Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Romantický

Oblíbené filmy (10)

Kimssi pyoryugi (2009)

Není to typický romantický film, a právě v tom tkví jeho kouzlo. Je to výjimečný počin díky spoustě originálních nápadů, počínaje samotným prostředím, ve kterém se odehrává (jeden opuštěný ostrov a jeden tmavý pokoj), přes způsob, jak se hlavní dvojice dá dohromady a jak komunikuje, až po nepřeberné množství promyšlených detailů v příběhu, které dohromady tvoří dokonalý celek. Přičtěte k tomu skvělý hudební doprovod a v neposlední řadě povedené vtipy - ačkoliv film není tady na ČSFD označen jako komedie, je to vtipnější než mnohé filmy, co se jako komedie tváří. Začínám přemýšlet, který film z top 10 v mém profilu bude muset uvolnit místo...

Nebe a země (1993)

Miluju filmy podle skutečné události. Byl jsem na 2 a čtvrt hodiny připoután k obrazovce a ani chvíli se nenudil. Hiep Thi Le hraje opravdu dobře, vůbec bych neřekl že šlo o amatérskou herečku v její první roli. Pěkná kamera. Nemůžu jinak než za plný počet.

Keurosing (2008)

"Keurosing" je drama přesně podle mého gusta. Téměř od začátku jsem ho hltal se zatajeným dechem a ve výsledku na mě udělal opravdu silný dojem. Zaprvé díky skvěle zvládnutým rolím herců, a především díky působivému příběhu, který se skutečně stal. Při pohledu na tenhle film si člověk uvědomí, že drtivá většina "problémů" co řešíme jsou nesmysly oproti tomu, s čím se musí vypořádávat lidi v jiných částech světa.

Huo zhe (1994)

Krásná ukázka toho, proč nevolím a nikdy nebudu volit komunisty. Skvělá práce režiséra, film pěkně ubíhá, že mi ani nepřišlo, že to má přes dvě hodiny.

Ao lua ha dong (2006)

Podle mě jde o nejlepší vietnamský film společně s When the Tenth Month Comes a Nostalgia for the Countryland. Moc pěkně natočený dojemný příběh o rodině, které osud přichystává překážky jako chudoba, válka, smrt, ale která se přes tyto překážky dokáže přenést díky vzájemným láskyplným vztahům a silným poutům. Obdivoval jsem tu odhodlanost matky udělat cokoliv pro lepší život a budoucnost svých dětí. Jsou zde také zachyceny dvě významné události v historii Vietnamu, mezi nimiž se děj odehrává - vyhlášení nezávislosti na Francii a válka s Amerikou. Film byl v době vzniku s rozpočtem přes 2 miliony USD nejdražším vyprodukovaným snímkem ve Vietnamu a na jeho kvalitě to je v porovnání s jinými vietnamskými filmy znát. Jediné, co mi zkazilo dojem ze sledování, byly záběry z bombardování na konci, které jako by se do filmu omylem dostaly z nějakého propagandistického videa. I tak dávám zasloužených 5*

Vzpomínky na vesnici (1995)

Perlička vietnamské kinematografie. Hlavní hrdina, sedmnáctiletý Nham, žije v zapadlé farmářské vesničce a plní roli hlavy rodiny. Jeho starší bratr rodinu opustil a otec padl ve válce. Nham žije se svou matkou a švagrovou, která si na něj kvůli absenci manžela začíná dělat zálusk. Nhamova pozornost ale směřuje ke Quyen, mladé ženě, která po letech přijela na návštěvu do rodné vesnice. Na pozadí příběhu o platonickém milostném trojúhelníku poznáváme očima dospívajícího kluka život na vietnamském venkově, o kterém nepochybuju, že je tu vyobrazen autenticky. Vidíme tu různé tradice a zvyky, například typické vodní loutkové divadlo, festival uctívání předků… a samozřejmě i stinné stránky vesnického života (pomluvy, chudoba, vyčerpávající práce...). Co mi na filmu ale bylo nejvíc sympatické jsou všechny hlavní postavy, které jsou velmi uvěřitelně zahrané, a s nimiž jsem neměl problém se rychle sžít. Až jsem z toho dostal chuť se do takové vesnice podívat, ačkoliv život v ní není ve filmu vykreslen zrovna idylicky. Tenhle film si zaslouží větší pozornost a je škoda, že i ve své zemi zůstává ve stínu béčkových akčňáků a romanťáků.

Reklama

Reklama