Ten třetí (2013)

Vlastně to nepůsobí ani tak prvoplánově, jak bych od Haggise očekávala, ale co naplat, mně tahle mozaika bolestných lidských příběhů nijak zvlášť neuhranula. Místo abych se nechala unášet netradiční romantikou v případě Adriana Brodyho a té Rumunky, tak jsem si pro sebe v duchu kroutila hlavou, jak je ten ňouma naivní, linie s Liamem mě nebavila vůbec a tak nejzajímavější mi nakonec přišla story s Milou Kunis a to jí normálně ani moc nemusím. Ke konci to trochu nabralo dech, ale ani to mě nezasáhlo natolik, abych zvedla hodnocení, lituji.

Havana blues (2005)

Jen škoda, že Ruy neprojevil stejnou sílu charakteru i v případě své manželky a dětí, pak to nemuselo dopadnout tak, jak to dopadlo. Ale jinak není co řešit - Kuba, prosluněná atmosféra jejích uliček i domků a co je hlavní, spousta, spousta tamní muziky, zkombinovaná s jazzem, rockem, hiphopem...to je zkrátka ta pravá voda na mlýn mého hudebního vkusu. Taky už si pár dní sjíždím ve sluchátkách soundtrack.

Gotham (2014) (seriál)

Tak po pilotu do toho určitě jdu. Mně se ten perfektně stylizovaný svět Gothamu (New Yorku) ohromně líbí, Jamese Gordona jsem si oblíbila do deseti minut, pousmála se u pár drsňáckých vtípků a celkově jsem se vůbec nenudila, takže se těším i na další díl. Batmana mám docela ráda, ač nejsem zas takový znalec, poznala jsem jen ty nejprofláklejší postavy jako jsou Bruce Wayne, Alfred, malá Catwoman nebo tučňák ( ten je pěkně úchylnej už za mlada ), ale to mi nějak zvlášť nepřekáží, počítám, že je postupně poznám blíž a začnu se víc orientovat. A ačkoliv to jinde moc nemusím, tak tady bych uvítala víc samostatných případů a hlavní příběh odsunula spíš do pozadí, protože to nejvíc funguje právě jako temnější detektivka, což já ráda... PO PĚTI DÍLECH : Tak nakonec bohužel velké zklamání. Vždycky, když se zdá, že by už nějaký případ mohl být i zajímavý, nabalí se na něj spousta podružných vedlejších linek a celé to totálně rozmělní. To mě nebaví, končím. Jen škoda toho potenciálu.

Signál z neznáma (2014)

Jediné, co bych tomu vytkla, je taková ta klišé scéna ke konci, to známé - nechte mě tu umřít a zachraňte se, ale jinak klobouk dolů před režisérem Eubankem, tomu se říká hodně muziky za málo peněz. Tajemná, téměř až strašidelná atmosféra, neokoukané mladé herecké naděje, podávající velmi kvalitní výkony, super vizuál (některé záběry vypadaly neuvěřitelně dobře) a zvlášť jsem ocenila, že se nám snímek nesnažil mávat doslovným vysvětlováním před očima, ale naopak nás donutil k používání mozku. Jsem docela zvědavá na další Eubankovy filmové počiny, pokud budou i nadále takto netuctové, tak se nejspíš máme na co těšit. A pochybuji, že letos najdu něco bizarnějšího, než byla ta babka v tom autě.

Vstupte (1975)

George Burns možná dostal za roli v této parádní komediální konverzačce oscara, ale pro mě je tahle show především koncertem nedostižného Waltera Matthau, ty hlášky co z jeho starého, neurotického Willy Clarka padaly, to byla jedna perla vedle druhé. Já se bavila nad míru dobře a doporučuji všem, kdo si chtějí zvednout náladu kvalitní komedií.

Ek Main Aur Ekk Tu (2012)

Po delší době jsem se dobře pobavila u příjemné a vtipné romantické komedie. Na indické poměry celkem rozumná stopáž, jen jedno bollywoodské hudebně - taneční číslo, sympatická dvojice v hlavní roli a netriviální závěr, což je v dnešní záplavě podobných žánrových snímků velmi osvěžující záležitost.

Halimina cesta (2012)

Při sledování jsem si nemohla nevzpomenout na tématicky podobné Požáry. Ne tak emocionálně úderné, přesto má Halimin put se svým kanadským protějškem dost společného. Podobně válkou zmařené lidské osudy, časté flashbacky do minulosti, stejně dobré herecké výkony zejména ženských představitelek a dokonce i v některých aspektech dosti shodnou zápletku. Jen je to trochu víc evropsky minimalistické, což alespoň z mého pohledu vůbec není na škodu, spíše naopak.

Odhalený přístav (2012)

Nějakých třicet minut mi trvalo, než jsem se zorientovala v jednotlivých dějových liniích a jejich propagonistech, ale s každou další minutou mě to vtahovalo víc a víc. Tahle koláž, ne zrovna sluníčkových lidských osudů, je o to působivější, s oč větším chladným odstupem je na jednotlivé příběhy nahlíženo a pár scén mě nakonec dostalo tak, že přemýšlím i o hodnocení nejvyšším, každopádně lepší čtyřka je to určitě. Ale tu závěrečnou písničku bych klidně oželela a nechala ten konec otevřený, to by mu přeci jenom dodalo větší sílu.

The Battery (2012)

Z velké části amatérské, prakticky bez triků a s dlouhými záběry, kdy se toho skutečně moc nedělo, ale ať se propadnu, jestli mě tahle originální zombie road movie nebavila víc než většina dílů, co jsem viděla z Walking Dead. A soundtrack taky super.

Sousedi (2014)

Jasně, je to přesně takový ten druh komedie, od které bych čekala, že v tom bude hrát Seth Rogen. Takže spousta sexulních narážek, sprostých slov i nějakých těch tělních tekutin, ale do úplného průměru bych ji zas neházela, nejen že to mělo své chvíle, kdy jsem se opravdu s chutí zasmála, pár bodů musím přidat za celkem životné postavy, žádné komediální karikatury, které bych tady normálně očekávala. Ta úporná (a samozřejmě neúspěšná) snaha Maca a Kelly, zůstat i přes své rodičovské starosti stále mladí a cool a stejně urputné lpění na fiktivním světě i pravidlech studentského spolku ze strany jeho presidenta Teddyho, to všechno loserovství je tak nějak polidšťovalo, takže jsem s nimi vlastně i soucítila. A zajímalo by mě, kde sehnali to děcko, roztomilejší jsem snad ve filmu ještě neviděla. Lepší tři.