• Krátkometrážní

The Flying Car (2002) (TV film)

7 minut krasnej spomienky na dvoch naj kamosou s toho užasneho malého obchodiku. tentoraz rozoberajuci strašnu otazku na ktorej zavisi blaho vsetkých flakacov ked su v dopravnej zapche . Stoji za to useknut si nejaku nohu aby sme mali lietajuce auto? Hmmmm ? dilema co?

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

neviem prečo tento film nezaujal tak ako mal zaujať ale čo som ja kritik ja som len obyčajný filmový fanúšik ktorý si pozrie všetko od vytahu na popravisko, upira nosferatu , krasu divokých koní, spice world , austina powersa a ostatne filmy ktore možno že nemaju nejake vyššie posolstvo ale aspon pobavia a a ked nie tak aspon mate na čo nadavat. preto si myslim že toto je ta naj komedia mierne parodujuca celý hollywoodky system a filmových kritikov aku som kedy videl , exceletný ferrell a jason mewes a kevin smith v ulohach ktoré ich urobili jay a silent bob tentoraz v samostatnom filme v ktorom stretávame staré zname postavičky ale aj uplne nové. naj je hlavne comeback carrie fisher ako mnišky a marka hamilla ako lovca vtakov opet sa to toči okolo komiksu blantman a Cronic ktorý vam okrem zabavi ukažu aj nejake tie hviezdne vojny. za 5*

Dogma (1999)

Tento film si robi uplne največsiu prdel z celeho krestanstva. je trinasty apostol ale v biblii neni spomenutý lebo je čierny, ježiš je čierny a boh je vlastne žena. jay a silent bob su tu za prorokov, mame tu alana rickmana v dalsej zo svojeich charizmatických úloh " METATRON" , Salma Hayek ako " SERENDIPITY" ocenena za túto ulohu zlatou malinou a affleck a damon ako dvaja anjeli snažiaci prekabatit boha s tvarou alanis morissette to cele zavedene do absolutne blaznivej ak možem použit to označenie road fantasy komedie pretože hlavny hrdinovia niekam cestuju a na päty im sliapu golgotan a iné potvory dost nevdacna uloha pre jasona leeho ktorý vie hrat aj lepsie ale stale za 5*. zaujimavostou je že za tento film bol cirkvou odsudzovaný ( čuduj sa svete ) na ktorý boli protesty a director smith sa prezliekol za protestanta a odsudoval svoj vlastny film . no čo už srandista sa nezaprie a každa situacia sa da viužit aby bola sranda.

Hledám Amy (1997)

Uplne iný smith ako ho pozname samozrejme najde su tu veci z ktorých hned spoznate že tento film je od pana smitha ale tímto filmom ma skutočne dojal . za jeho naj film považujem clerks a flakačov ale ked som videl toto tak som si to pozrel dvakrat za sebou. Silent Bob tu je naozaj len na chvilu ale rozprava tu najviac s celých jeho doterajších filmov. Jay je kupodivu tichši. lauren adams ako lesbička exsceluje len ma tu troška stval aflleck ktorému som ten citový prejav nejak moc neveril ale stale je to lepšie ako jeho daredevil. v každom smithovom filme sa spominaju postavičky s iných jeho filmoch takže nadobudnete poznanie že ten svet je vlastne celkom mali aj ked je pravda že vascinou sa pribeh odohrava v new jersey a new yorku. každopadne poteši par postavičiek ktore si zahrali hlavne ulohy myslim halloren a suplee ale tiež nových ako matt damon. neni to uplne smithovske ale je to aj tak genialne. Nezklamal

Flákači (1995)

Nádych výdich ste pripravení tento film je este lepši ako clerks a to z 3 dôvodov. Objavuju sa tu pani Lee a Afleck ktorý už budu sprevadzat pana Smitha všetkými jeho filmamy , Silent Bob začína konečne dačo na plátne robit( pokúša sa o jedi trik , ktorý sa mu nakonci so Supleeho momocou podari) a je farebný. Smith dokazuje že dokáže natočit aj film kde vystupuje už viacej postáv, ktorých charaktery tak pomiešal a našiel s toho cestu von že som nemohol inak len tlieskat. dalsi klad tohto filmu je že sa zaobera dvoma naj vecami čo nam america dala a to hviezdnimy vojnamy a komiksami. Určite poteši vidiet Stan Leeho v užasnom dialogu s Benkim o superhrdinskych pohlavných organov. Zaujimavostou tohto filmu je tiež že tu vystupuju dve baby s ktorými chodil director smith a su to mrs. Doherty a Lauren Adams. za 5*

Mladí muži za pultem (1994)

Kevin Smith. Najkultovejší režisér všetkých čias. Scenárista ktorý priniesol svetu také dialogy ako "na svete je milion ženských ale ktorá z nich ti uvarí lasagne. väčšinou ti ich zožeru.". Jeho prvý film ale určite stoji za pozornosť tiež. aj ked je kompletne čiernobiely vôbec to filmu neubližuje naopak je zasadeny do mierne depresívneho hávu s ktorého na vase prekvapenie vôbec nesála depresia ale fantasticky napísane dialógy, ktoré Vás ak sa aspon trochu považujete za vtipného človeka , rozosmeju k plaču. Po prvý krat sa tu objavuju dnes už kultové postavičky Jay a Mlčanlivy Bob a Dante a Randal, ktorý riešia problemy tipu čo je lepšie imperium vracia uder alebo navrat jediho, svoje vztahy a kamaratstva a otravných zakaznikov. Tento film zaručene stojí za pozornost takže ak mate možnosť ho vidiet nevahajte a tí čo ho videli tim nemusim hovorit nič. už to vedia.

Mission: Impossible III (2006)

Film má spád. Je rýchly. Dlhý. Je premyslený a hlavne sa na neho dobre pozerá. Je ultra akčný a ultra Impossible. Tretí diel sa okrem asi najdokonalejšieho zloducha v dejinách špionážnych filmov, nesie aj v znamení určitého reštartu série, ktoré skazila Woo - ová snaha stvoriť s toho film alá Hong Kong. Tom Cruise podáva živelný výkon a všetci herci pridružený k tomuto dielku mu dokonale sekundujú. Hoffman ho dokonca niekedy aj prekrýva. Jeho rátanie do 10 patrí k absolútnym vrcholom. J. J. Abrams vytvoril premyslený film, ktorý nezarobil veľa peňazí len a len preto, lebo američania jednoducho premyslenosť nedocenia. Osobný bonus za krásku Maggie Q a za krásnu vsuvku Simona Pegga.

Mission: Impossible (1996)

Prvá Misia sa nesie v prekombinovanom ale o to napínavejšom duchu. Brian de Palma vytvoril jednoducho klasiku, ktorá je často kopírovaná a ktorá nemá na poli špionážnych filmov obdoby. Mladý Tom Cruise začínal svoju kariéru, a MI a Firma predstavovali jeho odrazové mostíky nech si o Top Gun hovorí kto chce čo chce. Je to napínavé, je to premyslené, dobre sa na to pozerá a má to správnu špionážnu hudbu. Mini roličky Jean Renoa a Vingha Rhamesa sú len takou čerešničkou na torte. pre mňa top jednotka ktorá šliape na päty aj niektorým bondom.

Vybíjená (2004)

Toto je presne jedna z mála komédií, ktoré ma zaručene pobavia. Je to až neskutočné ale duo Stiller a Voughn dokázali spraviť s tohoto filmu skvelú zábavu a to aj napriek klišovitosti a športovosti filmu, ktorej variácie sme mohli vidieť mnohokrát predtým. Rozhodne je ale fantastické celkové prevedenie a typová charakterizácia, ktorá nám vlastne umožňuje zblížiť sa s postavami trocha bližšie a tak sa s nich vlastne stávajú také nereálno reálne postavičky. Bohužiaľ aj keď sú tu dvaja predstavitelia ktorých slovné smeče a prestrelky sú skvelé a aj vtipné sú aspoň pre mňa zatienené dvoma lepšími postavami a to pirátom v podaní Alana Tudyka, ktorý je sympaťák jak sviňa a samozrejme najväčšieho boha zo všetkých , ktorému sa klania celý filmový priemysel a vlastne aj celý svet. muž menom : Chuck NORRIS

Batman se vrací (1992)

Burton vniesol do Batmana svoj štýl už prvým filmom, čo z neho spravilo neskonalú klasiku a v dvojke sa vybral ešte ďalej. Zvolil romantickú atmosféru zasneženého mesta, kde aj najväčšia špina je skrytá pod vločkami a za pomoci temných tienov a útulných prístreškov pripravil plochu pre Batmanov návrat. Objavuje sa tu Famme Fatalle (Catwoman )tak dôležitá pre celé fungovanie batmanovského vesmíru, a spolu s ňou aj Penguin, ktorý patrí asi k najlepších a zároveň najnechutnejších rolám aké kedy danny devito vytvoril. Spolu s elfmenovou hudbou to má všetko správnu ba priam až hororovú atmosféru, pretože ani samotný Batman tu nepôsobí ako veľký hrdina. Ale skôr ako človek na rázcestí. Lenže práve tento prvok nie je dotiahnutý dostatočne. Film tak postráda temnú fanstasknosť Burtonovských inak dobráckych svetov. A to je aj príčina prečo sa mi prvý diel páčil viacej. Pretože práve toto tápanie kto je dobrý a kto nie je za minimálneho svetla veľmi tažká úloha a ja potrebujem aspoň nejakú sviečku v tme.