Loupež (1967)

Fanúšikom old-schoolových automobilových naháňačiek nie som, takže úvod ma nemal čím nadchnúť. Zvyšok, hlavne zložitá operácia so zastavením a vybratím vlaku už bola lepša, no stále tam bolo veľa rozpačitých momentov. Policajti prídu na staré letisko a neprehľadajú poriadne všetky priestory a potom im riešenie spadne len tak z jasného neba, to nemám rád, ak sa film tvári ako maximálne premyslený. –––– Tak jsme to zvládli. Uvidíme se v Monte Carlu.

Skúška vedenia (1987) (TV film)

Malá kancelária stavebných projektantov je tu dobrou vzorkou brigády socialistickej práce. Čím viac fušiek v pracovnom čase, tým väčšia chuť do práce. Čaro nechceného humoru je asi to najviac zaujímavé na filme, bez tých trápnych momentov by to bolo celkom zlé. Zaujímavé, že práve tento neznámy film si vybral nejaký mulťák na svoje odpady.

Šéfe, jdeme na to! (1984) (TV film)

Podvodníci sa okrádajú navzájom v akomsi paralelnom socialistickom svete, ale nemá to ten správny drajv. Možno je chyba v tom, že som nevidel predchádzajúce filmy, ale po tomto nemám chuť ani na nasledujúce.

Bratislavská lýra 1978: Karel Gott (1978) (koncert)

Karel profesionálne zaspieval hlavne prerobené zahraničné hity. Za tých pár minút stihol rôzne žánre cez Beatles, flamenco, country až po muzikálové číslo.

Kyvadlo (1966) (TV film)

L+S trochu inak, tentoraz tam chýbal ich originálny autorský humor. Kvalita záznamu bola dosť zúfalá.

Slečna Guru (2006) (TV film)

Parodický príbeh jedného viacnásobného neverníka, ktorý je aj trochu poučný. Film sa nehraje na veľké umenie a tak je celkom príjemný.

Laputa (2015)

Laputa tu nie je čarovný lietajúci zámok, ale krčma s hudbou. Príbeh filmu chýba a je to akoby epizóda dlhého seriálu a tak prídeme na hotové a odchádzame z filmu akoby odseknutého v najlepšom. Keby nebolo tej hroznej hudby, mohli to byť dve hviezdy.

Mrtvá a živá (1940)

Najlepšie na filme je to budovanie napätia. Už od začiatku s protivnou nachladenou tetkou sa zdá, že sa niečo musí stať. Niečo strašné, niečo nečakané, ale film funguje inak, oveľa pomalšie a pritom intenzívne. Zmena žánru na krimi prichádza pozvoľna a potom je to už štandardné zakončenie, ktoré mohlo byť viac vygradované, ale aj tak lepšie štyri hviezdy. –––– Když najdete dokonalou věc, místo nebo osobu, měl byste se jí držet.

Jsou ženy vášnivější než muži? (2018)

Otázka z názvu je len poslednou otázkou každého rozhovoru reportérky so ženami na tému sex z pohľadu ženy. Na otázku tak máme rôzne odpovede, rozhovory sú niektoré zaujímavejšie, iné menej.

Len treba chcieť (1997)

Táňa Pauhofová ako mladé dievča v psychologickom príbehu zo základnej školy. Už vtedy bola talent a je to jeden z tých prípadov herečiek, čo sa za toľké roky ani nezmenili, hlasovo vôbec, a výzorom len trochu dospela. Herecky teda na výbornú a príbehom film trochu naivný, ale celkom pekný. –––– Každý človek dostane niečo, čo nemajú iní. No nie vždy s tým vie narábať tak, aby ho to urobilo šťastným. –––– Všetko sa dá, len treba chcieť.