Královna slunce – co se nám včely snaží říct (2010)

VčELáRIM Už 10 ROKOV a vnímala som najmä skvostnú jednotu rozmýšľania ľudí..ohromil ma totožný myšlienkový postup včelárov, či to bolo v Bronxe alebo v New Yorku na streche...atd Ide o jednotnú obrovskú vôľovú snahu prispôsobiť sa zmene v systéme a zachovať včelstvá pre svet stoj čo stoj. Začína sa to zlvláštnym sposobom obracať. Chyby, pády a omyly nahrádza stále väčšia skupina ,povedala by som obrovská skupina mladých včelárov. U nás na Slovensku aj v Čechách je po roku 2010 odrazu 50x viac včelárov ako doposiaľ ..ide to do desaťtisícov, čo je skvostné. Odkiaľ prichádza ten mohutný impulz ? Z médií asi ťažko že...chcieť zarobiť je utopické, v prvom rade je to nákladná drina spojená až so sherlockovským prístupom vydedukovať a zanalyzovať každý detail a neopakovať chyby minulej sezóny . ako úspešný včelár nevnímam len tragédie a nepodlieham sklonu katastroficky očakávať tragédie, radšej máknem a schytám okrem zriedkavého žihadla (1 za 10 rokov ) aj pergu, vosk a 50 litrov medoviny ako bonus .

Stopy spravedlnosti (2017)

neuveriteľné, koľko energie a podôb má Jackie. skvelé ako temná wilbursmithovka,.

Ant-Man (2015)

čo už my môžeme písať o marwelovkách? je to určené pre top okruh od 12 -90. a to je skvelé. je to komiks preboha POMO, už sa spametaj, a ostatní, čo sa tu hráte na rozbor k předmluvě kanonického spisu Bordwella a Thompsonové Umění filmu.

Dvě dámy při těle (1997) (pořad)

ten debilko drahoušek matty ,ako by ťa komentovala JEn, tak na teba mám zlosť. čo ty už vieš o alchýmii kulinárenia? asi je v tebe charizmy ako iskier v studenom mokrom popole. ty vššeználkovský všivák, dokážeš aspoň nepripáliť čaj ? hodnotiť takú naprosto zrejmú originalitu nápadu a čara osobností tých čias sa neopovažuj. Keď bola Jennifer a Clarissa v Austrálii, vítalo ich naživo 20 000 ľudí,ako Beatles, z toho asi 200 boli tí najznámejší kuchári v Austrálii. Bola to pocta dvom šialeným babám, ktoré si dovolili naplno predčiť akúkoľvek fantáziu o dobrodružnom živote. Jen bez Whisky síce nikdy nezaspala, ale zato bola naprosto pozitívne naladená ,vždy slušná a charizmatická.

Strážci Galaxie (2014)

musím sa smiať na tých priblblých komentároch. každý tu melie a nikto nevie poriadne o čom. Marvelovka na 100%. bodka.

Špión (2015)

duševný mrzák s povahou "násilnického intelechtuála " opeť raz fantazíruje a fanatizuje davy , a veselo diktuje, čo je dobré pre nás . naopak, nech len lapá, kým má čo, a my v pohode zatlieskame inakosti.ja teda určite. dáma mala říz a bola tisíckrát lepšia ako mnohé hovadiny, ktoré sme v uplynulých akčných komédiách zažívali.

Asterix a Obelix (1999)

naprosto dokonalé prevedenie typicky galského komiksu s francúzskym šmrncom, Pre každú ďalšiu generáciu dobré lákadlo , poď pustím ti sranda rozprávku. Lepšiu "vianočnú pohodovku" nepoznáme. Najme idiotské výroky typických čechov že nudný prepis skvelého komiksu, humoru je zatracene málo ... ukazuje, že Česi v hlbokej znalosti veci ohodnotia kvalitne dielo svojho Járu Cimrmana ale naprosto nevhodne kritizujú , čo im nie je vlastné,. Áno, toto je francúzsky príjemný humor . a preto ho majú Francúzi aj , škóti ,či Vikingovia a ďalší v obrovskej obľube a hodnotia opačne

Stranger Things (2016) (seriál)

princíp pripomína knižnú "antidetskú" ságu pre deti s názvom Podzemí. mimoriadne dobrá kamera. pre obdivovateľov mystery s prvkami hororu to musí byť naprostá pecka. pre ostatných výborne zvládnutá atmosféra 80.rokov. trocha mi vadilo, že sa dokola rozvádza prvok mystery, ale bez možnosti zmeny a vývoja , stále sa válanie v bahne bezvýchodiskovej situácie,ktorá vás vedie k nevyhnutnému desivému záveru.

Kancl (2005) (seriál)

tak tomu sa povie zle obšlahnutá britská verzia. ako vždy, keď to prevezme americký priemysel, je z toho prepálený trapistan na n tú. stačil pokus o it crowt a teraz toto! hrôza čo tam carell stvára.