Zabiják & bodyguard (2017)

Skvělá porce devadesátek, možná i osmdesátek. A hláškování Samuela L. Jacksona tomuhle filmu sedlo jak prdel na hrnec. Krásnejch 80% bez mozku.

Po strništi bos (2017)

Tereza Voříšková hraje sexy mámu a Zdeněk Svěrák vzpomíná na dětství. Když od toho o moc víc nečekáte, kouká se na to vskutku hezky. Hlavně na Terezu Voříškovou, protože hraje sexy mámu. Ještě nedávno byla malá holka a trhala medvídka v jednom videoklipu. Stárnu.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

RYZÍ ROZZKOŠŠ! Takhle si představuju Sin City. Takhle si představuju comicsovej film pro dospělý. Takhle si představuju práci s kamerou u comicsovýho filmu. Takhle si představuju bitku superagetnky s dobrym tuctem chlapů – na konci sotva dejchá a nemůže se ani postavit, aby dorazila toho posledního. Takhle si představuju hodně dobrou dobovou výpravu – dokonce i na konci použili bizjet Gulfstream IV, tzn. něco, co v r. 1989 fakt existovalo. Jedinou výjimkou je netajený product placement jedný švýcarský manufaktury, která se v tý době jmenovala pouze Bucherer. Je dobře, že Sofia Boutella je právě v kurzu a že Charlize Theron točí jednu takhle hustou bitch roli za druhou. Oscara za to nedostane, ale to nám platícím divákům je buřt, protože je na co koukat; na její osmdesátkovej účes a líčení budu dlouho vzpomínat. A mimochodem – ten soundtrack!!!. Stovka. Jasná stovka.

Oklamaný (2017)

Přiznávám, původně jsem na to šel hlavně kuli Fanningový (už fakt neni dítě) a hlavně Dunstový (tý bylo poslední dobou na muj vkus ve filmech moc málo). Až během filmu jsem si vygůglil, že to natočila moje oblíbená Sofie, což současně vysvětlilo ten místama bizarní humor a opravdu poommmaaallýý styl vyprávění. A na konci jsem odcházel s dojmem, že takhle ňák by asi vypadala Adams Family natočená rukou Coppolový – pomalá, svérázná a místy fakt drsná. Spoilery: Nezapomenutelná je hlavně výborně vypointovaná scéna pohřbívání nohy a skoro na konci filmu diskuze o sbírání hub. Konec spoilerů. Pro mě a za mě je to poctivejch 80%, i když mi Farrell ve svý roli fakt neseděl.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Takovej Pátej element natočenej pro rok 2017 – vizuálně pořád hravej, avšak hodně digitální; dějově vykleštěnej natolik, že herci nemaj co hrát a celej děj na bedrech táhnou mimozemšťani; s ratingem PG-13, takže no blood and no fucks. Ty čtyři rudý si zaslouží hlavně za tu fakt skvělou úvodní scénu s „Majorem Tomem“ na pozadí. A v celý svý kráse ukáže, jak moc je dvacetiletej Pátej element nadčasovej. Český titulky do kin dělal nějakej negramot, kterej mimo jiné neumí psát číslovky, mimochodem.

Baby Driver (2017)

Nejdřív jsem dal plnou palbu, ale pak mi došlo, jak moc mě iritovala naprosto nezajímavá Lily James. Na druhou stranu, pro Babyho je to asi logická volba – v tim divokym světě, v jakym se pohybuje, nejspíš touží právě po takovýhle hezký nudný laňce. Takže jen ňákejch „slabších" 90%. ;)

Dunkerk (2017)

Podařilo se natočit válečnej film, kterej nenechá člověka vydechnout, současně je poetickej, trvá pod dvě hodiny, nemá PG-13, jsou v něm minimálně čtyři „superstár“ herci, ale jakoby mimochodem, a jedinou věcí, jakou já dovedu vytknout, je na poměry filmů mírná nevěrohodnost některejch leteckejch scén – a hlavně hořící model Spitfiru bez motoru na konci filmu. Dodatek 12/8/2017: V IMAXu je to VELKÝ zážitek hlavně tím, že se v průběhu filmu střídavě mění formát ze širokoúhlýho na téměř čtvercovej, čimž se umocňuje rozdíl ve vnímání různejch scén. To ušmudlaný plátno by ale mohli fakt vyčistit/vyměnit.

Válka o planetu opic (2017)

Po fakt skvělym rozjezdu přijde Woody Harrelson, aniž by byl přínosem, a pak dojezd jak po griotce: trpkosadkej a hnusnej. Technicky je to ale tak dobrý, že to na ty tři rudý dosáhne.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Jako bych znovu viděl ID2 – všecko je větší, hlučnější, závažnější a tak nějak celkově vyčpělý. Anthony Hopkins vydělává, Laura Haddock je trošku Emily Blunt wannabe, hrad Alnwick zase hraje něco, co neni, auta sou zase modernější a tim míň zajímavý, v enormnim množství postav a podzápletek člověk zabloudí a TEN hudební motiv zazní až na konci. Barevnej průměr. Když se člověk dívá na film od Michaela Baye, je to Baywatch?

Já, padouch 3 (2017)

Čtvrtá rudá hlavně za ty osmdesátkový gagy, jinak je to jen takovej nadprůměrnej animák – originalita Mimoňů je ta tam, i když sou furt zábavný.