Órbita 9 (2017)

Mininalistický, nízkorozpočtový, nevysvětlující – a zapomenutelný.

Rampage Ničitelé (2018)

Je to přesně ten druh filmu, u nějž je zážitek nepřímo úměrnej tomu, jak vážně berete děj. >>> Za prvý: úvodní scéna z orbitální stanice je tak dobrá, že snese srovnání s Gravity a překonává Life, Event Horizon či Sunshine. Za druhý: product placement Fordu v podobě konceptu Bronco je fakt nevtíravej a docela milej. Za třetí: inspirace Aliens ve scéně s nadvlkem funguje skvěle a netrčí z filmu jako ňáká samoúčelnost. Za čtvrtý: TOHLE FAKT MÁ PG-13? Některý scény působěj hodně eRkově. Za pátý: ve filmech už zase směj realisticky padat mrakodrapy. 17 let to trvalo. Za šestý: Comedian a Silk Spectre II z Watchmen! >>> Hned po filmu jsem dal tři rudý, ale zpětně si uvědomuju, že tohle je jasná čtyřhvězda.

Operace Entebbe (2018)

Jakási žánrová hravost, nebo jak to nazvat, vyprávění dost ozvlaštňuje: hlavně závěr, kde je napětí dokresleno touhle hudbou, byl pro mě naprosto strhující. Velice dobrý jsou scény politicko-vojenských debat z Izraele. Takže opět jediný zklamání byly technicko-historickýho rázu, zejména Airbus A310-300 ocitnuvší se nějak zpátky v čase v roce 1976 a mající vnitřní šířku trupu srovnatelnou s A380, a do stejného roku zpět v čase nacouvavší Toyota Land Cruiser generace J70. Ale to lze takhle pojatýmu filmu snadno odpustit.

Den co den (2018)

Ne, ve svejch šestatřiceti letech fakt nejsem cílová skupina tohohle filmu. Ale zajímalo mě, zda a kam se posunula ta malá holka, co si pro sebe dočista ukradla film The Nice Guys. Tady to ta holka celý táhne sama a zvládá to se slušnym přehledem, ač jí scénář občas nutí chovat se fakt podivně — protože si to tak zjevně žádá knižní předloha. Věřim, že náctiletý publikum může hýkat nadšením, pro me to jsou takový ty snadno zapomenutelný tři rudý. Nic mě tam vysloveně neuráželo, ale ani kdovíjak nenadchlo.

Máří Magdaléna (2018)

Nejspíš nebudu schopnej napsat něco kloudnýho, dokud si nepřečtu Bibli. Tak aspoň něco nekloudnýho: Spousta záběrů na obličej Rooney Mary je v tomhle filmu hlavním kladem pro nás neznabohy.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Ryzí PG-13 záležitost a povedená! >> Je multikulti, barvičkatá, počítačová, týnejčrovská, gendeově vyvážená, nebere se moc vážně a název tak úplně nesouvisí s dějem. Záležitost v nejlepším slova smyslu roztomile blboučká. Dokonce ještě víc jak jednička. Ne však líp. Boyega je dobrej komediální herec, mladej Eastwood určitě už jen svym pohledem zvlhčuje ženy a tahle naprosto skvělá kravina jim sluší oběma. Děcka jsou spíš komparz, i když Cailee Spaeny tu tvrdohlavou pubeťačku na začátku filmu hraje fakt roztomile, ač jí bylo při natáčení devatenáct. Jenom mozek je potřeba nechat v předsálí kina a nahradit ho těma mozkama filmovejma. Jako zajímavej bonus tam opět hraje ta hluchoněmá holka z Babelu, jenom už mluví i slyší a vůbec se nesvlíkne.

Tomb Raider (2018)

Když ve filmu s názvem Tomb Raider je nejmíň zajímavá ta část v hrobce, něco je vskutku blbě. Za úvod z Londýna, za ne tak okatý PG-13 (fakt už na ten rating začínám mít alergii) a za tu malou čurdu Nicka Frosta si to ty tři rudý jakž takž zaslouží.

Yes Man (2008)

Zooey Deschanel, Zooey Deschanel, Zooey Deschanel. A taky ten zbytek. A Zooey Deschanel.

Rudá volavka (2018)

Velice povedenej komiksovej film, kterej jenom jaksi neni podle komiksu. Tzn. jako adaptace knihy je to možná selhání, jako oddechovka to funguje skvěle. (Ono to fakt neni podle ňákýho komiksu?) Čtvrtá rudá hlavně za to, že to nemá posraný PG-13. Ono by to ani nemělo mít PG-18 nebotakněco. Někerý lidi z pátečního publika multiplesku měli problém s okatym zobrazením zranění, krve, ostrouhaný kůže, malýho penisu a podobnýho násilí obecně.