Colombiana (2011)

Aby bolo jasné, ja vôbec nemám problém s ženskými akčnými hrdinkami (veľmi obdivujem Ginu Carano, mám rád Michelle Rodriguez, viem prehryznúť aj Jovovichovú) a v zásade nemám nič ani proti Saldanovej. Ale to malé dievča v školskom veku na začiatku "Jet Li akcia" - to malo byť čo? To si robia tvorcovia prdel? Odhliadnuc od toho je to celom slušný fímejl akčák bezpochyby profesionálne natočený aj s niekoľkými vcelku originálnymi nápadmi a s impozantnými obrázkami juhoamerických kopcovitých miest s domami naflákanými jeden vedľa druhého - ozaj pôsobivé. 3½ hviezdy zaokrúhlim hore aj napriek škaredej Zoe, pretože som si uvedomil, že ako dobre by mi padla taká ženská "bourne trilogy". Len by bolo treba rozumne zvoliť hlavnú predstaviteľku - len pre Boha živého nie Branželinu Jokier!! To už radšej tú Saldanovú...

Volání (2014)

Pokiaľ budete očakávať (ako ja) priemernú TV detektívku tak nemusíte byť až takí sklamaní. Poznáte seriál Vraždy v Midsomeri? Dosaďte si namiesto Midsomeru americké vidiecke mestečko, za Barnabyho si dajte Sarandonku a za Troya - Tophera. A to ešte môže niekomu pripadať, že som angličanov v tomto porovnaní urazil. Vlastne, keď sa tak nad tým zamyslím, tak nemusí byť až také ťažké pochopiť, prečo sa v niečom tak skrz-naskrz priemernom objavilo niekoľko známych tvárí. Niekedy totiž režisér nedokáže divákom príbeh podať tak pútavo ako to vyzerá na papieri. No a potom je tu samozrejme nedostatok kvalitných scenárov/námetov, ktorý sa logicky dostavil - vzhľadom na obrovský dopyt po nových filmoch v celom svete. A herci tiež potrebujú hrať. Môžu byť doma rok, aj viac (tí známejší bohatí sú) ale po čase to človeka už nebaví a vezme jednoducho to, čo je. Ako som už spomínal skrz-naskrz priemerný flik. Slabé 3.

Oko (2008)

Film samotný nie je síce ani špička ale nie je to ani to najhoršie, čo som zatiaľ v tomto žánri videl. Ani zistenie, že sa jedná o remake ma nenúti k tomu, aby som horúčkovito hľadal originál a chcel ho vidieť pre porovnanie. Čo mňa osobne na Oku zaujalo zo všetkého najviac je jednoznačne Jessica Alba. Pretože som bol jej hereckým výkonom doslova príjemne prekvapený. Všetky snímky, ktoré som doteraz zhliadol, a v ktorých Jessica hrala menšiu či väčšiu úlohu ma totiž vždy a znova presviedčali o tom, že je ako herečka jemne povedané iba priemerná, a že za svoju kariéru vďačí jedine a iba svojmu vzhľadu. A hoplá! Ona holka keď si vyberie ťažšiu úlohu, tak vie podať prinajmenšom slušný výkon, a ja som ju vlastne odsúdil a onálepkoval príliš rýchlo a príliš zaujato. Samozrejme sa jedná o vec, ktorú každý divák vníma rozdielne a subjektívne, pre mňa však Oko zostane práve filmom, ktorý si zapamätám hlavne kvôli Albovej. Flik ako-taký mi splnil účel televízneho večera, kedy na všetkých ostatných kanáloch frčia samé nezaujímavé zívačky. Aj preto s lepším priemerom nemám problém.

Špatnej polda (2009)

"Čo robia tie posrané leguány na mojom stole?"-/-"Aké leguány? Žiadne leguány tam nie sú."-/-"Ako že nie. A čo je to, leguány nie?" Píše sa rok 2009 a Niklas Cage sa doopravdy ešte aspoň snaží hrať. Videl som tento filmík včera v TV, tzn 5 rokov po dátume jeho vzniku a TV je miesto, kam tento flik patril pravdepodobne už vtedy. Pravda je, že v tom čase to mohlo mať predsa len okolo seba väčšiu gloriolu, aj vďaka Eve Mendes. Pravda je, že na Zlého poliša sa dá pozerať v zásade bezbolestne a v mojom prípade aj s úžasom. S úžasom z toho, že Cage ma dokázal ako herec naozaj zaujať. Pretože v žánri krimi/drama ma jeho postava neskutočne zabávala a stále som bol zvedavý ako sa zo svojho ďalšieho (ešte väčšieho) prieseru vymotá. Určite hádam aj zo 10 minút som rozmýšľal, ako do tohto fliku zablúdil Val Kilmer. Nie preto, žeby to bolo zlé. Ale pretože bol na obrazovke dohromady koľko - asi 5 minút? Možno ani to nie. Najväčší problém mám s tým, že neviem nájsť nič, za čo by som 70% zaokrúhlil na 4 hviezdy.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Námet: Edgar Allan Poe. Vážne? No, možno áno, ja som to nečítal a popravde, vizuálne sa to v podobnej nálade nesie. Ale od prvej scény som si celý čas hovoril: Toto som už niekde videl, aj toto, aj toto atď. To by až tak vadiť nemuselo ALE... Herecky je to síce slušne napráskané známymi tvárami hoci nejakých strhujúcich výkonov som sa od nikoho nedočkal, naopak, až na Kingsleyho samé priemerné šteky. Kate Back-in-Sale (akokoľvek neobjektívne ju mám rád) by sa mala vrátiť k slušivým obtiahnutým overalom (postavu nato stále má) a vystreľovať mozgy rôznym príšerám - tam jej to ide omnoho lepšie. Príbeh odohrávajúci sa v blázinci v 19. storočí by možno nebol zlý - ak by bol lepšie vyrozprávaný, ani nie tak režisérsky ako skôr dramaturgicky. Celé sa to tak nejak opito potáca, ako blázni vo filme samotnom, od ničoho k ničomu až to nakoniec vyšumí do lepšieho televízneho priemeru. Od tohto režiséra mi zatiaľ nesadlo ešte nič a v tomto prípade mi to asi netrafilo ani do nálady. Aj tak si ale myslím, že tento flik nemá čím oslniť. Slabé 3 hviezdy.

Obří mosty (2006) (TV film)

Videl som zatiaľ prvý diel (Dánsko/Švédsko), ktorý ma zaujal aj kvôli odsledovanému seriálu Bron/Broen a aj vďaka nemu som si ho pozrel aj cez GoogleEarth. Môžem iba krútiť hlavou a tíško závidieť mentalitu týchto národov ako aj vyspelosť ich spoločností a politikov. A na Slovensku nie sme schopní postaviť "blbú" diaľnicu Bratislava - Košice ani v priebehu neviem koľkých rokov už... Človeku je do plaču z toho v akej krajine sa narodil. Naproti tomu zas Afrika...

Extraterrestrial (2014)

Toto bude pravdepodobne moje guilty pleasure 2014. Pretože tak debilný film... čéče, a ja som to jednoducho musel dopozerať do konca a to bez nudy. Poradie zomierajúcich som síce netrafil a všetky nezmysly z filmu nemá cenu vypisovať, ale na tom nezáleží, pretože "predpísaná" hlúposť nepustí. Je ľahké obviniť hercov z tuposti najhrubšieho zrna, ale tí sa riadia scenárom, takže by som im krivdil, no i tak ma počas sledovania viackrát napadlo prirovnanie: sprostý ako gringo. Ale dosť bolo hany! Extraterrestrial je vizuálne pekne natočený flik - žiadny "handy šejk šit" z posledných rokov a popravde, kedy naposledy som vlastne videl podobné sci-fi s mimozemšťanmi? The Signal je celkom iný ako toto, takže čo ešte z podobného súdku? Nič! Už len z vďaky, že sa niekto vôbec rozhodol natočiť sífíčko s alienmi to má moje symfónie. A nech si hovorí kto chce čo chce, o miešaní žánrov, o tinečroch, o posledných 20 minútach atď., mňa to bavilo. A 3½ hviezdnych lodí zaokrúhlim hore, lebo mám chuť si to niekedy pozrieť znovu. PS: "Dude, that's a dead fucking alien!"

Lucy (2014)

Na filmovú revolúciu v štýle Matrixu si budeme musieť ešte počkať (ak sa vôbec dočkáme). Ja som v Lucy žiadne múdra nehľadal. A nemám chuť stále čakať. Pre mňa to bola jednoduchá, orgastická zábava!. That's all. That's why five.

Síla života (2014)

Začiatky sociálnej starostlivosti na divokom západe? V zásade celkom originálny námet aj keď pôsobiaci značne umelo a prevedený akosi zmätene. Vizuálne je to naozaj pekné ale vôbec neviem čo si mám o tom myslieť. Celý ten príbeh pôsobil na mňa akosi chladne, neosobne, ako keď netočíte film pre divákov ale pre film samotný. A tak si z neho odnesiem len dve scény. 1. Keď Hilary prvý krát stretáva Tommyho. 2. Keď som vôbec nepochopil prečo "TO" Hilary urobila - neprichádza mi na um žiadny obhájiteľný dôvod. To aj ona prišla o rozum? Fakt divné... No určitý, aj keď rozpačitý, dojem to na mňa spravilo. Rovnako ako Tabitha Hutchinson na konci. Quote: "Why don't we marry?" -/- "Maybe". (???)

Pod zemí (2014)

Takže naša Zem je predsa len placka a nie guľa. A ja som sa spolu s ostatnými miliardami obyvateľov stal dokonalou obeťou perfektne premysleného bludu nejakých ...nátov. Vážne škoda, že keď som pre hanbu chodil týždeň po kanáľoch, tak som si nevzal so sebou sviečku a mobilný telefón aby som to natočil. Mohol som to následne predať houlyvúdu na distribúciu do kín, namiesto toho, aby som to zavesil na jútjúp ako domáce video, kam tento majsterštyk bezpochyby patrí. Vedel som, že je to "handycam" a zároveň dúfal, že to bude iné. Nebolo. Už sa tu o tom popísalo fakt hodne a ja... Takto, ja naozaj už nechcem flákať tie odpady!, pretože sa mi to zdá až doslova dehonestujúce a za každým filmom je ukrytá určitá snaha, stojí to čas, námahu a peniaze. Aj preto je 1 biely trpaslík to najlepšie čo môžem tejto komédii dať. V každom prípade sa nechcem nijako dotknúť vkusu divákov, ktorým sa to páčilo, pretože proti gustu žiadny dišputát.