Jetelín (2016) (seriál) odpad!

Tohle ne. V českých televizích už je člověk zvyklý na ledacos, ale tohle je dost možná nový extrém. Tady je špatně úplně všechno. O hraní se nedá mluvit, scénář asi někdo vymyslel o pauze na kafe a pak je tu ta věc, že to vůbec, ale ani maličko není ani vtipné, což je u něčeho, co se prezentuje jako komedie opravdu problém. 6 % za to, že to šlo přetrpět bez dávícího reflexu.

Batman vs. Joker (2016)

S Kameňákem jsem na výsost spokojený. Ano, filmové zpracování nedosahuje geniality předlohy, ale stále se jedná o velmi dobrý animák od DC (nejen v porovnání s těmi novějšími, ale i staršími). Úvodní půlhodina je sice slabší, ale podle mě stále v pohodě a polní svůj účel. Chápu, že někteří lidé mají především s jednou scénou problém, ale po zhlédnutí mi to tak strašné nepřijde, byť je to zbytečné. (Pro rejpali, není to poprvé, kdy se něco takového stalo, přečtěte si komiksovou sérii Batman Beyond.) Samotný Kameňák je adaptovaný velmi dobře, především Flashbacky jsou výborné. Vše korunuje geniální práce dabérů. 90 %

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

První díl ještě ušel, ale tady nefunguje už vůbec nic. Logika si vzala dovolenou, triky jsou otřesný, z množství zpomalovaček je člověk akorát otrávený, vtipy nefungujou a postavy vás většinu doby štvou, nebo vám jsou ukradený. 30 %

Supergirl - Season 1 (2015) (série)

Pilot byl lepší než jsem očekával. Melissa Benoist je sympatická. Akce taky ušla, člověk se párkrát zasmál. Akorát Olsenova osobnost mi nějak nesedí. Za pilot 66 % Edit Po celé sérii jsem spokojený. Supergirl určitě předčila má očekávání. Rozhodně není perfektní a má co zlepšovat. Ale především zhruba od třetiny série jsem se bavil. Některé epizody nebo jejich části byly trochu slabší (očekávaný crossover s Flashem byl strašně křečovitý) a finále úplně nevyužilo svůj potenciál, ale i tak jsem spokojený. 72 %

Jessica Jones - Série 1 (2015) (série)

Jessica Jones skvěle začala, ale bohužel na rozdíl od třeba Daredevila nebo i Agentů S.H.I.E.L.D.u se nedokázala dále zlepšovat. Několik prvních dílů to bylo opravdu super, ale pak se to začne natahovat a jediný, kdo seriál skutečně drží je pak Tennantův Kilgrave, ze kterého bohužel scénář udělá "jen" zamilovaného psychopata se schopnostmi. Přesto je al pořád skvělý. Ke zlepšení pak dojde v posledních dílech, kdy přibude akce. I přes tyto výtky, ale pořád považuji Jessicu za velmi dobrý seriál, který ale nevyužil potenciálu. Snad ve druhé sérii změní scénáristku a seriál bude lepší. 80 %

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Rozhodně jeden z těch povedenějších seriálů posledních let. Švehlík hlavní postavu zvládá s přehledem a jeho cynické vnitřní komentáře k jednotlivým případům skutečně nepřestávají bavit. Je fakt, že formát je trochu opakující se (případ-rodiče-případ-proč mě Laura opustila-případ-kamarád policajt-případ-stalker-případ-psycholožka-nový případ, případně s trochu upraveným pořadím). Člověk si na to ale zvykne a jednotlivé případy jsou víceméně každý jiný a docela dobře odráží dnešní společnost. Dokonalé to není, mj. po posledním dílu (který končí naprosto dementně a člověk se u půlky věcí nedozví, jak skončily (snad to druhá série napraví)) budete ve spoustě případů našeho soudce považovat za totálního pablba. Ale tohle vyvažuje jeho kamarád policajt. Marek Daniel je jako Igor lepší než jako Tonda Blaník. 75 %

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Disney animáky umí, o tom žádná. Zootropolis je toho skvělým příkladem. Od perfektní animace přes podařené vtipy (lenochodi jsou úžasní) až po příběh, který jednak baví a jednak v něm je i nějaká ta myšlenka. Sice se najde pá klišé, ale vyvažují to sympatičtí hrdinové, kteří rozhodně nejsou dokonalí. 90 %

Bylo, nebylo - Série 5 (2015) (série)

Jak jsem se na pátou sérii těšil, tak jsem zklamaný, jelikož mi nakonec přišla ještě horší než druhá. První polovina by ještě šla, twist a Artušem nebyl špatný, ale celá linka Dark Swan po slibném začátku byla propadákem. Pořád tam ale byla Merida (The Bear King je podle mě jedna z nejlepších epizod seriálu). Od druhé poloviny jsem radši nic nečekal a udělal jsem dobře. Hádes se zpočátku tvářil zajímavě, ale nakonec to byla jen slabší verze Rampla. Snad bude další série lepší. Dvoudílné finále se mi opravdu líbilo, hlavně Sam Witwer jako nový záporák byl výborný. Celkem ale jen 60 %

Lego DC Super hrdinové: Vesmírný souboj (2016)

Film trpí stejnými neduhy jako jeho předchůdce, tedy délkou. Ve filmu tak nepadá jeden vtip za druhým, jak je tomu v kratších LEGO filmech. Na rozdíl od předchozí filmu mám Vesmírný souboj lepší příběh, takže se člověk nenudí. Nejlepší postavou je stále Batman, i když už není takový temný bručoun, ale i ostatní ujdou (duo Cyborg/Supergirl je opravdu zábavné). Nejlepší překvapení je ale až v závěrečném boji. Tenhle easter egg na strážce vesmíru se povedl. 70 %

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Tenhle kurz z historie ze povedl. Dobře zrežírované, dobře zahrané (Plesl mě dost překvapil) a historicky věrné. Víc takových věcí. 80 %