Hilary a Jackie (1998)

Nejhorším životním údělem je být prokletím sám sobě.

Ducháček to zařídí (1938) odpad!

Klidně můžete tvrdit, že to je geniální humor, pro mě je Burian antivtipnej koktal.

Bathory (2008)

Smutné. Snažím se najít co nejvíc pozitivních věcí, první je, že tématem tohoto filmu se nestal hororový výmysl, ale naopak jiný pohled na slavnou Čachtickou paní. Další jsou herci, zvláště pak Anně Friel patří obrovské uznání. To je bohužel všechno, co zbylo z geniálního pana Jakubiska, protože snímek spíše nudí, než uchvacuje. Tam, kde by mohl být divák stržen, je spíše uchlácholen. Důkaz, že všechno za peníze koupit nejde.

Krtek (1970)

Asi mi unikl smysl. Příliš divné.

Sex a Lucía (2001)

Velmi zvláštní film, který naprosto nevídaným způsobem spojuje sex, bolest a život všech postav. Jediné, co mu trochu ublížilo, je zbytečná délka.

Ďáblova dílna (2007)

Tématika 2. světové války jistě dává možnost natočit spoustu emotivních, často depresivních filmů, které by všechny měly ukazovat, jak hrozné to tehdy bylo. Ďáblova díla tento potenciál bohužel vůbec nevyužila a já jsem měla spíš pocit, že pozoruji několik kriminálníků na táboře. Škoda.

Absolvent (1967)

Strašně milý film s úžasnou hudbou!

Karamazovi (2008)

Von Trier českého filmu. Skvělý. 100%

Lilja (2002)

Scénář, věrohodnost, přílišná snaha o uměleckost... To tady kritizujete. Já nevím, ale při sledování tohoto sníku jsem opravdu neměla myšlenky zkoumat zrovna tohle. Naopak, mě se film velmi dotkl a moc se mi líbil.