Srpen před bouří (2008)

Cely cas som cakal, kedy sa to uz rozbehne, resp. zacne sa nieco diat. No...nezacalo. A Josh Harnett tu nijak extremne nehviezdi, proste nic moc.

Válka a. s. (2008)

Originalna a brutalne ciernokomicka antiagitka americkemu imperializmu. Ale ovela viac sa tesim na Tropicku burku :)

Mamma Mia! (2008)

Presladeny, gycovity, neoriginalny, avsak velmi zabavny a predovsetkym mimoriadne oddychovy muzikal, v ktorom vsak herci nevedia spievat a muzikalove cisla za vela nestoja. Muzske herecke trio, ale predovsetkym Meryl Streep, su uzasní, prekrasna priroda a celkova extremne pozitivna atmosfera, ktora z filmu srsi, mi nedovolia ist napriek vsetkym negativam (a ze ich je najma v druhej polovici filmu dost) s hodnotenim nizsie. 3,5/5*

Black Books (2000) (seriál)

Bernard s jeho prozakaznicky orientovanou obchodnou politikou mi miestami pripomina genialneho Basila Fawltyho, no a Manny? Opocloveka v safari kosele. Tito dvaja typci tahaju serial cez tri serie bez akychkolvek kompromisov a divakovi ostava len blbo sa usmievat a popritom popijat nejake to vinko.

Království ohně (2002)

Nebyt Christiana Balea, tak by som to urcite ani nepozeral. Bale napriek tomu, ze je hlavny hrdina, v podstate nema co hrat, lebo scenar mu na to nedava priestor, ale stale je o poznanie lepsi ako ultradrsnouplakany McConaughey. Proste beckovo vyzerajuce, ale ackovo sa tvariace becko :) 2,5/5*

Španglicky snadno a rychle (2004)

Pohodovy a nevtieravy film na oddychovy vikend, ktory ma nicim neprekvapil, ale ani nesklamal a na zaver poskytol peknu myslienku. Velke stastie, ze hlavnu hrdinku nehrala Penelope Cruz.

Enigma (2001)

Zaujimavy snimok, ktory na prvy pohlad moze vyzerat na televiznu produkciu, avsak kvalitne obsadenie, hranie (najma D. Scotta a K. Winslet) a samotne spracovanie dava dokaz o opaku. Film ma velmi pomaly rozbeh, ale s pribudajucim casom dostava "grady" a nudit nestihne.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Epicka a predovsetkym nadherne natocena romanca s genialnou kamerou, krasnou africkou prirodou a vynikajucou Meryl Streep, ktora plne zatienuje priemerneho, avsak stale sympatickeho Redforda. Naozaj velmi vydareny snimok. Miestami mi vsak neslo do hlavy ako sa niekolko rokov neskor Barry rozhodol vykradat sam seba,...a tak okato/teda skor usato:)

Francouzský polibek (1995)

Prva polovicu sa zbytocne pretahuje, nudi, nie je absolutne romanticka a je pramalo vtipna. Potom by akoby utalo a film dostane spad, medzi hlavnymi hrdinami to zacne spravne iskrit a cele to vedie k romantickemu zaveru. Kazdopadne prva polovica bola v mojich ociach takmer zalostna. 2,5/5*

Lovci lidí (2008)

Rovdyr pre mna nic nove nepriniesol, atmosfera v poho, ale nic mimoriadne, brutalita europsky nezaobalena, pribeh banalny, konanie postav (hlavne tych negativnych) castokrat priblbe. Cakal som ovela viac...sklamanie.