Vyjednavač (1998)

Ani dobré herecké výkony nedokáží zakrýt nudu, kterou tento snímek nabízí ve větší míře, než by bylo zdrávo. Už jen základní idea, že jeden z nejlepších vyjednavačů by se při náznaku prvního kariérního problému zachoval tak, jako Jacksonova postava. Zkrátka motivace a chování většiny postav mi přišli naprosto zcestné. Až na pár dobrých momentů nemá Vyjednavač příliš co nabídnout. Příliš se vleče a sympatie s postavami se hledají těžko.

Na odstřel (2009)

Až na pár slabších momentů velice povedené drama, jehož kvality jen umocňují výborně vybraní herci a schopný Kevin Macdonald za kamerou. Charaktery jsou napsány opravdu srozumitelně a o každém se toho dozvíte dost na to, abyste si o nich udělali vlastní názor. Každá postava je svým chováním jasně vymezená a jejich představitelé to pochopili více než dobře. State of play je dobře převedená minisérie na plátna kin a dvě hodiny ve společnosti tohoto snímku si opravdu užijete.

Nahoru a dolů (2009) (seriál)

Až na poslední epizodu první série jsem velice spokojený. Radost, odhodlání a zábava ze seriálu je cítit na každé minutě stopáže. Parta tvůrců kolem Eastbound a Down se sešla naprosto ideálně a těžko byste hledali slabé články. Pro mě osobně se nepříliš vyvedl šestý díl, ale předchozích pět je velice povedených. Uvidíme, co nás čeká dál. Zatím spokojené čtyři.

Zevlovat a prudit (2009)

Velice zvláštní snímek pohybující se na hranici komedie a dramatu. Seth Rogen tradičně exceluje a vyčnívá nad zbytkem osazenstva. I přes kratší stopáž se občas podíváte na hodinky, ovšem následná povedená scéna vás vtrhne zpátky do děje. Observe a Report je dobrý snímek, je rozhodně zajímavý, ale k lepšímu hodnocení mu ještě něco chybí.

Komplic (2007)

Velice nevyrovnané, se spoustou nedodělků, které tomuto poměrně sympatickému projektu brání ve vyšším hodnocení. Herci hraji na své možnosti dobře a postupné gradování děje je přiměřené, takže se nudit nebudete. Nicméně několik nelogičností, či zbytečných, nepravděpodobných reakcí některých postav kazí celkový dojem z filmu. Jako lehký nadprůměr vás Lookout zabaví, moc víc ale nečekejte.

Kámoš k pohledání (2009)

Neustále váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale díky celkové sympatičnosti snímku se nakonec přikláním k trochu slabším čtyřem. Přeci jen jsem asi čekal něco trošku jiného, odvážnějšího, vyhýbajícího se mnohým filmovým klišé. Ovšem ani tvůrci tohoto kousku se několika obvyklostem nevyhnuli. Scénář rozhodně není špatný, ovšem bez hereckého ansámblu, který Kámoš k pohledání má, by nefungoval.

Pan tělocvikář (2007)

Nenáročná, ale bohužel nevyrovnaná komedie s dobrým obsazením, která má několik opravdu vtipných momentů, které bohužel spojuje spousta vaty.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Clooney dokazuje, že je Hollywoodskou hvězdou největších rozměrů právem. Opět hraje na výbornou a stejné superlativy lze vznášet na jeho režii tohoto stylového černobílého snímku zpracovávajího zajímavý mediální konflikt velice hravým a napínavým způsobem.

Noc v muzeu 2 (2009)

Rozmanitější, ale už ne tak nové jako jednička. Začátek a téměř skoro celá první půlka je na zabití a člověk si skoro nahlas říká, do jaké hovadiny se to Stiller upsal. Jenže pak přijde zásadní zlom a jízda může začít! Druhá půlka už je něco naprosto jiného a mnohem lepšího. Je tu od všeho z jedničky více - více postav, více akce a více blbostí. Zkrátka průměr, až lehký nadprůměr, který zas moc neurazí.

Země ztracených (2009)

Velice osvěžující, vtipné a hlavně odlehčené. Země ztracených se nedá brát ani trošku vážně, což je jasné hned po úvodní scéně. Vizuálně zajímavé žně doprovázejí hlavní trio po celé jejich dobrodružství a vy si oblíbíte každého z nich. Neúspěch snímku u širšího publika mi nejde na rozum, přeci jen má všechny hitové předpoklady. Dobrý režisér, hvězda v hlavní roli, zajímavé téma a únosná stopáž. V mých očích Země ztracených uspěla a to naprosto bez problémů. Velkou měrou se na tom podílí Danny McBride a Will Ferrell.