Recesia (1988) (TV film)

Päť rozhnevaných mužov a jedna žena v jednej kancelárii VB sa snažia vyriešiť prípad ukradnutého morfínu, pričom sú zároveň pátrači aj podozriví. Na konci prichádza dokonca aj jemná pointa a poučenie, takže to nebolo celkom márne.

Přes prsty (2019)

Celkom príjemná letná oddychovka o jednom alfasamcovi a existencii ženského priateľstva. Pritom sa je na čo pozerať, zvlášť Petra Hřebíčková si na svoj vek zaslúži uznanie. Logiku príbehu som nehľadal a urobil som asi dobre.

Krtek - špionem v Severní Koreji (2020)

K politike sa vyjadrovať nebudem, ale prišlo mi neuveriteľné, koľko kamier z rôznych uhlov sa nachádza pri každom konšpiračnom stretnutí. A nikto si nič nevšimol a ani detektorom elektroniky jeden podozrievavec neuveril. Prešľapov u rokujúcich je oveľa viac a to všetko u mňa nejako vyvoláva nedôveru.

Rozmar (1982) (TV film)

Doberanie troch hercov celkom stačí na krátku inscenáciu, ak sú dobre zohraní a príbeh má aspoň trochu nápadu. –––– My, ženy, sme už raz také. Najprv nechceme, potom chceme, potom nechceme...

Jaríkovský kostol (1974) (TV film)

Film z čias, keď sa podľa autora, asi ešte ľudia kúpali úplne oblečení. Išlo im to na hlavu a tak vymysleli zlodejskú výpravu do Poľska, ktorá skončila tragicky. Poučenie v tom je, ale myslím, že niektoré slaboduché poviedky by sa nemuseli zbytočne sfilmovávať.

BlacKkKlansman (2018)

Čo je lepšie biely alebo čierny rasizmus? Spike Lee v tom má jasno, ale ja už trochu menej. U takého tvorcu ako je Lee musela mať situácia v roku 2017 jednoznačnú odozvu a aj mala. Film je zaujímavý, má dej a spád, takže štyri hviezdy nie sú problém. Teochu narýchlo je tam prilepený dodatok š dokumentárnymi zábermi a Trump by si zaslúžil aj celý film, na čo ešte určite dôjde. –––– Myslíte si, že je vojna medzi čiernymi a bielymi nevyhnutná?

Iracionální muž (2015)

Taký priemerný film, aké väčšinou v poslednom čase točí Woody. Bez neho samotneho v tých filmoch niečo chýba.

Orol a lastovička (1977) (TV film)

Kukura je asi najlepší Štúr, aký sa vo filme objavil, a Soňa Valentová určite najrozkošnejšia Adela Ostrolúcka. Hoci historické pramene hovoria niečo iné o ich vzťahu, tento film bol príjemnou exkurziou do tej doby. –––– Nik nedovidí na koniec. Ale ja cítim, že padnem uprostred ťažkej cesty.

Slnečné hodiny (1979) (TV film)

Trochu hádky, trochu zmierenia, a film je na svete. Scenáristicky veľmi nepodarený.

Pred západom slnka (1970) (TV film)

Obsah je tu napísaný až do konca filmu tak poctivo, až som rozmýšľal, či sa mi oplatí pozerať. Neoplatilo sa.