Neo Ned (2005)

prežívať život v ilúziach nie je žiadna sláva a niet z toho cesta von. :(

Voják cti (1998) odpad!

príšerný herec, príšerny dej ... brrrrr

Rosamunde Pilcher - Mraky nad mořem (2007) (epizoda)

príšerne sladky koniec, najväčšia intriganka omilostena, intrigan starosta napokon spolutvoritel a ochranca krajinneho uzemia ... no skratka Pilčerka do troška zase prehnala.

Rosamunde Pilcher - Šípy lásky (2008) (epizoda)

už mi nevadilo to anglické stolovanie milion metrov od domu kdesi v záhrade, kde nesmú chybať jahody a hrozno, ka kde pijú čaj ktorý určite vychladne , lež sa dostane z kuchyne na stôl, tentokrát ma sklamali herecké prejavy Sandritterovej a Becka :(

Libanon (2009)

4 (5) vojaci zakladnej služby v izraelskej armády pár týždňov pred civilom a zrazu hup, rovnými nohami aj s tankom vhuply od  počiatku do prvej libanonskej vojny v libanone. Fuj. strach a neistota, neskúsenosť to všetko ich sprevádzalo po celý film. Aj ako divák som sa cítil nepríjemne až bojazlivo. Klaustrofobicky pocit v priestore tanku to všetko len umocňoval

Psanec Josey Wales (1976)

westernový Eastwood málokedy sklame. Nebolo to ani v tomto filme. Tie jeho pľuvance nikdy neveštili nič dobrého.

Tábor tygrů (2000)

Film z prostredia výcvikového tábora, plno kriklúňov, šikanujúcich a buzerujúcich vojakov pripravovaných na Vietnam, a Farrell čoby paifista. U mňa slaby priemer. :(

Švadlena (2015)

Tak neviem, bol to taky sebareflexívny pohľad na austrálsky vidiek ? alebo snaha o satiru ? Priznám sa byť Austrálčanom,  cítil by som sa urazený. Napriek snahe Katy Winsletovej ma dej filmu neoslovil, snaha o spojenie dramatiičnosti s komédiou bola slabá. Naviac dvakrát tam jedli rajčinovú polievku ... a tú ja naozaj nemusím. :D