• Reality-TV

Immortalitas (2012) odpad!

Otrasný film. Viete v čom spravil Erik Bošnák obrovskú chybu? Hneď jeho prvý film bol celovečerák. To je naozaj hrozné. A navyše počul som, že v kine bol tento film mimoriadne propagovaný. No buďme úprimní, pozitívne ohlasy to naozaj nemalo :). Veď koho zaujíma film bez pointy a so štyrmi námetmi? Jediné čo je na filme dobré je výkon jedného herca Pavla Višnovského a soundtrack, ktorý bol mimochodom výborný. No ale odpad to určite nezvráti.

Iron Man 3 (2013)

Napriek tomu, že nie som fanúšikom 3D na tento film len tak ľahko nezabudnem. Myslím si, že ten kto sa do filmu fakt vžil, hodil všetko za hlavu, vychutnával si Starka musel odchádzať mimoriadne spokojný. Iron Man 3 bol nečakane vtipný, skvele akčný, romantický a emotívny. Asi po pol roku som sa v kine nenudil ani na chvíľu. 85%.

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Krtko je skvelý, roztomilý, nesmrteľný. Konkrétne tento diel patrí k mojim najobľúbenejším, pretože mal ten "šmrnc". Na to, že to bolo z roku 1957 to bolo naozaj geniálne ... Myslím, že ani veľkoštúdia ako Pixar či Walt-Disney by sa za takéto majstrovské dielo nehanbilo. Zdeněk Miler napísal scenár k príbehu, ktorý spočíva vlastne len v tom, že krtko potrebuje nohavice. A je to skvelé :).

Jak prosté (2012) (seriál)

Pilot : Napriek tomu, že som mal z tohto seriálu od začiatku úplne rozdielne pocity, ako z britského Sherlocka som sa fantasticky bavil v podstate od prvých minút. Pilot síce neponúkol nejaký obrovský prípad, ktorý by vás nejak ohúril, no na druhej strane splnil všetko čo má prvá časť splniť. Určite si nenechám ujsť ani ďalšie časti. Pilot : 70% EDIT (PRVÉ TRI ČASTI) Elementary prináša výnimočný pohľad detektívky, skvelé retrospektívy, sympatické dve hlavné postavy, čiže seriál budem určite aj naďalej sledovať. Hodnotenie po prvej sérii : 85% Druhá séria: 80%

Jak vycvičit draka (2010)

Pekné spracovanie, zaujímavý dej - jednoducho dobrý animovaný film, na ktorý sa aj dospelý človek určite díva s radosťou v očiach :). Rozhodne odporúčam každému pozrieť si film o mladému Vikingovi Štikútovi, ktorý sa stáva z úplného amatéra hrdina :).

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Terecne Hilla a Bud Spencer. To je perfektná dvojica, ktorá bola, je aj bude nesmrteľná. Či to vidíš v maďarčine, či slovenčine, či angličtine - stále sa na to dá pozerať, a stále je to perfektné. Odo mňa si to zaslúži *****; a viac sa k tomu nedá dodať.

Johnny English se vrací (2011)

Dobrý film - no je pravda, že Atkinson je len človek a tiež strane - takže už to nie je to čo bývalo. A navyše všimli ste si, že v dvojke nespravili s Johny Englisha takého blbca ako v jednotke? Asi už Rowan nemal chuť hrať niečo úplne tupé a mizerné :). Ale bolo to aj tak famózne ...,

Jumanji (1995)

Úchvatný film. Od rodinno dobrodružno thrillerovo rodinnom filme by som také namakané spracovanie fakt nečakal. Myslím si, že prívlastok thriller ani tak nie je na mieste, skôr by som doplnil komédia. Hlavne kvôli komediálnemu spracovaniu som sa výborne bavil a oddýchol som si. Robin Williams tradične vo svojej roli úžasný a efekty boli tiež na vysokej úrovni, aj keď to pôsobilo až príliš počítačové (ako vyzdvihol Radyo). 70% ****.

Junior (1994)

Pekný film. Dá sa pozerať. Jeho umelecká hodnota nie je na vysokej úrovni, ale ten nápad s tým, že muž bude tehotný ... :). To stojí za to. Arnold Swarzenegger sa mi do tohro filmu, ale vrcholovo nehodil. On má miesto v akčných filmoch, ale nie v niečom takomto. Takže **.