Endeavour (2012) (seriál)

skvelé krimi. Výhoda každý diel o inom, páčila sa mi aj dobo vykreslena atmosféra na policajnych staniciach  v mestách vrátane postrehov medzinarodnych udalostí vo svete. Naviac nikto nebral ohlad na heslo "FAJČENIE ŠKODÍ ZDRAVIU" v tom serialy fajčili ostošesť takmer všetci vrátane mna ako diváka pri sledovaní :)

Broadchurch - The Final Chapter (2017) (série)

hlavna dedektívna dvojica sa "vrhla" z vrážd na riešenie príadu znásilnenia, cele to bolo sprevádzane s hlbokymi psychodramatickými výjavmi a úvahami ostatných postáv , co bolo dosť nudné.

Broadchurch - The End Is Where It Begins (2015) (série)

druha seria bola sklamaním. Úspešne a pekne - dramaticky vyriešený prípad z prvej serie, scenarista "operlil" odvolaním sa obvineneho a násleným nudnym a zdlhavým súdnym procesom za účasti všetkých. Naviac príbeh bol doplneníý riešením stareho nevyriešeneho Alecovho prípadu. Jednoducho únavná a zbytočná "motanica" .

Hrdina Max (2015)

Jeden vojak gauner, jeden vojak v hrobe, a v takom prostredí hlavny hrdina pes MX a jeho nový kamarát . Film o vojenskom psovi a jeho vzťahu k rodine svojho cvičiteľa.

Broadchurch (2013) (seriál)

zase jeden suprish britsky serial, pátťraniepo vrahovi v relatívne malom mestečku, zaujímava dvojica dedektívov, velmi slušna kamera no a tie jednotlivé postavy ... + zaujímavé rozuzlenie a záver, u mna je to na styri plus po prvej serii, no a hned idem patrať po druhej :)

La vita promessa (2018) (seriál)

silny dramaticky príbeh jednej talianskej rodiny,, smutné až tragické udalosti postihli takmer všetkých členov, napriek úpornej snahe matky Carmely starajúcej sa o všetko a do všetkého.

Ve znamení lásky (2016)

americká sladkosť tipu Rosamundy Pilcherovej. Milovnici sentimentu (aj ked presladeného) si prídu na svoje.

Luther - Série 1 (2010) (série)

neznášam, ked vysokí černosi svoju dominantnosť zvýrazňujú macherskou, kolísavou chôdzou, aj preto mi hlavna postava so svojimi občasnými psychomatickými poruchami príliš nesedela, napriek tomu je serial pozerateľný, a pozriem aj dalsiu seriu

Rambo III (1988)

Hmm a to náš udatny Janko Rambo ešte nič nevedel o Al Kaide, Talibane, či jedenástom septembri  :(. Pravdou však je že od čias Šaňa Macedonskeho, neskôr britov, rusov, Američaanov (vrátane NATO), nad Afganistanom ešte nikto nezvíťazil, nikdy nebol "pod kontrolou

By Any Means (2013) (seriál)

partička štyroch kriminalistov u tajení, rieši zaujímave prípady a najmä po svojom. Dej má rýchly spád a veru je sa na čo kukať.