3Bobule (2020)

Nie som priaznivcom tejto série, preto ani žiadnu hviezdu naviac nebudem pridávať. Scenár nie je dobrý, a tak film aj dopadol. Žiadny moment prekvapenia, opakovanie situácií, a celkovo slabý dojem.

Chatrč (2017)

Nestáva sa mi často, že by som videl film, ak som prečítal predlohu. Väčšinou taký film dopadne neslávne niekde na úrovni podpriemeru. To nie je prípad Chatrče, dopadla skvelo. Možno aj lepšie ako kniha, keď na niektoré veci moja predstavivosť nestačila. –––– Zaviedol si ma sem a teraz nemáš guráž sa mi ukázať! Čo si to za Otca? –––– Podľa mňa Boh svoje deti nemá príliš rád.

Strašák (1973)

Dvaja magori cestujú a majú veľký podnikateľský plán. Síce im to nefunguje, ale dobre sa pri tom zabavia, niekedy cez slzy. Ja som na tom našiel iba taký priemerný film na zamyslenie ako menší omyl hvieznych hercov. –––– Jasný, máš plán. Na každý auto číhá špína.

Perfektní den (2015)

Vojnový film z balkánu ani nie o záchrane života, ale o záchrane jednej studne jednotkami UN. Čo je síce tiež záchrana životov, ale bojuje sa s nezmyselnými problémami, ignoranciou a byrokraciou. Nekrvavý film, ale dosť znepokojivý. –––– Provaz tu je. Pes je váš problém. Nikola malý kluk. Máte pomáhat, tak pomáhejte.

Olejkár (1979) (TV film)

Výborné herectvo ale čo z toho, keď príbeh je nemastný-neslaný alebo aj nedopracovaný. –––– Podstatou takmer každého lieku je jed.

Skon Paľa Ročku (1985) (TV film)

Skôr slabé ako dobré. Hlavný hrdina aj scenárista sa mali viac posnažiť, aby ich vlažné výkony neboli na škodu celému filmu.

Ajťáci - Jen zvaná Fredo (2010) (epizoda)

Moss tu bol za kľúčovú postavu, čo sa nestáva často. Vyriešiť toľko problémov naraz s absolútnou rozvahou a prehľadom by nikto iný nedokázal.

Antigona (2020) (divadelní záznam)

Neholdujem divadelným záznamom v TV, pokiaľ som nevidel predstavenie naživo, pretože záznam nesprostredkuje ani tretinu zážitku. Tu som to skúsil a pocity sú horšie ako rozporuplné. Divadlo bez kostýmov, bez masiek, bez kulís a dokonca aj bez divákov, pričom ich nahradzujú herci, je na mňa príliš silná káva a nedokážem hodnotiť.

Alkohol – magický lektvar (2019)

Kamkoľvek na Zemi sa pohneme, všade sa ľudia snažia nejakým spôsobom posunúť stav svojej mysle. Ak to nerobia pomocou drogy, tak to robia dychovými cvičeniami alebo meditáciou. Vlastne sme si v našej kultúre vybrali tú jednoduchšiu, spoľahlivejšiu a nebezpečnejšiu cestu. Film približuje pitie a praktiky výrobcov aj v iných krajinách, napríklad v Afrike, kde je to trochu iné ako u nás, a to povšetkých stránkach. –––– Proč je tak těžké nepít? –––– Lidé zde pijí proto, aby se opili.

Klient (2016)

Je to dlhé, je to iránske, je to od slávneho režiséra, ale nie je to Rozchod Nadera a Simin. Ešte aj tie divadelné vložky film neúnosne predlžujú a pritom všetko podstatné je v poslednej polhodine. Či je lepšia pomsta alebo odpustenie, to je otázka, ktorá trápi nejedného filozofa kdekoľvek na svete. –––– Ako sa môže človek zmeniť na zviera? – Postupne.