• Pohádka

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobita jsem četl před x lety a mám dojem, že tu opět byla vynechána důležitá postava, myslím že se jmenovala Medděd nebo tak nějak. V Pánovi prstenu chyběl Tom Bombadil, ale pro nečtenáře to nic neznamenalo, to samé i tady. Ale je to trošku škoda, pamatuji si matně, že před toho Medděda se trpaslíci trousili jeden za druhým, aby ho nepopudili, kdyby přišlo najednou všech 13, krásně naspané. A jak dopadl v mých očích zfilmovaný Hobit? První díl mě překvapil, jak malou část z knihy obsahuje, nicméně nás čekají další dva díly, tak to snad ani jinak nešlo. Jacskon ukazuje prakticky každý krok popsaný v knize, ukazuje to moc pěkně. Přelety kamery, triky, zvuk, to vše je prostě moc pěkné na koukání. Stopáž mi taky vyhovuje, nepřijde mi to nijak zvlášť natahované. Těším se na další díl.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Opět půjdu proti proudu. Nemám rád, když je vraždění podáno jako zábava. Film plný násilí a vulgarit se mi prostě nelíbí, zvlášť zmatený děj. Říkejte si dál jak je to úžasný a kultovní film, já tohle za kult nepovažuji. Mimochodem, proč je to vlastně kultovní film? Já se spíš nudil, dialogy nic moc, vyloženě protrpěný čas.

Kill Bill 2 (2004)

Druhý díl je snad ještě horší než první. Tento díl byl tak jasně nalajnovaný, že uhnout nešlo ani o kousek. Váš slavný tarantino by se měl od kámošů na pláži nechat zasypat pískem, stačí jen tak půl metru a nehne se ani o milimetr. A ta jeho úžasná bojovnice leze snad z několikametrové hloubky :) Aspoň že tolik necáká krev, to je jediné plus proti prvnímu dílu. Ale co Tarantinovi nikdy neodpustím, je zakomponování skladby Lonely shepherd do takové tupé rozsekávačky. Nádherná skladba a on ji zprzní hektolitry krve, fuj!

Kill Bill (2003)

Nevím, jestli mi u toho bylo víc do smíchu nebo do pláče. Cákající krev z useklých končetin, úžasná bojovnice, jen násilí, nic víc. Ať si je podle většiny zde Tarantino kultovní a kdovíjaký ještě režisér, já do vašeho kultu nepatřím a patřit nebudu. Film se dá shlédnout, ale to je tak asi vše. Kéž by se v té tlupě šavličkářů našel jeden s devítkou, mohlo to být mnohem kratší.

Příběh rytíře (2001)

Skvělá podívaná, na odreagování a relaxaci ideální film. Hudba super, dobré nápady i herecké obsazení. Jen bych vypustil tu závěrečnou scénu bez brnění, to už je klasicky přitažené za vlasy až moc. Každopádně William vyhrál, asi se oženil, tátu vzal k sobě a žili spokojeně až do smrti. Pěkný film, škoda že hlavní hrdina už tady není.

Johnny Mnemonic (1995)

Klasické béčko, tentokrát s virtuální realitou, kurýrem a kazatelem. Pamatuji si, že se mi líbil ten prsten, co měl hlavní záporák, Lundgren konečně zahrál roli, za kterou se mu člověk nemusel vysmát. Mladý Reeves se snažil co to šlo, celkově slabota, ale ne každý den je posvícení.

Pianista (2002)

Velmi velmi silný příběh, perfektně zahrané nejen hlavní postavy, krásná hudba, po skončení filmu téměř mrazení u páteře. Délka filmu je možná pro někoho problémem, pro mě byla ideální. Nebudu srovnávat se Schindlerovým seznamem, oba filmy jsou skvělé.

Zaklínač (2002) (seriál)

Seriál táhne především svým výkonem Geralt (M. Zebrowski), ale i ostatní postavy, i ty co se vyskytují jen v jednotlivých dílech, jsou zahrány velmi dobře. Předlohu sice zdaleka nevyužívá celou, ale co naplat, i tak jde o hodně zdařilé dílo. Při čtení knih Sapkowského jsem si takhle nějak Geralta představoval, i ve hře je mu podobný :) Boj s lidmi je na velmi dobré úrovni, příšery jsou tedy poněkud komické, ale ne každý má rozpočet nadupaný miliony dolarů. Nemusí být vše úplně dokonalé, zaléží jak je to zahrané. Hodně se mi líbí hudba, úvodní klidná melodie je super.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Komedie plná méně inteligentního humoru a hlášek, které vskutku zlidověly, něco jako Slunce, seno. Dá se na to dívat, ale zvláštní potřebu si to pustit jen tak nemám. Možná to bude také tím, že sám nemám rád používání vulgarit a když jich je už opravdu moc, to přímo nesnáším. Každopádně B. Polívka svoji roli zahrál perfektně, ten snad musel být permanentně na kaši :)

Vetřelec (1979)

Vetřelec 1 se mi podařilo vidět na československé televizi kdysi dávno kolem desáté večer a byl to zázrak, neb mě rodičové hnali spát brzy a tyto filmy pro mě určeny nebyly. Až po přímluvě staršího bráchy jsem se mohl dívat taky a dodnes si pamatuji, jak jsem si večer svítil baterkou pod postel, jestli tam náhodou něco není. Zážitek z prvního sledování byl velmi silný, to napětí, očekávání kdy se něco, kdy něco odněkud vyskočí, to jsem už nikdy nezažil. První objevení se vetřelce byl šok, potom už byl celý film napěchován momenty, kdy se něco mělo stát a ono nic, ufff.. Viděl jsem vetřelce mnohokrát, ale vždycky se leknu, když Dallas kopne do odpadkového koše nebo do čeho v místnosti, kde přenašeč splnil své poslání a kamsi zalezl umřít. Nádherný film, Sigourney, byla skvělá a krásná, film prošpikován okamžiky napětí, jednoznačně 10/10.