• Rodinný

Fakjů pane učiteli (2013)

V tomhle případě je na místě říct, že je škoda, že sem viděl trailer..zasmál sem se už u něj, a vzhledem k tomu, že v něm byly v podstatě všechny vtipný momenty, tak napodruhý u filmu už to nebylo takový překvapení a ještě k tomu to občas bylo proložený ne moc svižnejma scénama a ne moc dobrejma dialogama, i slovo fack mi přišlo, že se snažili vecpat i na místa, kde by to bejt nemuselo..takže mi nezbylo než vzpomínat na trailer, jak to pěkně běželo tam. Klidně by to mohlo bejt o něco kratší. Každopádně dobrá oddechová komedie. Návštěvy kina nelituju.

Gran Torino (2008)

¨Naprosto parádní film. Byl to první film, u kterýho sem dokoukal celý titulky a ještě dlouho potom sem jenom tak seděl a vstřebával. Nutno říct, že to bylo prakticky na začátku mýho systematičtějšího sledování filmů a předtím sem na podobné filmy nenarazil. O to byl dojem nejspíš silnější. Konec byl takový, jaký sem opravdu nečekal a celej film je tak parádně poskládanej, že sem se nestačil nudit. Určitě nelituju skvěle investovanejch 250 korun za Blu-ray.

Greta (2009)

Tenhle film je opravdu celkem nepovedený. Celý film jsem byl nucen koukat na rozmazlenou holku s dost morbidními sklony a na to, jak jí její rodina nemá šanci zvládat. Myslím, že tento film jsem viděl poprvé a naposled.

Interstellar (2014)

Přidávám se k ostatním s tím, že tenhle film má cenu vidět v kině opravdu jen v IMAXU. Rozpačitý příběh se dá odsunout na druhé místo, když má člověk před sebou obrovské plátno a povedené efekty. K příběhu bych řekl, že se Nolan vrhl na tenký led a jal se natáčet věci a místa, které prostě nikdo neví a nezná. Proto pak vzniklo, co vzniklo. V první polovině filmu bylo ještě vše, dá se říct, v pořádku a mělo to celé nějaký smysl, ale ve druhé polovině se to celé čím dál víc zamotávalo a vzniklo z toho něco opravdu zvláštního a těžko pochopitelného i v rámci žánru sci-fi. Každopádně námět to byl zajímavý a těžko říct, jestli šel vůbec nějak smysluplně uchopit. Ve výsledku hlavně díky IMAXU film dosáhl na slabých 5 hvězd.

Invictus: Neporažený (2009)

Nejsem zrovna fanoušek sledování sportu v televizi. Ale pokud se podá takovýhle způsobem, tak i mě dokáže sportovní mánie pohltit a s napětím, i když je často jasné jak to dopadne, sledovat průběh zápasu a doufat. Neumí to každý takhle natočit, ale Eastwood to zvládnul perfektně, Morgan Freeman ukázal, že prostě hrát umí, člověk by vůbec nepochyboval, že to co hraje, je doopravdy. Vypadá to přirozeně. Stačí prostě jenom koukat a nechat se pohltit.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Luděk Sobota je prostě skvělej herec. A nebyl to jenom on, kdo udělal z tohohle filmu tak dobrou komedii. Jeho styl mluvení je prostě unikátní a je teda úžasný sledovat, jak mu styl projevu zůstal dodnes. Každopádně v tomhle filmu je spoustu skvělých hlášek i scén, které jen tak neomrzí.

(J)elita ze střídačky (2006)

Taková běžná ptákovina, která se snaží dokázat, že i ti, od kterých by nikdo nic moc nečekal dokážou něco velkýho. Sice hustota povedenejch vtipů nedosahuje moc vysokýho čísla, ale nadruhou stranu ani těch supernudnejch chvilek moc nebylo. Celý to docela rychle uběhlo no a po skončení akorát dát nějakou tu hvězdičku na čsfd a plynule přejít v jinou činnost. Na odreagování dobrý.

Jen blázni spěchají (1997)

Když nic moc nečekáte, tak bych řekl, že příběh prostě neurazí. Je to ohranej a tím pádem i předvídatelnej příběh, ale pokud zrovna nejste odpůrci Mathewa, tak se párkrát i zasmějete. Občas je docela důležitý si uvědomit, že to chce brát s nadsázkou dialogy, protože pár jich je fakt hroznejch, ale i tomu se dá zasmát, jak je to hrozný. Takže hodnocení je prostě akorát uprostřed.

John Wick (2014)

Akční film, který podle mého splnil svůj cíl. Hodně akce, rvaček, přestřelek i honiček v autech. Příběh nic moc světobornýho, ale o ten prostě ani nejde. Důležitý je, že bylo na co koukat a občas ve filmu zazněla i nějaká povedená hláška, z tohohle ohledu to na slabších 5 hvězd stačí.

Krásno (2014)

Tak tohle se moc nepovedlo...byla to prostě nuda, střihy byly často delší než by bylo akorát, proto taky ty 2 hodiny..ze kterejch by určitě stačilo i znatelně míň, Ne moc povedenejch vtipů, bylo to prostě takový nic moc. Nejrychlejc uběhlo posledních několik minut, kde se všichni postříleli, to mělo trochu spád, i když u toho si taky nejsem jistej, jestli to bylo nutný. Ale zase na druhou stranu, v podstatě to odpovídá tomu, čeho chtěl Sokol zřejmě dosáhnout a co je v popisu filmu. Bohužel pro hodnocení, ale hodnotim, jakej na mě film dělal dojem, a ne to, jak se držel svýho nápadu.