• Krátkometrážní

Hannah Gadsby: Douglas (2020) (pořad)

Gadsby sa znova hrá s divákom. Tentoraz sa ale nejedná o emočnú bombu ako v prípade Nanette. Nie som ale sklamaný, hoci to nepovažujem za stand-up roku. Gadsby je raritou na poli stand upu. Nie všetko je mi po vôli a na niektoré veci mám svoj vlastný názor, ale zároveň som si vedomí toho, prečo niektoré veci rozoberá. To , že sú golfisti cunts rozumiem. A páčili sa mi obrazy ako pomôcky pre mužský patriarchát aj storka o autizme. Som veľmi zvedavý, čo prinesie nabudúce.

Kanodžo, okarišimasu - Season 1 (2020) (série)

Znova musím napísať, že nemám toho v tomto žánri až tak veľa napozeraného. Ale v zásade mám voči tomuto len jednu výtku. Každý jeden diel mi vadil aspoň jedne moment preexponovanej reakcie u hlavného hrdinu. Vzhľadom na to, že väčšina postáv je tam umiernená to bolo výsostne rušivé - hoci väčšina tých vecí bola podaná ako vnútorný monológ. Každopádne sa ale jedná o zaujímavý nápad, ktorý pre mňa fungoval. Aj čo sa týka postupného vývinu postáv aj zaujímavými epizódami - hádam až na tú vianočnú. Pozeralo sa to dobre. Nenudilo to. A aj som sa zabavil. A nebolo to ani také oplzlé ako by sa mohlo javiť. Malo to kupodivu veľa pekných a ľudských momentov. Určite som za druhú sériu, na ktorú som už teraz zvedavý. 1.séria - 80%

Hannah Gadsby: Nanette (2018) (pořad)

Úprimne...nečakal som, že budem dnes písať takýto komentár. Nanette som začal pozerať asi pred dvomi mesiacmi a nedal som to. Prišlo m to nevtipné. A prišlo mi, že Hannah Gadsby sa ide každú chvíľu rozplakať. Nechal som to tak. Potom som mal pokec s Dr. Horrible a ako to už raz tak býva ukázal, mi svoj pohľad na vec. Myslím že použil slovo super alebo perfektné alebo iný superlatív a možné je aj to, že nič také nepovedal a videl som len jeho hodnotenie a povedal som si, že tomu dám ešte raz šancu...pretože dakedy podriaďujem svoj názor tým ľuďom, ktorých vkusu verím. Stand up sa mi spája s komédiou. S humorom. S niečim, čo nás má cez smiech prinútiť zamyslieť sa nad hlúposťou ľudí pri riešení dôležitých otázok. Učia nám dávať veci do súvislostí a perspektívy. Stand Up Hannah Gadsby je ale niečo iné. Je to príbeh... a nepočúva sa ľahko. Neprichádzajú s ním slzy smiechu. Je to statement. Myslím si, že dôležitý. A potrebný. A teraz...ako straight white male. Verím tomu, že každý náš názor je determinovaný prostredím v ktorom žijeme. Formujú nás udalosti, ľudia ale aj príbehy ktoré počúvame, čítame, vidíme. Gadsby mala horší príbeh ako ja. Ale aj napriek tomu mi príde desivé, že by sa určite s jej príbehom stotožnilo veľa ľudí. Nedokážem v ňom súhlasiť so všetkým...pretože ja sám som hľadal cesty, príbehy a konfrontácie, aby som bol tým, čím teraz som. Nech už je to dobré alebo zlé. Snažím sa najviac ako viem... Čo ale môžem spraviť a pevne verím, že tento komentár toho bude potvrdením...je že jej príbeh...jej názor...rešpektujem. A v mnohom absolútne súhlasím. Nesúhlasiť s tromi vecami a byť si vedomí tej bolestí...hoci len cez empatiu považujem za dôležité. Takže hej...nečakal som, že budem písať takýto komentár. Ale prvýkrát za veľmi dlhú dobu... sa mi žiadalo napísať niečo viac. Niečo iné. Nemyslím si, že tie emócie čo mám zmiznú ľahko. Ale verím, že sú dôležité...tak s nimi chvíľu pobudnem. Peknú noc...a majte sa radi.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Úprimne? Nudilo ma to. Ale strašne. To čo v prvej sérií fungovalo, je tu zbytočné. Prvá séria potrebovala hru s časom aby vyjadrila skvelú myšlienku. Takú aká bola dojímavá. Tu sa žánrová neujasnenosť neustále bila. Či už sa to týkalo konkrétnych motívov alebo postáv, z ktorých väčšina bola...neznesiteľná. Victoria Pedretti bola jedna uvrešťaná, neznesiteľná baba. Nechcem to úplne haniť. Malo to kopec pekných momentov. Aj citlivých. A niektoré motívy fungovali. Ale v konečnom dôsledku to bolo zbytočne naťahované, zbytočne komplikovano prerozprávané. Lineárne vyrozprávanie by mi fungovalo viac - minimálne čo sa týka hodnovernosti vývinu niektorých emócií. To, že každý charakterový origin bol zbierkou typických klišé, bolo pre mňa skôr sklamaním. A finále nejako nenadchlo. Pôsobilo mi to ako z iného seriálu. Ak bude dakedy aj tretia séria, asi si dosť rozmyslím či do toho pôjdem. Toto som mal naozaj obrovský problém dopozerať. Mať to o 4-5 dielov menej, dokázal by som to oceniť viac. 50%

Impérium - Mafie v Atlantic City - Série 1 (2010) (série)

Má to svoje silné miesta. A pôsobí to luxusne a atraktívne. Boardwalk Empire skvelo vystihuje dobu a zárodky niečoho väčšieho. Čo sa naplno prejaví v nasledujúcich rokoch. Ťahúňom je Buscemi, ktorý je nekompromisný ale zároveň dobrák. Hoci len pre niekoho a niekedy. Zvyšné postavičky celú plejádu rozhodnutí, intrík a bizarností skvelo doplňujú. Kelly Macdonald je vo svojej postave Margaret neodolateľná. Jediné čoho sa trošku desím je ďalšie smerovanie. Vyzerá to, že karty sú rozdané a postavy sú nútene spraviť buď krok dopredu alebo sa budú musieť snažiť balansovať na jednom mieste. Som zvedavý. Každopádne televízna kvalitka. Najviac mi tu liezol na nervy Michael Pitt. Nemám ho ako herca rád a tu som mu tú jeho drsnú fazónu neveril. Preto 4* Uvidíme, či ma to ďalšou sériou dokáže prekvapiť. 1.séria - 80%

Až na Měsíc (2020)

Ďalší animák od štúdia Pearl. Tešil som sa na neho. Kvôli animácií. Kvôli príbehu. Uf ale po tridsiatich minutách sa to začalo prudko rozpadať. Nástup bohyne mesiaca bolo ako vystúpenie Lady Gaga a všetky motivácie boli trestuhodne nedotiahnuté, hlúpe, alebo nedobre zmotivované. Čo zamrzí, pretože potenciál to malo veľký. Ďalšie mínus boli pesničky. Niekedy v úplne zbytočných scénach a keď už boli, boli prudko nezaujímavé. Bez hĺbky. Kde sú tie časy, kedy sme sa na animáky tešili aj kvôli Menkenovým pesničkám. Nakoniec zostala parádna animácia, skvelé akčné scény a funkčný humor. Ale duša sa počas toho niekam vytratila. Čo je ako vravím škoda. Ale pozerať sa to dá a zvieratká sú roztomilé.

Archer - Série 11 (2020) (série)

A sme späť. Archer znova dokazuje v čom je tak skvelý. Funkčné vo všetkých ohľadoch s malými hintami na ďalšiu sériu. Späť v špionážnom háve a s množstvom fantastických vtipov, ktoré majú prudko na saláme celé to PC. Čo je hlavný dôvod prečo ten seriál milujem. Uvedomili ste si dakedy, že ma potrebujete, aby ste mali výhovorku pre to, byť najhoršou verziou samých seba? Geniálne. 11.séria - 90%

Archer - 1999 (2019) (série)

Po rozbiehajúcich sa sériach tu máme trošku krok späť. Hoci je to stále miestami zábavné, je vidno, že sa tu trošku varí z vody. A hlavne sci-fi Archerovi až tak veľmi nesvedčí. Každopádne sa tu vysvetlí to, čo všetci predpokladali a dostávame sa týmto späť do sveta, ktorý sme opustili v siedmej sérií. Dúfam, že táto zmena úroveň znova trošku pozdvihne. 10. séria - 70%

Archer - Danger Island (2018) (série)

Tentoraz džunglové dobrodružstvo alá Uncharted. A znova zmena prostredia a staré známe postavy v iných úlohách. Čo je pre mňa fascinujúce, že si to udržuje sále zábavnosť a atraktívnosť. Alebo som asi naozaj prostoduchý šovinista. 9. séria - 100%

Archer - Archer Dreamland (2017) (série)

Zmena prostredia je snahou o ozvláštnenie. Nie že by to séria potrebovala. Aspoň v mojich očiach. Ale pozrieť sa na rovnaké postavy v iných úlohách s dôrazom na Noirovú atmosféru. Zožral som to aj s navijákom. 8. séria - 100%