Paříži, miluji Tě (2006)

Myslím, že hlavním problémem filmu je, že povídek je příliš mnoho. Některým bohužel úplně chybí pointa, jiné ale zase zaujmou - ať už originalitou, vtipem, Oscarem Wildem nebo prostě něčím milým, co cítíte při jejich sledování. A hlavně - Paříž je prostě nádherná.

Jules a Jim (1962)

Truffaut šel dost dlouhou dobu mimo mě. Po tohle filmu se to ale, myslím, změní. Film natočený s francouzskou lehkostí, milý a zároveň bolestný. Příběh je opravdu originální, femme fatale Katty nádherná, snad jen Jules postě nebyl chlap :)

Ztracená duše (1977)

Psychologicky dokonale propracovaný, někdy opravdu děsivý snímek, který jednoznačně zaujme skvělými hereckými výkony a určitě zapůsobí. Začátek je bohužel příliš zdlouhavý a taky se nedá říct, že by mě pointa překvapila..

Sněženky a machři (1982)

Po dlouhé době jsem si ten film připomněla a zase mě potěšil, ale neřekla bych, že to je to nejlepší z české kinematografie.

Úplné zatmění (1995)

Arthur Rimbaud je můj nejoblíbenější básník. Čekala jsem tedy, že budu spíš naštvaná. Ovšem skvělý výkon, který předvedl DiCaprio, mi spíš vyrazil dech. Stejně tak Paul Verlaine je přesně takový, jakého si ho představuji. Jednoznačně velmi povedený film.

Smrtonosná past (1988)

Jo, je to blbost, ale vtipná a s vynikajícím Willisem.

Mighty Boosh (2004) (seriál)

"Jak víš, že ho zabil zrovna on?" "Nechal tam vizitku."

Venkovský učitel (2008)

Další velice povedený počin Bohdana Slámy. Pavel Liška v jedné z mála nedementních rolí exceluje, příběh mi připadal neuvěřitelně opravdový a lidský, ostatním postavám taky nic vytknout nemůžu. Porod krávy je působivý, snad na jedinou věc bych se ptala - jak najde kluk z vesnice v Německu někoho, koho ani nezná jménem?