Black Panther (2018)

Trošku to funguje jako Wolverine pro X-Men, tj. taková vysvětlující odbočka z komiksovýho vesmíru Avengers. Docela kvalitní scénář, zaměřenej převážně na rodinnej příběh královský rodiny a vliv onoho příběhu na dějiny (smyšlený) země (analogie s The Crown tam jistá je – ne že ne), je tu nicméně přebitej naprosto skvělym vizuálem pohrávajícim si s africkejma motivama na pozadí supermoderní techniky, kterýmu umně sekunduje hudba, taktéž si pujčující témata africkejch rytmů a zpěvů; a taky překvapí ne tak protivně okatý PG-13, současná vražda filmů. Product placement Toyota-Lexus je odpustitelnej, protože je tam jen chvilku a má roli klaďasů i záporáků, takže jedinou trapnou velkou chybou je to nucený poselství jednoty, míru, humanity, solidarity „a pak a tak“ hned po neúměrně natahovaný scéně bitvy. Na druhou stranu jako velikej klad filmu musim zmínit absenci současný velice módní a velice zvrhlý filozofie, že je třeba vymýtit a zakázat zbraně. Tenhle film jasně řiká, že na světě furt je dost lidí, kuli kterejm je dobrý ty zbraně nadále vyrábět a vyvíjet — jen by ještě mohl věrohodně zobrazit, že jejich použití obvykle znamená krev. Hodně krve. Jenže PG-13. Kolem a kolem, moc nechápu, proč jsem na to původně vůbec nechtěl jít: fakt to neni marný. Lepších 70%.

Tvář vody (2017)

Měl jsem rozepsanej děsně chytrej a mocně vtipnej komentář obsahující moudra o francouzský hudbě, Hellboyovi, bobrech a greenpeace atd., jenže Safari v ajPonu mi ho smazalo. Takže nasrat. Prostě se mi to líbilo.

Labyrint: Vražedná léčba (2018) odpad!

Padesát odstínů (a STO ČTYŘICET MINUT!!!) debility pro ty nejtupější z týnejdžrů. Tady si člověk dosyta „užije“ legrační „herecký“ výkony (účast Malíčka nicméně pobaví), budování „napětí“ tim nejpředvídatelnějšim způsobem, iluzi velký-a-napínavý akce pomocí rozklepaný kamery a nepřehlednýho střihu, opakovaný a povinný odhodlaný “COME ON, LET’S GO”, permanentně nažehlený a učesaný PG-13 hezouny (tzn. směj v rozčílení řikat SHIT ale nikoliv už FUCK; a taky při poranění či smrti nesměj krvácet) s konstantně dlouhym jednodenním strništěm (ženy strniště nahrazujou makeupem), a četnou další potravu pro milovníky naprostejch tupejch klišé — jinými slovy, samej voňavej obsah tak typickej pro vstupní část čističek odpadních vod. (Den předtím jsem si pustil jeden takovej remake, kterej tu má fakt špatný hodnocení. Přitom je to mnohem upřímnější a líp zahranej příběh, kde klišé jsou poplatný žánru a současně takovou poklonou původní verzi.) Během sledování jsem si čim dál víc přál, ať ňáká ta nákaza, kolem který se „děj“ točí, nakazí ÚPLNĚ VŠECHNY, zabije je a po zbytek „filmu“ by člověk jen koukal například na statickej záběr tlačítka toho výtahu, kde se odehraje jediná trošku vtipná scéna filmu – i to by poskytlo větší diváckej zážitek, než celej „děj“. Některý userové tomuhle dílu dali PĚT HVĚZDIČEK!!! – nejspíš jsou to postavy z nějakýho filmu o lobotomii. Zatimco první film byl fakt sračka a druhej „jen“ hodně blbej, tohle je ryzí sračkoidní utrpení. PS: Neni Newt jako Newt. Napsáno v kinosále během sledování „filmu“. Až do samého konce se neodehrálo nic, co by tento názor změnilo k lepšímu.

Hříšný tanec (2017) (TV film)

Zpočátku to vypadá fakt hrůzostrašně a člověk si řiká, PROČ TO VŮBEC MUSELO VZNIKNOUT, když originál i po víc jak 20 letech furt hezky funguje. Jenže pak se to NĚJAK NEVIMJAK rozjede, zazněj remaky známejch pecek, Abigail Breslin párkrát udělá ty svý oči a je z toho nemastná neslaná odpočinková trojhvězda. Škoda, že highlightem filmu je tenhle joke: “You know, marriage is a three-ring process. You have the engagement ring, the wedding ring – and then the suffering.“ A jo, asi fakt jen proto, že mám slabost pro Breslinovou, jsem vlastně byl spokojenej.

Cizinec ve vlaku (2018)

Ryze dvouhvězdovitě jalový Béčko. Za technickou stránku a pár zajímavě vymyšlenejch kamerovejch záběrů (a za schéma metra v závěrečnejch titulcích, což je jedinej vtip filmu) tomu tu třetí asi dát fakt nemůžu.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Tohle je přesně ten film, co si zaslouží plný hodnocení, ale já mu musim dát čtyřhvězdu, protože to kurva nemá jasnej konec!!! Narozdíl od fakt totální depky Winter's Bone je tady dostatek komickejch scén na odlehčení. Ale stejně je to výbornej film o úplný mizérii. PS: Mladá Christie se asi přesune do rolí MILFek. Ale protože stárnu s ní, pořád me gusta!

Dost! (2016)

Tak jasně, je to takovej výchovnej film pro týnejdžry, takže to nejspíš musí končit mj. láskou a polibkem. Ale jinak to funguje fakt výborně včetně budování napětí při hrách na babu a na schovku. Poctivý čtyři rudý.

Coco (2017)

Tyhlety rodinný hodnoty, že jo, a pak a tak. A ono to jde podat nedebilně. Zdá se, že u Disneyho jim došlo, že do toho borcům od PIXARU je lepší moc nekecat. Mám chuť na ňákou tu kesadílu a servézu.

Zmenšování (2017)

Bio etno fértrejd krůltyfrý urážlivá parodie na Vietnamku je naprosto trapná vražda toho, co asi mohla bejt dobrá komedie. Ale tu křečovitou snahu o vážnou filmařinu autorům fakt nezbaštim. 50% se zaokrouhlením dolu.

Malý Manhattan (2005)

Jeden z mála filmů, co znám, kde hlavní roli maj děcka a nejsou to spratkové na zabití, ba naopak ten film utáhnou. Že je ten kluk budoucí Peeta Melkark z Hunger Games, to jsem poznal, ale byl jsem si omylem jistej, že ta holka je Karren Gillan. Nebyla a je škoda, že se od tý doby v ničem neobjevila.