Návrh (2009)

Ryan Reynolds mě jen utvrzuje ve svých schopnostech a když dokázal nejen ustát, ale notně zlepšit dojem z romantické komedie se Sandrou Bullock, pak nemohu jinak, než ho označit za borce. Na druhou stranu musím konstatovat, že film na Ryanovi nestojí, ostatně i Sandra je tentokrát snesitelná, stejně tak potěší i zbytek hereckého osazenstva. Scénář příliš nevybočuje z romantických klišé a je spíše než oporou, odrazovým můstkem pro ústřední herecké duo, aby předvedlo, co dokáže. A předvádí se naprosto výborně. The Proposal je pro mě překvapení a myslím, že u jednoho shlédnutí nezůstane.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Velice vyvážené dílo, které překvapivě není tak humorné, jak jsem čekal, což bohatě vynahrazuje svojí chytrostí. Celou dobu panuje i díky skvělým hercům velice příjemná atmosféra, která se příjemně stupňuje a s ní i napětí. Scénář je opravdu inteligentní a s otázkou cestování časem a jeho důsledky si docela podrobně dává práci. FAQ About Time Travel mohu doporučit jak fandům chytrých komedií, IT Crowd, tak i milovníkům sci-fi. Jedná se o dílko strávitelné téměř pro každého.

Californication (2007) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálových charakterů posledních let v podobě Hanka Moodyho si mě svými sexem protkanými osudy naprosto získal. Scénáristicky dobře vyprávěný příběh o uchlastaném, kdysi úspěšném spisovateli, je naštěstí doplněn o odpovídající herce, v čele s Davidem Duchovnym, jehož bravurní výkon se slovy popisuje jen těžko. Pokud Vám nevadí sprostá mluva, sex a drzost, pak je Californication nadějným aspirantem na rozšíření vaší seriálové sbírky.

Robot Chicken (2005) (seriál)

Mnohdy nevyrovnané, jako celek ovšem velice drzé, vtipné a odvážné. Pokud máte rádi tvrdý humor, který se ničeho nezalekne, pak rozhodně dejte Robot Chicken šanci. Možnost, že se budete nudit nepřichází v úvahu.

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Přes, dnes již nepochopitelnou počíteční averzi, jsem se na cenami ověnčený 30 Rock podíval a ihned jsem byl lapen do mašinérie Aleca Baldwina, Tracyho Morgana a skvělého humoru Tiny Fey. Tento sitcom je opravdu výtečný a může za to především chytrý a vtipný scénář, který korunují bravurní herecké výkony v čele se jmenovanou dvojící Baldwin/Morgan. Po třech sériích to mají výborně rozjeté, teď už v tom jen pokračovat.

District 9 (2009)

Velice nápaditý film potvrzující Blomkampovi kvality z jeho kraťasů. I s malým rozpočtem dokázal tvůrčí tým dokázat divy. Nejedná se sice o žádnou technickou špičku, nicméně s přihlédnutím k rozpočtu je to fantastické a při sledování vás triky nijak neruší. Příběh si diváka podmaní již od začátku a jeho následný vývoj se postupně dramatizuje a plynule přechází z dokumentární složky do regulérního akčního filmu. S hlavním hrdinou se sžijete postupem času možná až příliš, což ve vás na konci vyvolá nemalé emoce. District 9 je výborný film, jen se bojím, aby nedošlo na pokračování.

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Moran skáče od tématu k tématu a Vám to ani nepřípadá nepřirozené, neboť Dylan to ze sebe chrlí tak rychle, že je zkrátka nemožné přemýšlet nad strukturou jeho projevu. Jediné, co jste schopní zachytit je spousta výborného bezbariérového humoru. Bohužel některá témata jsou slabší a Monster není dokonalou zábavou, ovšem i přes těchto několik zaškobrtnutí se jedná o výbornou zábavu.

Bruno (2009)

Borat nepřekonán, nicméně i tak se po rozporuplném počátku jedná o ucházející komedii se spoustou výborných momentů. Sacha Baron Cohen se mnohdy nechal až příliš unést svojí touhou po kontroverzi a to myslím filmu v některých bodech spíše škodí, než-li prospívá. Když se ale podívám na Bruna jako na celek, jsem poměrně spokojen s konstatováním, že si Cohen svůj standard bez potíží udržel.

Hledá se Amanda (2008)

Velice příjemné, nenáročné pokoukání prošpikované pár dobrými herci v malých rolích a solidním humorem.

Piráti na vlnách (2009)

Richard Curtis opravdu je mistrem komedie i pokud si svůj materiál odrežíruje sám. Piráti na vlnách sice nejsou takovým úspěchem, jako Láska nebeská, ovšem i tak dokáže pobavit. Nejedná se o nijak třeskutě vtipný kousek, ba skoro naopak. Humor tu tvoří samotné prostředí a celková retro atmosféra, která je zachycena výtečně. Bez stávajícího hereckého ansámblu by také snímek byl sotva poloviční. Curtis si to zkrátka dobře ohlídal po všech stránkách a mně nezbýva, než před ním znovu smeknout.