Seveřan (2022) odpad!

naivná krutá báchorka v čisto chlapáckom vnímaní. Niečo ako Karel Jaromír Erben  na psychodelikách. Nevadila by linka  vikingskej témy. Oni boli krutí . Ale tie scény? Jasne že sa na rozheganom člnku , na ktorom by sa ani na Dunajci dnešní pltníci voziaci turistov nezviezli , ale títo naviac v mraze a  pri 2 stupňovej vode sa mirnixdirnix  plavili na rozzúrenom mori ,ktoré ich neustále zalievalo , a oblečení do vreca si len tak vyhopsali po dákych 12 dňoch bez jedla na breh ... uff!  no egocentrickí hnidopychovia  ala Verbal oceňujú ten naivistan, robí im dobre mizéria. mne nie.

Válečnice (2022)

nezabudnuteľný  africký folklór , ktorý sa nadlho dojmom vryje do pamäte. Pobavil, nadchol , aj keď podaný americkou kamerou , ale to sú aj avengers a kto brble? tradične leda mizogyn typu verbal, škoda jeho  inteligencie, pokiaľ má  v sebe toľo zbytočnej nadrapenosti a pohŕdania všetkými .    Famózna , energiou nabitá hudba s vynikajúcimi vokálmi tomu dala špeciálnu farbu.

Poslední bohatýr: Kořen zla (2020)

ajhľa, vykľuli sa nám tu ruská Hermiona, ruská opulentná zlá Angelina Jolie a špeciálny dessert  Gordon Ramsey -netreba predstavovať. Inak môj musculus sternokleidomastoideus zboka nabok signalizoval, že toto nie. po zhruba  polhodinke .

Naprostí cizinci (2016)

au. to mali byť PRIATELIA? dosť detinskí a sebestrední . som na rozpakoch. Neboli uveriteľní. Povrchní, plytkí, nebola medzi nimi v skutočnosti žiadna chémia dôvernosti priateľov , len tá nehorázna plytkosť,a odohraný scenár hľadania drámy , kde žiadna nie je. neuveriteľne nepríjemná inscenácia.  Muž zo zdvorilosti ku mne sa tváril, že ho to 20 minút baví a veeľi sa snažil tam nájsť umenie a zábaavu. Tiež nič.  Bolo to, ako  keď našinec významne hmká v tokijskom divadle nad japonským bábkovým 6 hodinovým predstavením kabuki,súdiac podľa recenzií. Nudné je skrátka nudné.

Poslední souboj (2021)

dve a pol hodiny opakovačky na jeho  pohľad vývinu udalosti a potom   jej uhol a zas   jeho uhol. Až mi zadok stuhol .Celé mi to pripomínala  opakujúcu sa nevyžiadanú reklamu .  A zas také citlivé sondy do duše to neboli.. leda gastrofibroskopické na záver. No fuj.

Top Gun: Maverick (2022)

jediné čo je tu bizarné, je nepriateľ---záhadný nepriateľ v samom srdci Ameriky, ktorý už čerstvo vybetónoval, má vlastnú letiskovú plochu a teraz.Pomoc! už aj ide zasviniť mohawskú púšť jadrom.To všetko sa americkí vojenskí odborníci dozvedajú, až keď je v púšti prestavaných tak 5 miliárd dolárov a to nehovorím o raketových systémoch a desiatkach stíhačiek. Kto to bol? žeby pôvodní indiáni kmeňa Hopi?  Au. Aby to bolo hrdinsky korektné, nemohli ani len naznačiť, že by piloti prekročili cudziu štátnu hranicu a teda zachraňovali domovinu.

Všechny velké a malé bytosti (2020) (seriál)

Taký rozpočet a toto?! národný poklad Británie jeho príbehy, sa zakopali pod telenovelu. Chýbajú tony brilantných príbehov  so zvieratami..postava Jamesa je nudný usmrkánek s vyplieštajúcimi vlahými pohľadmi, ktoré majú nahradiť energického a vtipného chlapa, ktorým v knihách bol?Prečo herci nedostali aspoň  pár lekcií o veterine? na filmovačkách chýbajú najviac fantastické príbehy zvierat , o ktorých knihy boli. Tu nič, naozaj nič.   zopár návštev u opakujúcich sa ľudí, žiadne košaté ľudské príbehy. Bože, také zlé! kto nečítal, pre toho je to vidiecka selanka,kto vie čítať, zistí že ide o lacný netflus zločin. . Veď to malo byť príbehovo  o zvieratách, nie scenérovo síce pekná, ale telenovela.  Najhoršia postava samotný James Herriot alias Alf Wight v reále.  tiež Sigfried bol v reále fešák, vysoký, kostnatý a humorista, s výborným vzťahom k Jimovi. Vo všetkých knihách to bolo úplne jasné, aj z rozprávania jeho detí ktoré sa tohto posledného natáčania aj zúčastnili. Mno o  veterine a zvieratách nikto z produkcie nemá šajn,a to  nudné vyprofilovanie dramaturgie k tomu... prečo preboha takto dokazili pomaly národný poklad Británie?

Love (2011)

také "hovadiny" teoretikov kritikov,  tu čítam v recenziách. Keď toto Jakub točil, chýbali nielen peniaze a mecenáši, ale aj vek.  Ak 24 ročný bez peňazí a bez nikoho za zadkom natočí lacno prudko pozerateľný film, je mi fuk, koho chcel osloviť. Spätne Jakub, prijmiete moju gratuláciu.