M*A*S*H (1970)

Kdybych neznala seriál, moje hodnocení by bylo určitě o dost vyšší. Bohužel se ale nedokážu srovnat s tím, že Hawkeyho hraje někdo jiný než Alan Alda... I když samozřejmě románové předloze se Altman přiblížil mnohem víc.

Faces of Death (1978)

Nevím, jak to hodnotit, tak dávám průměr. Bylo to až příliš nechutné - a to si myslím, že obvykle vydržím docela dost - , příliš zvrácené, příliš mnoho příliš.

Nenávist (2004)

No, tak to bylo opravdu trapné. Nenapadá mě nic moc dobrého, čím bych začala, tak začnu rovnou tím špatným. To byli jako duchové? Nebo někdo z počítačové hry vystřihl pár postaviček a strčil je do podivného filmu bez děje? Gellar to hraje docela dobře, asi má praxi z Buffy. Ještě štěstí, že to netrvalo tak dlouho, tahle nuda.

Kokain (2001)

No jo, já prostě miluju Johnnyho Deppa.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Nemyslím, že nevšední vždycky musí znamenat dobré. Sled flashbacků a halucinací v příliš barevném a příliš bláznivém světě a taky nejhorší role Johnnyho Deppa. Soundtrack se ale povedl.

Mužné hry (1988)

Ač mám ráda fotbal i Švankmajera, bohužel příliš nudné.

Jídlo (1992)

Sice si nemyslím, že to je nejlepší Švankmajer, přesto... Dobrou chuť.

Flora (1989)

Skončilo to tak rychle, že mi to ani chuť na zeleninu nezkazilo.

Control (2007)

A blindness that touches perfection, but hurts just like anything else... Film stojí na dokonale přesvědčivém výkonu hlavního hrdiny, který Curtise zahrál opravdu skvěle, na neopakovatelné atmosféře zakouřených klubů a odřených sedaček konce 70. let, na rozervané duši jednoho umělce, jemuž byl dán život, který nebyl schopen přijmout, na těch geniálních písničkách, které tahle legenda vytvořila, a samozřejmě taky na velké, bolestivě oddané lásce Debbie Curtisové k jejímu manželovi. Jediná výtka k celému filmu je délka. Pár prostřihů by mu rozhodně neublížilo.