Loganovi parťáci (2017)

Díky jménu režiséra se nabízí srovnání s Dannyho parťáky, ale při sledování parťáků Loganových rychle zjistíte, že společných bodů příliš není a že tentokrát šlo tvůrcům o něco jiného. V tomto filmu nenabízí Soderbergh tak svižnou a elegantní zábavu a místo toho natočil nevyrovnanou komedii, která má velké problémy s tempem, které se celkem táhne a ačkoliv film obsahuje několik skvělých momentů, pokud zrovna snímek nezáří, je velmi mdlý a párkrát hraničí přímo s nudou. Ve slabších momentech naštěstí zasáhnou dobří herci, kteří odvrátí katastrofu, ale ani oni nejsou všemocní a Loganovi parťáci jsou rozhodně zklamáním, které mělo na víc.

Americký vandal (2017) (seriál)

American Vandal je mockumentary klenot, jehož kouzlo spočívá v prezentování ujetého a velice vtipného námětu naprosto vážným a profesionálním způsobem, z čehož vzniká spousta hysterických momentů, nad kterými zůstává rozum stát, jak mohl někdo něco takového vymyslet. Je škoda, že na ploše osmi epizod se nedaří udržet vyrovnanou kvalitu po celou dobu a občas je materiál slabší, ale výrazně převládají povedené části, které negativa zakryjí. Je příjemné, že vyšetřovací linka neslouží pouze jako záminka k vtipům, ale funguje i sama o sobě a přináší detailní pohled na titulní kauzu a je solidně rozluštěna. Bavil jsem se velmi a jsem zvědav, kam se seriál posune dál.

Holky na tahu (2017)

Opilecké komedie se již neomezují pouze na muže a je to dobře, neboť Holky na tahu přinášejí odlišný úhel pohledu na tradiční humorné situace, což je osvěžující. Příběh není originální, ale způsob, jakým je zpracován dokáže díky oddaným herečkám solidně pobavit a přichystat si pro vás i pár překvapení. Nejde o žádný komediální milník, ale o příjemné pokoukání rozhodně.

Láska je láska (2012)

Tento film měl všechny předpoklady k tomu být další ze záplavy tuzemských propadáků, ale nakonec se překvapivě jedná o snesitelnou komedii s celkem milým humorem, která dokáže u televize solidně zabavit a trapnosti omezuje na minimum.

Big Mouth (2017) (seriál)

Hodně odvážná a explicitní komedie, která velmi přehnaným humorem prezentuje problémy puberťáků obou pohlaví. Na první pohled se spousta scén zdá přestřelených pro komediální efekt, ale při hlubším zamyšlení je až s podivem, jak přesně vystihují teenagerské trable. Big Mouth se s ničím nemaže a svojí odvážností si vás získá a ačkoliv její nefiltrovanost má občas za následek šlápnutí vedle, jako celek funguje seriál velmi dobře a obohatí vás několika hlasitými výbuchy smíchu.

Gerald's Game (2017)

Gerald's Game je komorní snímek, který pracuje s málem, ale pracuje s ním tak úchvatně a šikovně, že z minima těží maximum a je díky tomu nejlepší adaptací tvorby Stephena Kinga, jakou jsem dodnes měl možnost vidět. Atmosféra je tak hutná, že by se dala krájet a od první do poslední minuty jsem byl přikován k obrazovce a v napětí jsem sledoval, co se bude dít dál a každá další příběhová zákruta mě uspokojila a hlavně překvapila, neboť se děj často vydává nečekaným směrem. Carla Gugino si svojí one woman show užívá a v roli je výtečná a filmu dodává potřebnou hloubku, neboť jak se příběh postupně odkrývá, začíná být jasné, že zde nejde pouze o laciný horor, ale také o lidský příběh a vypořádávání se s vlastní minulostí. Tohle mi opravdu náramně sedlo.

Zabít Gunthera (2017)

Pokud čekáte, že si užijete Arnolda Schwareneggera po dlouhé době v plnohodnotné komediální roli, pak se připravte na jedno z mnoha zklámání, které pro vás tento símek má přichystané. Arnie totiž na scénu dorazí pozdě a jen na chvíli a většinu času strávíme s méně známými zabijáky. A zpočátku to funguje, neboť humor působí ujetě tak akorát a méně známí, ale velmi schopní komici táhnou scény k úspěchu a úsměvům, ale po zhruba půlhodině dojdou nápady a odhodlání a od té chvíle se do konce jede na volnoběh a ani příchod Arnolda nezachrání nevýraznou komedii od lehkého průšvihu.

Little Evil (2017)

Hororová komedie a poloparodie se sympatickým obsazením, jejíž hlavní ambicí je komediální složka, tudíž není překvapující, že nenabízí strašidelné momenty, co už ale je překvapující a dokonce zarážející, to je absence pořádného humoru. Odlehčená atmosféra je znatelá z každé scény, ovšem samotnou atmosféru již nedopňují vtipy příliš často, což je rozhodně velká chyba a když už humor přijde, je často velmi předvídatelný. Nicméně několik povedených fórů se najde a díky oné pohodové atmosféře a dobrým hercům je nakonec Little Evil nenáročným a ničim nevynikajícím lehkým nadprůměrem, který zafunguje ve chvílích, kdy nemáte na co jiného koukat.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

První Kingsmani byli super, jinak to říct nejde. Dvojka už super není a jde pouze o kvalitní, nadprůměrnou zábavu, která se marně snaží předchůdci vyrovnat a nemá již takový drajv a díky malému počtu novinek nepůsobí tak svěže a jedinečně, jako minule. Zlatý kruh obsahuje překvapivě hodně serióznějších momentů, které se ve zvoleném množství k této značce příliš nehodí a nejen díky nim tempo často značně kolísá. Když už dojde na akci, je to zase pecka, ale výplň mez akčními scénami nefunguje příliš spolehlivě a působila často velmi vyčerpaně. Je škoda, že se dvojka nepovedla více ale je třeba mít na mysli, že jde stále o dobrý film, jen po obrovském úspěchu jedničky byly nároky velmi vysoké a bohužel se je nepodařilo naplnit.

Máma z basy (2017)

Dojemná sonda do rodinného života bývalých trestankyň, která nabízí více i méně symptické protagonistky, které se se svým životem a svojí minulostí vypořádávají každá po svém a je zajímavé jejich odlišné přístupy a kvality sledovat a porovnávat je. Díky citlivé a uvědomělé režii Veroniky Jonášové se jedná o překvapivě umírněné a upřímné dílo, které nepůsobí zbytečně lacině a s ožehavým tématem si pořadila výtečně.