Zdeněk Liška (2000) (TV film)

Součástí projekce na filmovém Tesáku byl i tento vzácný dokument spolu s komentářem Jiřího Zobače.

Životní zkouška (2000)

Nastavení bylo dobré, ale očekávání asi příliš velká.

Americká krása (1999)

Kategorie AS (Americký sen, nebo Americký slaďák - chcete-li). Film, který jsem viděla a víckrát nepotřebuji vidět.

Babalón (1999) (studentský film)

Jak je vidno, animovaný loutkový kraťas nemusí být vždy jen určený dětem, může se dotýkat i vážných témat. :o) Aneb, co se děje v dětské hlavě, když se dospěláci hádají?

Jablkoň a Rassin Akirfa (1999) (koncert)

Pokud bych brala záznam z koncertu pouze jako dokument, muselo by být hodnocení nižší. Jako fanoušek Jablkoně a afrických bubnů hodnotím obsah. :o)

Jako dým (1999)

"mladého nájemného svůdce ..." ? To si z nás někdo dělá srandu? Nebo je šedesátiletý Harvey Keitel dostatečně mladý svůdce? Když pominu OTD, který je jako ve věštině případech zcela mimo mísu, dostáváme stejně výživný materiál jako u Piána. Příběh si jde vlastní cestou, ať už očekáváme cokoliv, dostaneme zaručeně něco jiného. V tom je Jane Campion skutečný mistr! Její rukopis je pro někoho možná mírně nečitelný, ale kdo číst umí, bude se skvěle bavit. Ano, nezapomínejme, že v žánru je KOMEDIE.

Jakub lhář (1999)

Nechci se opakovat, svůj názor jsem napsala k původní verzi z roku 1975. Vzhledem k tomu, že je tento skvost jen těžko dostupný a většinou jen v německé verzi, zřejmě mnohem víc lidí uvidí tento americký remake. Jde o původní příběh podle Jureka Beckera, ovšem v jiném kabátu. Originální Jacob v podání Vlastimila Brdoského je podstatně skroměnjší, ale také mu to víc sluší. Za mne mírně nad 50%. Všem, které film oslovil doporučiuji i dokument: http://www.csfd.cz/film/292108-nedokonceny-film/

Juha (1999)

Vytříbený kousek, který lahodí oku každého filmařského gurmeta. Aki bravurně ovládá řeč němého filmu,k tomu ale přidává všechny finesy a zkušenosti soudobé kinematogrrafie s krásnou elegancí. Nedrží se striktně kategorie, nechává tu a tam proniknout zvuk do hudebního podkresu. Velmi vydařené. Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií

Kanárek (1999)

Na druhý pokus mnohem lepší dojem.