Ďáblova dílna (2007)

Zaujimava drama o jednom z aspektov druhej svetovej vojny, o ktorom som toho vela nevedel. Diablova dielna je dobrym filmom, avsak jeho spracovanie je podla mojho nazoru znacne povrchne. Motivacia postav (okrem jednoducho silneho oportunizmu hlavneho hrdinu a reakcionizmu komunistickeho spoluvazna) je v podstate uplne zahmlena, pricom divak moze len hadat, preco jednotlive postavy konaju ako konaju, niezeby tvorcovia na necelych 98 minutach mali cas na charakterove a motivacne pitvy. Viac nez dobre, ale s ohladnutim na zanrove klasiky nepostacujuce a v mojich ociach (nepochopitelne oscarove) sklamanie. 3,5/5*

Masoví vrazi, Hannibal Lecter - skutečné příběhy (2001)

Velmi kvalitny dokument zachytavajuci strhujucu put niektorych z najvyznamnejsich masovych vrahov z posledneho storocia. Napriek neskorym vysielacim hodinam sa skutocne na tento dokument oplati pockat, resp. si ho nahrat a potom pozriet k obedu alebo pod;)

Bílé maso (2008)

Surovy, naturalisticky a zaroven vynikajuci "masskiller" thriller s chladnou atmosferou uprsaneho velkomesta, v ktorom identitu vraha pozname hned od zaciatku, pricom s prebiehajucim dejom sledujeme marne snahy hlavneho antihrdinu o usvedcenie vraha nielen pred divakom, ale aj pred policajnymi zlozkami. Naozaj vynikajuce 4,5/5*.

Jericho (2006) (seriál)

Obrovsky potencial serialu plne zabity idiotskym scenarom, limonadovym podanim pribehu, kde sa riesia viac absolutne nezaujimave "problemy" jednotlivych clenov mesta a na samotnu bombu sa takmer zabuda. S manzelkou sme vydrzali s velmi silnym sebazapretim celu prvu seriu, ale posledne diely sme pozerali len rekapitulacie, pretoze to uplne postacilo. Jericho je kopa vaty a v nej zabaleny dobry napad, ktory vsak z tej vaty von absolutne neprenika. Neda mi este nespomenut, ze v podstate ani jedna postava nie je sympaticka, no a akoze hlavna postava Jakea-tak to je uplna katastrofa a herec so svojim prejavom silno pripominajucim herectvo Majstra JCVD, by si zasluzil smrt uz v druhom diely.Apropo smrt, tu fakt takmer nikto nezomiera, proste bieda bieda. 1,5/5*

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Neuveritelny Hulk je pripad neuveritelneho premrhania sance ziskat do hlavnej ulohy v komiksovom filme herca Nortonovho formatu. Ten sa moze snazit kolko len chce, ale jednoducho hrat nema co, miestami posobi zufalo ako samotny Bruce Banner, ktory sa dostal pod nadvladu zleho obra, ktory chce z jeho postavy vytrieskat co najviac (prachov samozrejme). Incredible Hulk je superobsadene, avsak mimoriadne trapne, hlupe a v konecnom dosledku uplne zbytocne akcne zblbnutie. No a Liv Tyler mi svojim uslintanym prejavom isla poriadne na nervy.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Prekvapujuco (snad az sokujuco) funkcna blazniva komedia, ktora je miestami skutocne mimoriadne vtipna a zabavna. Toto som od Sandlera naozaj necakal. 3,5/5*.

Životy těch druhých (2006)

Vynikajuca nemecka komorna (miestami az divadelna) drama so skvele zachytenou dobovou atmosferou, kde sa ludia boja blizkych a boja sa otvorit usta vo vlastnom byte. Skutocne vynikajuci film, ktory mozno odporucit naozaj vsetkym, pretoze nasim dnesnym pseodosocialistom ukazuje odvratenu stranku ich vysnenej gubernie, mladym ukazuje, co si len stazka mozu pamatat a tym ostatnym? Ti bud mali alebo nemali svojho "osobneho strazneho anjela".4,5/5*

Povýšení (2008)

Najvacsim problemov tohto filmu v mojich ociach je, ze chce byt sice komediou, avsak na druhej strane chce seriozne riesit komplikovanost socialnych a subordinacnych vztahov v hypermarkete (to uz znie idiotsky). Mozno som mal smolu, ze som prednedavnom videl Cashback, ktory je sice o uplne niecom inom, ale prostredie je takmer identicke. The Promotion ma niekolko naozaj vtipnych momentov, no komediou by som ho nenazval. A cim teda? Komedialnou dramou so socialnym rozmerom? Hm....to by na reziserskej stolicke musel sediet niekto iny.

Cashback (2006)

Vtipny, krasne natoceny, vyborne odohrany, umne napisany a inteligentne prerozpravany pribeh o vyzname kazdej jednej sekundy v nasom zivote :) Pekne, 4,5/5*

Interview (2007)

Jojinecko sa trafil. Ja to vidim v podstate velmi podobne, dvaja vynikajuci herci a vzajomne sa pohravanie s pravdou a lzou. Urcite aj vdaka striedmej stopazi ziadna nuda, no nic extra specialne. Proste lahko nadpriemerna konverzacna drama. 3,5/5*