Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Horor

Poslední recenze (14)

plakát

Black Panther (2018) 

Velmi milé překvapení. Film má určitě své chyby, zejména CGI chvilkami trošku pokulhává a "rasová" stránka věci na mě osobně tak úplně nefunguje - to je ale dáno vzdáleností od tématu, bezpochyby to bude fungovat úplně jinak na diváky ve státech... Proč tedy plný počet hvězd? Skvělí herci, výborná režie a scénář, které každému dopřejí dostatek prostoru i motivace, super hudba a veskrze funkční zasazení do světa nastoleného před 10 lety. Což mě vede k myšlence, že největší adoraci si nakonec stejně zaslouží Kevin Feige. Zamyslete se nad tím. Máme tu film, ve kterém hrají v podstatě jen černí herci s čestnou výjimkou dvou Hobitů. Film, který se skoro celý odehrává kdesi v Africe a hlavní postava rozhodně není nijak slavná. Film, který NErežíruje hvězdný režisér, který by natáhl diváky do kina (neříkám, že je to špatný režisér, ale všichni víme, že korelace mezi kvalitou režiséra a návštěvností v kinech moc neexistuje - zdravím 50 shades of anything). Film, ve kterém nehrají žádní hvězní herci, kteří by natáhli diváky do kina. A stejně si pro tu miliardu v kinech plným právem bez potíží dojde (zdravím JL se Supermanem, Batfleckem a poloSnyderem. Za to si Feige a potažmo celý Marvel zaslouží potlesk ve stoje. Tím spíš, že je i tenhle film nekřečovitě kompatibilní se supervojáky, high-tech miliardáři, severskými bohy, mluvícími mývaly a chirurgy-kouzelníky.

plakát

Liga spravedlnosti (2017) 

No, je třeba to brát pozitivně: 1) je to krátké. 2) je tam vcelku fajn Flash. 3) je to krátké. Osobně bych vystříhal všechny dialogy, nechal tam jenom "bum" "bác" "bang" a podobně a pak by si to zasloužilo minimálně hvězdičku navíc. V tomhle stavu je to ale za mě naprosto generické, neoriginální a ještě ne zrovna dobře provedené. "Osudové" rozhovory na úrovni základní školy, nezajímavá a průměrně natočená akce s animovanými (čti gumovými) loutkami a prostě to celkově působí jako takový checklist: Náznak originů nových postav a la Spidey? Check. Záporák, který chce zničit planetu? Check. Amazonky, protože WW měla úspěch? Check. Vy víte co s vy víte kým? Check. A takhle by se dalo pokračovat. Stupeň očekávání jakýchkoli dalších filmů z DCEU se tak dostává definitivně na bod mrazu. Kromě toho Flashe, ten byl vcelku fajn :-)

plakát

Star Trek: Do neznáma (2016) 

Za mě spíš zklamání - Abrams do světa Star Treku přinesl spoustu čerstvé energie, moderního vizuálu, stříhů, efektů (a lens flare), ale nikdy nezapomněl, že film potřebuje hlavně duši. Lin sice zdánlivě zachovává stejný styl (i když míň lens flare), dravost, ale najednou je to tak nějak "jen" popcornová podívaná bez emocionálního nebo jakéhokoli jiného přesahu. A k tomu můj oblíbenec Idris Elba, který není pořádně vidět a nemá co hrát - jeho postava je spíš kombinace záporáků prvního a druhého restartovaného Star Treku, než nějaký svěží vítr z okraje vesmíru. Na druhou stranu je fajn prohlubování vztahů mezi členy posádky - hlavně chemie mezi Spockem a Bonesem funguje bezchybně a je poznat, že herci jsou sehraní a nacastovaní pro své role skvěle. Jako závěr pomyslné trilogie (bylo to tak svého času prezentováno) je to ale zoufale málo. Tři hvězdy jsou tak spíš výsledkem skvěle rozjetého vlaku, který ani rutinér za kamerou nedokáže zastavit. Vlastní přínos značce je ale podle mě mizivý až žádný.

Poslední hodnocení (1 098)

Spider-Man: Bez domova (2021)

25.12.2021

The Matrix Resurrections (2021)

25.12.2021

Eternals (2021)

30.11.2021

Duna (2021)

23.10.2021

Rychle a zběsile 9 (2021)

20.08.2021

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

20.08.2021

Expedice: Džungle (2021)

20.08.2021

Sebevražedný oddíl (2021)

20.08.2021

Godzilla vs. Kong (2021)

20.08.2021

Reklama

Reklama

Reklama