILERA. Hold taká je Amerika. Čo lepšie, celý svet sa snaží byť ako Amerika, takže sa všetci tak nejako viac zomknime a usilujme sa o čo najúspešnejšie domestikovanie. Filmu zdar, dnes hororu zvlášť!

• 5.10.2013  13:48
    The Hunter (2011)

Meno režiséra Daniela Nettheima si pre istotu zapamätám. Som presvedčený, aj keď strieľam od boku, že lepší austrálsky film som nevidel. Isteže, veľkú zásluhu na celkovom vyznení snímku má tasmánska príroda, ale aby to spravilo na diváka žiadaný dojem, predsa je k tomu treba dobrého režiséra a snáď ešte lepšieho kameramana. Navyše Willem Dafoe sa tam typovo hodil a podal už svoj štandardne dobrý výkon spolu s deťmi, ktoré boli takmer bezchybné. No a spolu so soundtrackom som si užil skoro až surreálnu, pomalú jazdu príbehom, ktorý bol akoby zatlačený do úzadia. Príbeh, v ktorom niekto nájde diery alebo klišé. Ale nie je to tak vždy, keď vidíme niečo čo nám "nesadne"? Nehľadáme chyby aby sme obhájili svoje hodnotenie? Ja áno. Takisto ako dokážem vyzdvihnúť vo filme dobré veci, keď mi niečo "sadne". A toto bol jeden z nich. The Hunter je smutný film bez skutočného happyendu, takže ho neodporúčam ako jednoduchú zábavu ale ani ako umeleckú hĺbavosť so skrytými ideami či posolstvami.

• 4.10.2013  22:12
    Virus 1.0 (2004)

Nemyslel som, že sa mi to stane ale stalo sa. Nedokážem tento film ohodnotiť z jednoduchého dôvodu - že som to nepochopil a na druhú projekciu nemám chuť. A neviem ani, či tým autori chceli niečo povedať alebo len všetkým divákom zamotať hlavy tak, aby oni sami vyzerali hrozne kúl. Proste "no kapišto". Slušné herecké obsadenie a nádej, že sa na konci dozviem o čo vlastne išlo, mi zabránili v tom, aby som to v polovici vypol. Pre mňa bol nielen koniec ale celý film nezrozumiteľný, tak ako chovanie postáv ani kto kope za ktorý tím. Veľmi divný kúsok v ktorom vyzdvihnem jednu vec: V roku vzniku filmu mala Deborah Kara Unger okrúhlu štyridsiatku a že ešte vyzerala safra dobre! No ništ, ak nemáte IQ Einsteina tak nato nečumte. Alebo hej a pomyslite si, že zodpovední za tento "kúsok" išli všetci na hubičkách...

• 3.10.2013  19:59

Priemerný špionážny triler s priemernými hercami a dierami v logike scenára (noviny s krížovkou, rus ktorý vie kde je Gere - nemá to odkiaľ vedieť). Pozrieť sa nato dá ale je to zabudnuteľné ako vlaňajší sneh. Autori si zrejme povedali, že ešte niečo vytrieskajú z Gereho mena, kým nechodí o paličke a neslintá. A Ričrd znudený, zahojený a vďaka budhizmu všehopoznavší nato kývol, reku bude aspoň na kávu. Keby mal tento snímok rok výroby 1993 tak by bol akceptovateľnejší, ale na dnešnú dobu to už nestačí. Aj samotná hra na dvojitých agentov ma nechávala chladným, Beketová je asi zúfalá keď si išla zahrať "paní, máte tu psaní", skrátka ani neviem za čo tie tri hviezdy dávam. Asi za ten drát, a že Ričrd to neprežil. Asta la hlista.

• 3.10.2013  13:39

Dobre fungujúci mix originality, napätia, dobrého herectva a aj špetky humoru. Asi tak by som zhrnul prednosti málo známeho Red state. Koho by napadlo že vo filme, ktorý som našiel v stokách moviebiznisu aby som ukojil svoju závislosť na pohyblivých obrázkoch objavím Johna Goodmana? To by jeden ozaj nečakal, pri tomto kúsku som proste zbadal hodnotenie, plagát a reku idem do toho. Začiatok ako aj ďalšie časti filmu pôsobili na mňa remeselne lacno, akoby z toho dýchal nižší rozpočet hoci ako som neskôr zistil, na tento druh filmu malý nebol. Nevadí, stále zostáva fakt, že som sa dobre bavil. Veľmi dôležitá vec!: Red state nerozčuľuje idiotským správaním postáv, už zato má u mňa akýkoľvek snímok plusové body. A svedčí to o slušnej scénáristovej práci, ktorý nepotrebuje žiadne barličky aby dosiahol to, čo potrebuje. Nechce sa mi spoilerovať tak o príbehu nenapíšem nič. Herci boli všetci viac než dobrí, John ako čerešnička na torte (bola sranda ako pri trúbení zaváhal) a jeho postava bola fajn - bol proste pragmatik. Neodporúčam milovníkom hororov.

• 2.10.2013  21:31

Kde vlastne začať... Tento film je tak zbytočný, že sa len ťažko k tomu hľadajú prirovnania. Bez urážky, ale baba na pokraji nervového zrútenia sa vyberie na výlet v podstate s cudzími ľuďmi, na iný kontinent a ani jej "kamarátka" nevidí, že jej hrabe? Nakoniec sa úplne psychicky zrúti a zomrie. Sorry, možno spoiler, ale tam fakticky nič iné nie je. Bože, to si už ktokoľvek na úrade práce môže spraviť rekvalifikáciu a točiť filmy. A pre námety môžu producenti chodiť do psychiatrických liečební. Chcel by som mať v rodine niekoho tak bohatého, že vyhadzuje peniaze na podobné zbytočnosti, na druhej strane iste nie tak debilného. Kŕčovitý, trápny dej, žiadne napätie, nesympatické postavy a priemerné herecké výkony. Oh, a ešte otrasná hudba. Magic Magic je ako nechcené dieťa 50-ročných exmanželov. 1 hviezda za scénu s hypnózou.

• 2.10.2013  13:44
    The Ward (2010)

Takže famózny Shutter Island má škaredšie, lacnejšie, menej inteligentné ale ženskejšie dvojča. Vôbec nie som proti, zas taký otrasný nápad to nebol. Lenže vo Warde si autori s logikou scenára takú veľkú robotu nedali. SPOILER! Naozaj boli všetky babenky tak nenormálne, že museli byť zavreté v blázinci? Ja stretávam väčších bláznov každý deň a to som na slobode. Prečo by Alice napádala Kristen? Premyslela si Kristen konečne aj druhý krok predtým, ako sa po tretí krát pokúsila ujsť? KONIEC SPOILERA. Je mi veľmi ľúto, že Amber Heard nie je lepšia herečka. Aj keď je až nadpozemsky krásna aj príťažlivá (samozrejme hovorím za seba, krása je ako mnoho iných vecí veľmi subjektívna) to samotné jej vstup do filmovej "A" kategórie neumožní. Samotný film absolútne naplnil moje očakávania, chcel som iba vidieť Amber a Lindsy, a trochen sa zabaviť pri trileríku z druhej ligy. Prekvapilo ma meno režiséra, od Carpentera by jeden čakal viac strachu, silnejšiu atmosféru alebo aspoň lepšie vytvorené prostredie blázinca. Nič z toho ale nemení fakt, že aj napriek všetkým nedostatkom ma to udržalo pri obrazovke a to bez nudy. Neodporúčam divákom, ktorí čakajú veľa akcie alebo krvi - je to skôr psycho. PS: Alice! Alice! Who the fuck is Alice!

• 30.9.2013  21:36
    Ils (2006)

Asi každý, kto pozerá horory sa rád bojí - takým tým príjemným spôsobom. Ja tiež. Mám na mysli večer, keď je tma, si pripraviť stakan spolu s nejakými lupienkami a potom už len PRESS PLAY. Toto však nebol klasický horor s potokmi krvi a fiktívnym príbehom pre pobavenie divákov. Tento mrazivý triler z francúzsko-rumunskej produkcie totiž nechal vo mne odpornú pachuť nepríjemného vedomia, že sa jedná o príbeh podľa skutočnej udalosti a pri záverečných dovysvetľujúcich titulkoch sa mi na 10 sekúnd zastavil mozog. Bože, fakt by ma zaujímalo, ako tie deti nakoniec dopadli. Aj toto je produkt dnešného sveta, lepšie povedané chudoby a apatie ľudí - doby, v ktorej vyrastajú siroty bez dozoru a výchovy. Hoci film nie je vizuálne nijak zvlášť príťažlivý, perfektne funguje cez náznaky, atmosféru a zvuk. Postavy sa chovali uveriteľne a sám neviem či by som sa choval inak. O Ils som dohromady nič nevedel, takže ma to dostalo a ten koniec som vôbec nečakal. Lepší vizuál a kľudne tomu vypálim 5. Aj tak je to za zaslúžených 4½ hviezdy.

• 30.9.2013  15:47
    Ledová smrt (2006)

Tento snímok som CHCEL vidieť - hneď ako som si prečítal obsah a zistil, že autormi sú Nóri. Bol som zvedavý ako sa pobijú s otrepaným námetom v prostredí im dôverne známom. Spravil som však neúmyselnú chybu vidiac "dvojku" skôr ako "jedničku". Tak zhrniem oba diely dokopy. Sú medzi nimi dva zásadné rozdiely. Kým prvý sa rozbieha veľmi pomaly, dlho sa tam kecá v opustenom hoteli a nič sa nedeje, v druhom sa akcia rozbehne relatívne rýchlo. To by taký hrozný problém ani nebol. Skôr, a to je tá druhá vec, kým v "jedničke" som obetiam držal päste a fandil im, v "dvojke" ma obete srali tak neskutočným spôsobom, že som fandil vrahovi, a z celého srdca prial smrť všetkým ostatným. SPOILER! Jedinú zachránenú pripútajú k posteli sťahovacími páskami za obe ruky aj nohy a sériovému brutálnemu vrahovi dajú putá na jednu ruku k vozíku na kolečkách, šak čo no néé? KONIEC SPOILERA. Čo sa týka prevedenia bolo to lepšie ako mnoho nízkorozpočtových B-čiek z poza oceánu. Herecky slušné a zo spoločenského správania postáv je jasné, že sa jedná o európsky výtvor. Obe časti dobrý priemer.

• 30.9.2013  15:28

Surveillance je určite filmom ktorý, aj napriek castingu, nepatrí na strieborné plátna. Na druhej strane ak pripustím fakt, že je to skôr "druhotriedny" snímok, tak patrí medzi tie lepšie. Žánrovo by to šlo asi zaradiť niekde do psycho-krimi-thrilleru a režisérka si dala slušne záležať. Očakávania sú faktorom, ktorý častokrát najviac ovplyvní konečné hodnotenie divákov. A ja som nemal žiadne. Proste som bol zvedavý a preto ani nie som sklamaný. Celkom zaujímavý nápad, isteže nie originálny ale čo je v dnešnom filmovom biznise originálne? Ak dokáže niekto vymyslieť príbeh tak originálny, že nikto nič podobné ešte nevidel, tak je proste génius. Záverečné odhalenie som začal tušiť až v poslednej tretine a nakoniec sa potvrdilo. O to však nejde. Mám rád filmy, ktoré ma nerozčuľujú, nikto sa tam nesprával dementne (tých dvoch highway patrónov nepočítam - tí sa evidentne nudili) a tej biondy mi bolo vyslovene ľúto. Hej, a jedna z posledných scén bola sexuálne vzrušujúca, tak trochen... Za seba 3½ hviezdy.

• 29.9.2013  20:37

Medzi účinkujúcimi som zbadal meno Rona Perlmana čo ma spolu s atraktívnym prostredím zasneženej Aljašky primälo film pozrieť. Tvorcovia vťahujú diváka do ponurej ale zaujímavej nálady vzdialenej stanice, v ktorej sa zamestnanci energetickej firmy snažia nájsť nové cesty pre dodávky ropy (ak som tomu dobre rozumel). No a na takto málo známy film sa im to podarilo celkom slušne. Malo to sľubný príbeh, dobrú réžiu, niekoľko pamätihodných scén, len... Len ten koniec sa im akosi vyšmykol. Hlavne preto boli možnosti tohto snímku ďaleko väčšie, ako sa autorom z toho podarilo získať. Napadá mi "nedopečený chleba" ako prirovnanie. Nemám rád slovo "potenciál", pretože sa tu často používa, ale z tohto diela mi zostal pocit, že sa s tým niekto náhlil, akoby chcel chytiť vlnu alebo čo, a tým stratili viac než museli. SPOILER! Absolútne nevysvetlená biela búdka, to malo byť čo? Prečo zmizlo telo toho mladého? Ako sa Connie Britton dostala do nemocnice a prečo to prežila iba ona? KONIEC SPOILERA. Škoda. Ešte väčšia škoda, že to nie je určite posledný krát, kedy sa dobrý námet pochoval impotenciou scenáristu alebo celého filmového ansáblu.

• 28.9.2013  12:17
    Zakázaná zóna (2010)

Najprv k hodnoteniu. V zásade asi žiadny film si nezaslúži odpad, už len kvôli snahe, času, práci a peniazom vynaloženým na dosiahnutie niečoho - nech už je to čokoľvek. Ale táto škála nedáva hodnotiacim na výber, keď dám jednu hviezdu automaticky si film zaráta 20% bez ohľadu nato, že ja napíšem a cítim to na 5% alebo 10%. Preto mi neostáva iné ako niektorým filmom ten "odpad" dať. A toto je jeden z nich. Pretože v tomto snímku absolútne nefunguje to čo má byť jeho základným pilierom - vzťah medzi ústrednou dvojicou na pozadí cestovania po infikovanej krajine. Pane na nebi aj slepý vidí, že tí dvaja sa k sebe ani náhodou nehodia, nebola medzi nimi žiadna iskra, o nejakej chémii ani nehovoriac, bolo medzi nimi akurát trápne tlačenie na pílu s trápnymi dialógmi. Hlavný hrdina mi pripomínal niekoho zo superstar. Niekoho, kto je presvedčený o tom aký je frajer a keď ho porota vyhodí tak to nemôže prehltnúť. No jasné, pretože nikto z jeho známych mu nepovie, že je trápny úbohý lúzer. Bionda je síce pekná ale podpriemerná, nepresvedčivá herečka. Všetky charaktery sú tak ploché (aj napriek tomu, že režisér sa ich divákovi snaží priblížiť), že k nim necítite nič, nada, niente. Bolo mi šumák ako to snimi dopadne, možno by bolo aj lepšie (pre film) keby na konci zahynuli. Slabá réžia, zlý strih, soundtrack nula bodov a tie sépie, no nič. A ten koniec, no nič. Bože, prečo, Bože... Hrozná strata času.

• 27.9.2013  17:24

Thajský film je určite nielen pre mňa veľká neznáma, teda na rozdiel od thajského boxu a thajskej sextransristiky. Moje prvé blízke stretnutie tohto druhu dopadlo tak nejak nerozhodne - remízou. Na jednej strane si príbeh požičiava (vlastne vykráda) nápady z filmov západnej civilizácie, mixuje ich dohromady a pridáva ako korenie iba exotickejšie prostredie s ázijskými hercami. Na druhej strane, pri sledovaní akéhokoľvek ázijského filmu mám z hereckých výkonov vždy prinajmenšom rozpačité pocity. Ale to sa netýka hlavného hrdinu tohto dielka. Pretože ten to zvládol až prekvapivo slušne a svojím výkonom predčil všetkých ostatných. Takže má to aj pre aj proti a jedným z "proti" bola aj postava jeho bývalej kolegyne z práce, ktorú by som ja osobne zabil do hlavy. Do všetkého sa musela srať tak neodbytným spôsobom, až to napokon skončilo tak, ako to skončilo. Máte chuť na orientálny, vyvarený mix Hry a Saw? Odporúčanie len priemerné.

• 27.9.2013  15:32
    Závan smrti (2007)

Režisér Gregory Jacobs natočil jeden z ďalších lacných B-čkových trilerov, ale tento komorný príbeh, ktorý sa takmer celý odohráva v aute, má svoju atmosféru. Zasnežená krajina, mínusové teploty a samozrejme mysterió. Pretože sa nejedná o reálny príbeh vraždenia ľudí nejakým vydlákom, ale skôr o akési prelínanie sa paraleptických svetov spolu s uviaznutím v neurčitej časopriestorovej sviečke. Ja osobne sa na podobné filmy v noci na nočníku dívam rád. Je to slušne natočené, Emily Blunt je jednoznačne motorom-ťahúňom a každý, kto má len trochu rád éterické napätie by nemal byť sklamaný. No keďže v tom hrá práve Emily a tá hrá inú ligu, nemôžem alebo to nechcem hodnotiť v rámci žánru a mosím to hodnotiť ako niečo viac. Aj preto síce len 3 hviezdy, zato také smilskejšie.