Šťastný nový rok 2: Dobro došli (2021) odpad!

Prvy Stastny novy rok bola priemerna tuzemska komeda, ktora nicim neocarila, ale vyslovne ani neurazila. Dvojka je katastrofalne odflaknuta, bez stipky ambicie priniest aspon daky pribeh, herci su uplne priserni, comu sa v zasade ani niet co divit, lebo jednoducho nemaju co hrat. 0,5/5*

Oppenheimer (2023)

Oppenheimer je formalne klasicky Nolan, akurat bez velkolepych akcnych scen a pritom je uplne iny ako vsetky jeho doterajsie snimky. Skor mi pripomina komornu divadelnu dramu s obrovskym mnozstvom dialogov, ktore by vzhladom na stopaz vystacili aj na utlejsiu knihu. Nolan divakovi uz klasicky nic nedaruje, vyzaduje jeho 100% pozornost, ale tu naviac aj aspon ciastocne historicke znalosti, bez ktorych by sa vo filme utopil. Hodnotit tento snimok po jednom pozreti je ovela tazsie ako pri predchadzajucich Nolanovych filmoch. Na jednej strane ide o DOKONALE remeslo, so skvelymi hercami, perfektne napisanymi dialogmi a pribehom s velkym presahom, na druhej strane som ani raz necitil, ze by sa ma film realne dotkol, ze by mi vliezol pod kozu tym sposobom, akym to robia tie najvacsie filmy. Oppenheimera treba vidiet viac hrat, bez debaty, zatial 4,5/5*

Šťastný nový rok (2019)

Par krat som sa zasmial, fyzicky mi zle nebolo ani jeden raz a v porovnani s poslednym slovenskym filmom, co som videl (Vitaj doma, brate!), som nemal ani chut si vytrhat posledne zvysky vlasov. Takze take 2,5/5*

FUBAR (2023) (seriál)

FUBAR vyvolaval obrovske ocakavania, ktore vsak velmi skoro zacal zabijat priserny scenar, doslova idiotske dialogy a (opat raz Netflix) premrstena stopaz. Par momentov je vybornych, no popri tej vsetkej vate, je to velmi malo. Neskutocne premarnena prilezitost 1,5/5*

Dark (2017) (seriál)

Prva seria je skutocne vyborna, vyzaduje 100% divakovu pozornost a napriek komplikovanemu deju, vyvoj postav a pribeh je relativne logicky. V druhej serii tvorcovia akoby miestami zacali preslapovat na jednom mieste, mysteriozno zacina vyrazne nahradzat ciste sci-fi, co je uplne "vysperkovane" v poslednej serii, kde este jednotlive postavy v podstate stale dookola splietaju smrtelne vazne zvasty ako je vsetko prepojene, ako su manipulovane, ako nikomu nemozno verit, aby nakoniec spravili presne to, co sa ocakava. A na zmiznutia deti z prvej serie sa tvorcovia prakticky uplne vykaslali, co je za mna neodpustitelne, kedze to bola hlavna dejova linia v prvej serii. Technicke spracovanie je vsak na mimoriadnej urovni, najma hudba a zvuk (na netflixe skvely dolby atmos) si zasluhuju velky palec hore. Skoda dodrbanej tretej serie...

Noční agent (2023) (seriál)

Jednoduchy serialovy akcnak, ktory funguje zial v prvych epizodach lepsie, ako v tych zaverecnych. Stale vsak ide o prijemne osviezenie. 3,5/5*

Poslední souboj (2021)

Na prve pozretie este nie uplne na plny pocet, ale tento fenomenalne natoceny exkurz do mysle stredovekych ludi, opantanych myslienkami a pravidlami, ktore by mnohi aj v dnesnej dobe zrejme chceli nanovo aplikovat, ma teda dostal. V skutku necakana Scottova paradicka a velky respekt, ze sa do tejto temy pustil. 4,5/5*

Smrt na Nilu (2022)

O značný kus lepšie ako hypernudná Vražda v Orient exprese. A Kenneth Branagh mi napokon ako novy Poirot začína celkom sedieť. 3,5/5*

Amsterdam (2022)

Skvele ustredne trio, ale najma fenomenalny Christian Bale, tahaju film, ktory by obsahovo v sucasnej dobe zaplnil minimalne jednu serialovu seriu. Amsterdam je vsak jeden velky mismas, ktory akoby nevedel kam smeruje, co len pociarkuje aj (subjektivne) necakane dejove vyvrcholenie. Radikalne nizkym hodnoteniam v zasade nerozumiem, za mna slusne 3,5/5*

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Ako nekrolog jednemu z hercov Marvel univerza ok. Ale to sa mam na to pozerat dve a pol hodiny, a bez karu? Tu uz niekomu naozaj musi dobre zajebavat...