• Pohádka

Blbec k večeři (1998)

Absolutní špička v "komorních" komediích. Hlavní hrdina je úžasný, Brochant taky, bezvadní jsou i další: doktor, Jean, milenka na jejíž jméno si nemůžu vzpomenout, manželka, exekutor.. Víc postav tam skoro ani není a přitom jde o skvělý film. Jednoduché a účelné, tak jak to má být; bez debat 100%. "Jmenuje se Jen leBlanck." "Nemá křestní jméno?" "Snad to říkám jasně, Jen leBlanck". "Pane Pignone, vy máte víc křestních jmen nebo jste jen Francois?". "Jen" "No tak vidíte, on je jen Jen".

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino opět nezklamal a stejně tak nezklamali jeho fanoušci. Opět jen masakr, na nic víc se tenhle prznitel filmů nezmůže a všichni mu budou stejně dál lízat paty. Kam se hrabe tenhle rádobywestern na Tenkrát na západě! Ty cákance podivně vypadající krve jsou už fakt nechutné, nic jiného prostě ze sebe nedostane.

Člověk obojživelník (1962)

Tak po spoustě let jsem zjistil, že film je ruský! Viděl jsem ho všehovšudy jednou kdysi dávno v kině a stál myslím 7 korun, tak u nás stály velkofilmy jako Vinnetou apod. Obojživelníka jsem úplně hltal, byl jsem z něj prostě klukovsky nadšený. Vidět znovu už ho nechci, raději si nechám pěkné vzpomínky. Ale ať namáhám mozek sebevíc, nemůžu si vybavit konec.. hmm, stárnu.

Cesta do pravěku (1955)

Jednoznačně skvělá vzpomínka na dětství, kdy jsem u tohoto filmu ani nedýchal! Jak já jsem si přál být s kluky na lodi a jejich dobrodružství prožít na vlastní kůži.. Kam se hrabe veškerá světová filmová produkce na pana Zemana, v jeho době to byl mistr nad mistry. Hlavně aby nějaké pako nedostalo nápad natočit remake...

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Seriál byl jednoznačně poplatný době, ale to z něj nedělá odpad. Naopak, při srovnání s kýčem, který je produkován dnes, je to ještě moc dobrý seriál. Postavy jsou zahrané velmi dobře, především exceluje Voženílek :) Nenašel jsem tam žádná laciná gesta, sprostoty, sexuální narážky, urážky apod, tím vším se současná filmová tvorba pyšní. Pan Haničinec když se rozčílil, tak to bylo něco i bez vulgarismů, dnes musí být za každým druhým slovem nějaká sprostota nebo aspoň to ubohé české "vole".

Predátoři (2010)

Jsem z toho poněkud rozladěn. Jako fanda predatora (i vetřelce) jsem nenašel v celém filmu ani trochu napětí, které v jedničce bylo od začátku do konce. Na Arnolda v džungli prostě nikdo nemá, Brody vypadal jako pěst na oko, hlavně když se po vzoru Arnieho pomatlal bahnem a vyzval predatora na cikánskou férovku. Yakuzák vykradl nápad utkat se s predatorem Billymu s tím rozdílem, že jsme mohli bitku vidět a bylo to nerozhodně, zatímco Billy řval co mu hrdlo stačilo a asi i umřel. Zmatený představovací začátek taky stál za to, celý film jsem doufal, že se dozvím jak se tam vlastně dostali, jak je unesli atd. No a konec, bída. Chápu, že si nechali otevřená vrátka (spíš vrata) pro další díl, ale tohle je opravdu až moc otevřený konec. Popadali tam další zajatci a nemá je kdo lovit, tak to asi přiletí další nabušené komando predátorů.

Znamení (2002)

Stejně jako ve Vetřelci 1 nebylo skoro celý film mimozemšťany vidět, až ke konci, ale celý film byl stejně tak napěchován napětím. Perfektně zahrané role, jednoduchý a fungující scénář, kamera pěkná. Závěr se spoustě lidem tady nelíbil, já proti němu osobně nic nemám. Není špatné opět najít svoji víru.

Total Recall (2012)

Podívat se na to dalo, ale ve srovnání s originálem to rozhodně neobstojí. Až přehnaně akční, např. ta honička na dálnici a na výtazích, nástup robotů atd. Chybělo mi tam spoustu věcí, např. Mars a žena se třemi prsy :)

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Tak toto se z mého pohledu vůbec, ale vůbec nepovedlo. Mám rád pohádky, kde jsou králové, princezny, draci, mlynáři, čerti, vodníci, Doroty Máchalové a páni správcové no a tak podobně. Co ale v pohádce nemusím, je propojení pohádkové říše s moderním světem, který má k pohádce hodně daleko. Nechápu, proč musel jinak skvělý I. Trojan jezdit na motorce se sajdkou, nevím, proč se do pohádky nacpalo kasino, nechápu, jak mohla vzniknout silná láska mezi mladým kominíkem a dcerou paní exprezidentové Havlové během asi dvou minut... "Titul si koupil v Plzni, aby se o tom nepochybovalo" - a to je co??? Do pohádky cpát ještě naše korytáře, povaleče a vlastizrádce??? Jak mám rád J. Bohdalovou, tak její role v této rádobypohádce mi silně nesedla, a ten neskutečně silný vztah jejího syna k matce, to snad nikdo nesežral. Tuto pohádku jsem nějak přečkal, ale znovu ji vidět nepotřebuji a nechci.

Božský Bruce (2003)

"Já jsem božský Bruce.. Staň se vůle má!" Povedená komedie s bláznivým Jimem. Spousta super scének, např přechod přes rajskou polévku neboli rudé moře, opička s análním bytem, přitáhnutí měsíce kvůli navození romantického večera, zatímco na druhé straně zeměkoule jsou záplavy způsobené podivnou aktivitou měsíce.. K zasmání to určitě bylo a Morgan Frreman jako Bůh byl bezva.