Ray (2004)

Vynikajuci Jamie Foxx, perfektna kamera, slusna hudba vo filme o Rayovi Charlesovi, z ktoreho som mal pocit, ze ma vtiahol do Rayovho zivota, ukazal a vysvetlil mi jeho korene, povod jeho geniality, ale aj nocnych mor. Nie som velkym fanusikom takychto filmov, ale tak ako sa mi pacil "Cashov" Walk the Line, tak ma aj "Charlesov" Ray dostal :)

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Poctivy akcnak, ktoreho najvacsim problemom je, ze nedokaze pocas celej dlzky prekonat uvodnu "bullet-timeovu" scenu. Herci su obstojni, no najviac ma potesil na velke pocudovanie Travolta, film ma celkom slusny spad a teda nestihne zacat nudit. Vypnut mozog na zaciatku je vsak nutne :) Inak pohodicka :)

Lidská stonožka (2009)

Jeden bod za odporneho doktora, inak bieda prebiedena...

Lov na Gluma (2009)

Hned na prvy pohlad prekuknutelna snaha nadsenych fanusikov o amaterske spracovanie niecoho na co jednoducho nemaju financie. Toto by som vsak prekonal, avsak nad cim zazmurit oci nemozem, je obrovska snaha, co najviac sa podobat Jacksonovej trilogii, s ktorou sa logicky tento snimok porovnavat jednoducho nemoze.

500 dní se Summer (2009)

(500) Days of Summer je presne tym filmom, pre ktory sa oplati mat rad a poznat filmy. Je vynikajucou dramaticko romaticko neromantickou (miestami aj vtipnou) mozaikou jedneho vztahu, o ktorom od zaciatku vieme, ze nema buducnost. Gordon-Levitt je v pohode a uloha citmi zmietaneho mladika mu naozaj velmi sedi, Zooey Deschanel som zniesol a na rozdiel od jej vystupu v The Happening som nemal chut rozbit obrazovku, kedykolvek sa na nej objavila. Btw...Jojinecko to s tym Placebom celkom trafil ;) 4,5/5*

Anatomie lži (2009) (seriál)

Velke stastie, ze tendencie ukazujece sa v uvodnych epizodach a vrcholiace asi okolo tej piatej, sa dalej nerozvijali a serial presiel do trosku "uveritelnejsej" roviny. Aj tak ho vsak treba brat so znacnym odstupom, pretoze dedukcne schopnosti Dr.Lightmana prekonavaju moje najskrytejsie obavy, ze by mohlo byt prekonane inteligencne bozstvo Dr. Housea :) Lie to me sa vsak sleduje naozaj dobre, za co moze jednak skvely Tim Roth a jednak velka rozmanitost epizod. Uvidime, co ponukne druha seria...zatial 3,5/5* Druha seria je vyrazne lepsia ako ta prva a to nielen vdaka uz skutocne perfektnemu Rothovi, ktory si svoju postavu mimoriadne uziva a ked je na scene, strhava vsetku pozornost na seba. Skoda niekolkych podla mna zbytocnych epizod, ktore inak fakt kvalitnu seriu zaplnaju zbytocnou vatou. 4* A tretia seria? Pre mna jednoznacne posledna, pretoze aj Dr. Calla Lightmana sa da prejest a co tu stvara Tim Roth a spol. uz nestoji ani za stary deravy prezervativ. 1/5*. Ak aj tohto serialu bude viac, nemam zaujem a po tretej serii jeho hodnotenie ustalujem na pre mna defititivne 2,5/5*

Černá smrt (2010)

Nase dejiny su pisane hrubym pismom ludskej zloby a hluposti, Black Death rozprava maly pribeh o zlomku z cesty, ktory sme prekonali, aby sme sa stali cim sme a aby sme zili vo svete, v ktorom zijeme. Ci je tento svet lepsi, ako ten ktory zachvatil v strnastom storoci mor a ktory bol opantany vsadepritomnou cirkevnou nezmyselnostou, je ponechane na uvahe kazdeho z nas. Film je natoceny na moje prekvapenie velmi decentne, no neboji sa krvi a co je pre mna najdolezitejsie, nechava divakovi dostatocny priestor na vlastne uvahy. Prijemne prekvapenie 3,5/5*

Vlkodlak (2010)

Obsadenie, prekvapivo krvave sceny (aj ked neviem, ako na tom bola kinoverzia, ja som videl director´s cut) a miestami ako tak slusna atmosfera. A to je asi tak vsetko, co je na tomto filme zaujimave. Je skor sokujuce ako sa s takym rozpoctom a obsadenim podarilo natocit takyto nepodarok...Apropo atmosfera...ta je miestami naozaj celkom dobra, avsak znacnu cast stopaze ma mimoriadne rusilo podla mojho nazoru nespravne zvolene dosvetlenie scen v postprodukcii, kde okraje obrazu su vyrazne tmavsie ako svetelny stred sceny. Urcite to bolo cielom, no ako vravim, na mna to posobilo velmi rusivo a to som pozeral film skoro v uplnej tme na velke obrazovke v HD, takze ziaden nekvalitny displej notebooku a pod.

Kids (1995)

Znechutenie, znechutenie a este raz znechutenie. To su pocity, ktore som zazival pri sledovani Clarkovych Kids, ktore by vsak mali byt preventivne pustane detom na skolach snad niekedy okolo dosiahnutia 15-tich rokov. Nebolo by to sice aj tak uz neskoro?

Karate Kid (2010)

Novy Karate Kid? No veruze som ani nahodou netusil, ze zazitok, ktory mi tento film poskytne sa velmi priblizi tym, ktore som zazival, ked som v davnych casoch sledoval Majstrove pute po kadejakych Krvavosportovych turnajoch, ci Kickboxovych zapasoch alebo spinave boje, ktore mohlo ustat len Levie srdce. Zwart velmi rozumne vyuziva beckove postupy a nam, ktori sme na nich vyrastali pripomina, ze aj ked sme o viac nez dekadu starsi, mozeme sa na nich aj dnes vynikajuco zabavit. K tomu vsetkemu sa pripajaju sympaticki Smith a Chan, skvela Hornerova hudba a zaver, ktory na nas, co sme stary Karate Kid videli, jemne pozmurkava okom :) Ak by som mal 12 rokov, krochkal by som blahom. Aj ked to robim v podstate takmer aj teraz :) Naozaj mimoriadne prijemne prekvapenie.