Sedmero krkavců (2015)

no ale napriek jemnému nosu režisérky, skvelému takému a vernému onakému....scéna a nasvietenie ma nebralo. Ale po zhliadnutí iných českých slaďáckych  napančovaných rozprávok , predsa len  mierne temné fantazy Pavla Dobšinského som postrehla.  pri čítaní v detstve mi z neho behal mráz :-), lebo to bol temný Hans Christian Anderesen roku 1850 a vynikajúco strhával ľud pospolitý .     Najlepšie to vystihlo v roku 2015  jedno malé dievčatko, ktoré sa pred telkou spýtalo: a prečo je tá stará teta princeznička? to sa dá ťažko uveriť, že nemáme v celom Československu 18 ročnú charizmu, len obstarožnú maminu s trvčou na hlave a vytrhaným obočím , a s tibetským klofanom . hudba mala vyvažovať, ale poriadne kazila dojem, pripomínala paškvily starého slovenského rádoby skladateľa Jána Cikkera,

Anděl Páně 2 (2016)

JIrka zas skvele. Prajem ti k novým počinom stolček prestri sa a zdravú chuť si každý deň poobede hodiť šlofíka a pred tým zopár keksíkov a pohár mlieka. a všetko bude zas fajn.

Jak jsme hráli čáru (2014)

práve tu vadí, že scéna klapka scéna klapka, ostrááá, ako inscenácia reznutá so seriálom . akési je to unylo plynúce od nikiaľ po nikam. skvelý výkon Libuše Šafránkovej aj MIlana Lasicu či výnimočného herca Ondreja Vetchého nemohol zachrnániť pokazený strih ani úbohé výkony priemerných detských hercov, ako keď vám stále berie ryba, ale napriek očakávaniu nevytiahnete šťuku, len takého ostriežika. Nejdem porovnávať, ale famózne hrajúce decká z filmu "Bilo" nás pět, či rovnaká téma slovenského emóciami nabitého rozprávania Chodník cez Dunaj (1989) sa naprosto nedajú zrovnávať s týmto priemerným a dogabaným filmom. napriek tomu treba ešte vyzdvihnúť hudbu ..skvelá kompozícia , skvelá nahrávka.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

kŕčovitý pološkulavý šašo s nalepeným hniezdom na hlave...to mal byť zaujímavý hrdina? k tomu niečo tak banálne otravné, že v kine okrem troch pridusených občasných ehm. pokus o rozpačitý smiech tých najochotnejších , by ste počuli trávu rásť. sedadlá boli v 4 d, teda s vami natriasali akoby vás zozadu kopali decká nadopované cukrovou vatou, ale nebolo to k ničomu... toto bola otrava na míle vzdialená úprimnosti všetkých dielov HP. z kina išli všetci ako z pohrebu . ak sa natočí dvojka, bude to prepadák, ale aj ta si ju pôjdem pozireť.

Dítě Bridget Jonesové (2016) odpad!

bez debaty najmenej vtipný diel naplenný trápnosťami a úbohými hodinovo nudnými scénami. skoro ako 150. diel slovenského seriálu panelák, na motívy preplastikovanej unavenej herečky. ak si niekto na toto kúpil lístky, musel roniť slzy do pukancov.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

dvíhal sa mi kufor z faktu, ako ďaleko dokáže v krajine zájsť nuda z nadbytku. Scenáristi aj tím tu tiež stratili zábrany . Ak by to pozerali napríklad mladí izolovaní Kubánci, ani by neverili ,čo sa z hojnosti a konzumérstva za humus vykľuje v spoločenstve top ten world behom 30 rokov. naprostá slepota a strata súdnosti. Allebo o kúsok ďalej od Kuby na Jamajke hranice drogových kartelov už tak posunuli mladých, že pod trestom smrti ani nesmeli opúšťať svojde rodné geto. Počet vrážd na jedno geto je ročne 1500! Z toho dna sa mladí snažia vytiahnuť dnes už celkom opačne...zakladajú hiphopové a gospelové centrá spoločného tanca a spevu, kde je zakázané strieľať a konečne upúšťajú od večnej nenávisti , kam ich dohnal chľast ich otcov a drogy . Takže keby nešlo o takmer reálne vykresľovanie charakteru časti mladiny britskej, zasmejem sa. Ale bola som tam a tú bolesť schovávanú za fasádu užívania si som zažila. Ak si niekto myslí, že mladí tam hýria ,lebo sa im chce, neverte, Ale verte, že sa Briti snažia zistiť, čo v rodine dosrali, keďže toto má so scifi spoločné len tie snehové gule na začiatku.

Bio Ráj (1988)

esencia zhustenej pravdy obrazu kmeňa ˇludí , ktorá postupne prepláve zo smiechu do sĺz, pričom človeka vtiahne do iného plynutia času. Dokonale vystrihnutý obraz spomienok ...a zas tá esencia pospolitosti, je to ako počasie, zasiahne vás nepripravených.

Stážista (2015)

zas jedna osamelá perla. spojenie starého a nového, zabalené v balíku pohody, k tomu neskutočné výrazy tváre Roberta de Niro. Pre nás, rovnako ako Luis de Funes sa dvomi skvelými komédiami /všichni se máme fajn a stážista) pretavil vo vyššom veku na piedestál dobrého amerického komika. bravo.

Epizody (2011) (seriál)

zvláštne, druhá séria bola o tisíc percent lepšia ako prvá, to sa málekedy stáva. je to taký biotop medzi seriálmi, Konečne sa 2. aj 3. séria ustálila v deji, aj charakteroch, a obrovská bitka tradične na konci sérií hovorí za všetko. štipka britského humoru a americkej naivnej rozpínavosti k tomu, ktorá si vidí na dno svojho hrnca, naozaj dobre urobená práca. V porovnaní s black books je toto ďaleko prepracovanejšie,menej primitívne , a ako seriál to už má niečo do seba. naozaj nechápem ako také blbiny a la ,dva a pol chlapa , či krákoravé ženy v meste, akýmsi priemerno oceňujúcimi divákmi získali ďaleko viac bodov. síce Beethovenovu ódu na radosť pozná tak 90% ľudí, čokoľvek iné rovnako dobré od neho by 90% ľudí ani nevedelo zaradiť do obdobia. to je krivka vyspelosti . predsa len, ak ste citliví, v štvrtej sérii je zameranie na podlosť zvlášť vyzdvihnuté ,kopce falše ,že by sa z nej divá sviňa zblila, a pretvárky za tonu,čo sa môže jednému prejesť . je to síce nadsázka, ale dosť nechutná. podľa scénaristov sa ľudstvo moc nevyznamenalo :-)