Putování tučňáků: Volání oceánu (2017)

Hezký záběry, votom žádná, ale člověk by na to neměl jít nevyspalej, páč objektivně vzato je to monotónní nuda – na čemž rozhodně má svuj podíl hlas českýho komentátora. V původním znění to bude rozhodně příjemnější.

Budoucnost nejistá (2013)

Taková Pátá vlna pobritsku. Na poměry Spojenýho království je to spíš slabší film, protože kdysi dávno vzniklo tohle. Jenže právě srovnání s Pátou vlnou ukazuje, že „spíš slabší“ britskej film je dočista mistrovský dílo oproti těm přemnoženejm americkejm teenage survival PG-13 zvratkům. Což mě vede k tomu, že jdu přehodnotit Pátou vlnu a tohle prohlásit za v dobrym slova smyslu lepší průměr. I proto, že Saoirse tu rozmazlenou nánu hraje tak dobře, že by ji člověk nejradši nafackoval.

Úkryt v zoo (2017)

Někerý rejžové maj pocit, že bez ubulenýho konce je ve filmu málo emocí. A to idyž natáčej něco podle skutečný události. Právě ta křečovitá ubulenost na konci filmu vylučuje plný hodnocení. Pro český publikum má tenhle film navíc podobnej problém jako Anthropoid: postavy jsou vesměs Poláci, ale mluvěj anglicky s rádobypolskym přízvukem, což pro mě, tj. ATCo, kerej denně v práci komunikuje anglicky s polskejma pilotama a ATCos, zní fakt směšně. Zasloužený čtyry rudý tomu ale dát lze – vyjma úplnýho konce je to fakt dobře (životem) napsanej a zahranej film.

Život (2017)

Naprostý béčko s áčkovou výpravou a áčkovými herci má právo na ŽIVOT a těch osmdesát si zaslouží – i když si „tak trochu“ pučilo hudební motivy s Interstellaru.

Hořkých sedmnáct (2016)

Řek' jsem si: „Hailee Steinfeld, Woody Harrelson – to bude boží!“ Nebylo. Bylo to zapomenutelně průměrný. Dvě vážně dobrý scény a jeden fakt vtipnej záběr stačí dohromady na právě tři rudý. Největší průser bych nazval „syndromem ošklivky Betty“, kdy výstavní krasavice (H.S.) hraje holku, která má bejt ošklivá. Tohle mě jako diváka uráží.

Kráska a zvíře (2017)

Hermiona pořád miluje knihy, tátu, je chytřejší než ostatní a počestná. A v českejch kinech se v tomhle remaku objeví zrovna tehdy, když někdo heknul klaudový uložiště EW. Tudíž to byl poněkud bizarní zážitek, ale furt nuda bez nápadu. Záporák tohohle filmu je prostě jen zlej grázl a k tomu úplnej idiot, tudíž naprosto nezajímavej tvor. Špaténka. Ňákejch 60-70% si to nicméně zaslouží za kulisy a hlasy.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Je to strašná kravina. Děsná kravina, s takovym předpokladem jsem na to šel. Ale ne taková kravina, aby to bylo zábavný. Na poměry PG-13 je to místy obrazově odvážný, ale furt je to PG-13, takže tam ani vojáci nenadávaj. Mix skvělejch herců (který ale nemaj co hrát) se dvěma hezounkejma zbytečnejma ženskejma svou vypočítavostí škrábe oči. Vlastně jediná zásadní a zajímavá scéna je, jak Franta mírně spoiluje ve svý recenzi, na konci enormně dlouhejch titulků. Tzn. cca 116 minut čekání! >> Průměr, naprostej průměr.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Zapomenutelný. Zapomenutý. Ani dyby tam MEW byla nahá, nepamatoval bych si to.

I dva jsou rodina (2016)

Lze říct, že to mohlo dopadnout mnohem mnohem hůř. Ale současně to rozhodně nemohlo dopadnout ani o trochu líp. Fakt ne. Moderní pitomci musej tenhle film milovat: je tam skoro všechno. Je tam [roztomilý] dítě, co nezlobí a hraje si s tátou. Dítě je holčička a černá. Táta je hodnej černoušek, co mluví francouzsky, a máma je zlá blonďatá běloška s modrejma očima, co mluví francouzsky a americky. (Napsal bych, že byla světlou stránkou celýho filmu, ale asi by to bylo rasistický.) Pak je tam zlej černoch, co mluvil jenom americky. Tlusťoch s dobrym srdcem je sice chlívák, ale protože je gay, tak to neni žádnej herešment, nýbrž děsná bžunda. A mluví francouzsky a anglicky. Pak je tam šéfová, co je děsná megera, protože je bílá a chce po černouškovi takový ošklivý zlý věci, jako dodržet pracovní dobu. A taky je tam ta povinná smrtelná nemoc – to aby tam byly ty dramata dvě. Zkrátka ideální film pro hipsterský festivaly. Proto se sám divim, že je to jen takovej nudnej průměr a ne totální sračka. Třirudý.

Logan: Wolverine (2017)

X Men: Last Class. Bolavý. Děsivě bolavý. A bolestivě dokonalý.