Proroctví z temnot (2002)

Richard Gere straca a znovuobjavuje svoju zenu za pomoci policajtky Laury Linney a vy par dni po tom,ako dopozerate film nebudete ani vediet o com vlastne bol.Nepozeralo sa to vsak zle a bolo to nejake mysticke...nie?:)haha

Smrtící epidemie (1995)

Smrtiaca epidemia je dnes uz skutocnou klasikou. Film ma spad,vyborne obsadenie a nie je nijako vynimocne prisprostly a to je na katastroficky film dnesnej doby naozaj dost.3,5/5*

Růžový panter (2006)

Musim povedat,ze som nevidel ani jeden z povodnych panterovskych filmov s P.Sellersom.Steva Martina nemam rad. Rovnako aj jeho filmy mi vobec nepripadaju vtipne. Novy Ruzovy panter nie je vsak zly. Cakal som nieco ovela horsie. Obcas som sa aj zasmial,potesili cameo rolicky Jasona Stathama a Clive Owena.Jean Reno bol podla mna na skodu privelmi umierneny,takze vysledny verdikt odo mna je taky aky je.Priemer.2,5/5*

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

Bezpochyb najslabsi clanok trilogie, ktoremu chyba ta iskra, ktoru mali obidvaja predchodcovia. Pribeh je v podstate len obmenou Road Warriora. K celkovemu slabsiemu dojmu nepomaha ani zbytocna dlzka.

Ultraviolet (2006)

Kurt Wimmer ma svojim Equilibriom milo prekvapil. Samozrejme, namet bol o dost lepsi ako v pripade Ultraviolet.No a predovsetkym mal pri sebe Christiana Balea,ktoremu clovek uveri snad vsetko. Devizou bola urcite aj Badeltova hudba.Ultraviolet je nudny,trapny a priserne pocitacovo vyzerajuci trapas,ktory ma nezaujal absolutne nicim. Bojove sceny su nudne. Mila Jovovich je skoro tak drsna ako Michel Rodrigueze a rovnako,mozno aj viac trapna.A obdobne je na tom aj Badeltova hudba,ktora po zanrovo obdobnom Equilibriu nicim neprekvapi a ani nezaujme. Aj ten polbod je taky slabsi.0,5/5

Nabít a zabít (2006)

Velmi velke prekvapenie. Herecke obsadenie sice predznamenavalo "iste" ocakavania, avsak tak podareny film som urcite necakal. Bruce Willis je drsny ako za davnych cias, Josh Harnett rovnako prekvapivo velmi dobry, o Morganovi Freemanovi a Benovi Kinglseym nema cenu polemizovat.Celkovo to vidim na v podstate originalny, ale predovsetkym velmi vydareny snimok v zanri,v ktorom bol isty cas dost velky post.

Bowling for Columbine (2002)

V krajine americkej je nieco prehnite. To je nam vsetkym jasne. Ked dve deti zoberu rano rodicom zbrane a postrielaju niekolkych spoluziakov a nakoniec seba, korene to moze mat tak v nich samotnych, v ich vychove a ako aj v samotnej spolocnosti, v ktorej vyrastaju a ziju.Moore sa zaobera len tym poslednym aspektom a tragedia v Columbine je mu len miestom,od ktoreho smeruje svoj pribeh o Amerike a zbraniach. Bowling for Columbine je tazke nazvat dokumentom. Kladie mnohe otazky, vyriesenie ktorych nie je jednoduche a vobec nie jednoznacne. Otazky je vsak niekedy lahsie klast ako napokon skutocne pocuvat aj odpovede na ne. Polbod dole za zbytocny zaver. 4,5/5

Válka policajtů (2004)

Velmi dobra francuzska kriminalka s vybornymi hercami,slusnymi dialogmi,akciou,zamotanou zapletkou (avsak nie zbytocne prekombinovanou) a teda vsetkym co by som od kriminalno-akcneho zanru mohol ocakavat. Problemom vsak pre mna ostava zaverecny sedemrocny posun,ktory fyzicky vidiet iba na troch ludoch,na okoli vonkoncom (najnovsie bmw sa uviedli uz "pred siedmimi rokmi" co bola podla mna chyba),co znacne ubera na realicnosti. Kazdopadne vsak ide o skutocne sviezi kriminalny zavan z Francuzska, ktory by si nemal nikto nechat ujst.

Muž a žena (1966)

Film znacne pripomina Linklatarove Before Sunrise/Sunset, samozrejme tie boli natocene o par dekad neskor. Muz a zena je konverzacnou romancou zalozenou skor na hercoch ako na romantike. Herci su velmi slusni,ale prave ta romantika skor pokrivkava.Zo zaveru tak ostava len nemastny-neslany pocit.

Double Team (1997)

Nadupany akcnak, v ktorom aj Jean Claude dokazuje,ze to vie v novom prostredi plnom technologii. S Denisom Rodmanom im to spolu ide vyborne. Prevelika skoda,ze v naslednych rokoch majster Van Damme prepadol do hlbin beckovoceckovych kravin,ktore sa mu nepodarilo zmazat ani nadpriemernym Wake of Death. Stale vsak verim v navrat majstra, aj ked asi zase o nieco vacsou hrcou na hlave.