Dave Chappelle: Konečná (2021) (pořad)

Closer nemel kdovijak wow effect jak by se doufalo, jedna vec vsak presto vynikla - zatimco Chappelle otevrene priznal, ze ma problem s belochama, tak se zaroven snazil vykoupit z toho anti-lgbtqwhatnot stereotypu svym pribehem o jeho udajny kamaradce, ktera se pravdepodobne i pod natlakem gay/trans komunity zabila. Kazdy na to muze mit svuj nazor, ale ja mu tu historku a jeho uprimnost veril.

Mrtvý muž (1995)

Takovej artovej western od Jarmusche - je to cely natoceny pres cernobilej filtr, ale oproti starejm filmum je to hezky zacisteny. Kazdy dve minuty brnka Neil Young na svoji elektrickou kytaru a pusobi to cely tripovitym dojmem - hodne zaberu na drzky hercu, na stromy a picoviny kolem. A je tam rada znamych osobnosti, takze me bavilo sledovat v jakych jsou tam neobvyklych rolich (a taky je to posledni film Roberta Mitchuma). Cca 3.5*, ale ta minimalisticka hudba to preklene na slabsi ctyrku.

Dave Chappelle: The Bird Revelation (2017) (pořad)

Nejslabsi z jeho Netflix specialu, rekl bych tak z jedne tretiny humor a ze dvou zbylych tretin moralni kazani. A nemuze chybet neco o gayich a o tom, jak jsou cernosi pres 400 let utlacovany chudaci. Ne, jak ho mam rad, tak tohle se mi do vkusu netrefilo...

The Age of Spin: Dave Chappelle Live at the Hollywood Palladium (2017) (pořad)

Takova klasika - trochu o cernosich a o jejich utlacovani, trochu o gayich a trandacich a tak, trochu o aktualnim deni (v cemz Dave vynika - implementaci aktualniho deni do jeho gagu) a taky o jeho manzelce, coz bylo fajn. Klasika, kdy jsem se misty i nahlas zasmal.

Jo Koy: Živě z Los Angeles Forum (2022) (pořad)

Po-covidovy Jo Koy v LA - vtipy o noseni masek, bukkake a vagine jeho mamy. Melo to par svetlych momentu, ale celkove me tahle show moc neoslovila a zustavam ohledne kvalit Jo Koye na pochybach.

Deal or No Deal (2005) (pořad)

Na Samsung TV Plus mame stanici, kde bezi tenhle porad NONSTOP, takze kdykoliv mam trochu casu a nevim co s nim, nebo cekam na Uber, nebo mam 10 minut nez pojedu do prace, tak si tam pustim tohle a koukam na uplne random dily. Je to fajn zabava, no stress - pure luck. Vetsinou soutezicim fandim, pokud to nejsou vylozene extravagatni a arogantni kokoti, ale jeste jsem nevidel nikdo odnyst si domu cokoliv nad pul mega. One day.. aspon jsem videl Meghan - arogantni pica byla uz i pred serialem.

24 hodin - Série 7 (2009) (série)

Uz od nejaky 5.-6. rady se mluvi casto o tom, ze serialu dochazi dech a je tam uz sestupna kvalita a podobne jsem se u predchozich rad domnival tehoz, ale stejne jako me bavila ta sesta rada, tak me ve finale bavila i ta sedma. Zacina to o poznani jinak - uz neni CTU, stredem pozornosti je korektni FBI, ale na obratkach to nakonec prida a spousta novych postav prubezne zacne bavit. U tyhle rady mam par vytek - ano, navrat Almeidy je takovej meh. A driv nez kdy jindy tady bilo do oci, jak je vzdycky vsechno v dosahu 5 minut od sebe - zatimco ja za pet minut ani nedojedu do kramu, tak tady splasej ruzny URNY a bomb squads a hazmaty jako by stala jednotka na kazdym 5. rohu ulice. Rip Bill.

Sador, vládce vesmíru (1980)

T2 tu napsal, ze tohle je napodobenina Hvezdnych Valek - ale je videt, ze o tomhle vi picu. Mozna se chteli svest na jejich uspechu, ale je to vesmirna / futuristicka kopie Sedmi Statecnych (potazmo sedmi samuraju). Jinak ma ale pravdu, je to otresny. The Magnificent Seven funguje i dnes diky svemu historickemu zasazeni, na jehoz zpracovani se asi malo co da vylepsit... jasny, muzou tam byt lepsi efekty a hezci exteriery, ale nezestarne to tak jako souboje vesmirnych lodi z konce sedmdesatek. Co tady ma pusobit velkolepe a futuristicky je uz dneska k smichu. A ty kycovity hlasky a sceny kopirujici Sedm Statecnych? Cringe jak svine... Hlavni protagonista ma charisma na urovni Doofyho ze Scary Movie (to je ten, co si luxoval pyje) a Pepparda je mi lito, ze se musel ztrapnovat v necem tak hroznym. Zensky postavy byly fajn, pre-woke Hollywoodska klasika kdy sebemensi roli hrajou mega kocky, 'cameo' Roba Vaughna vidim spis rozporuplne. Jedna hvezda za kratkou stopaz, Johna Saxona (taky je mi lito, stejne jako v pripade Pepparda) a to, ze to ma sentimentalni zaver stlacenej pod minutu.

El Dorado (1966)

Prostredni film Hawksovi trilogie rek je asi ten nejznamejsi z nich, ve kterem po boku Johna Wayna hraji tentokrat Robert Mitchum a mladicky James Caan (kteryho jsem uprimne ani nepoznal, zjistil jsem to az z titulku). Bohuzel je to radu let, co jsem videl zbyly dva filmy, a tak nemuzu nabidnout kvalifikovany srovnani. Z toho co jsem videl se ale jedna o klasickou 'Waynovku' se sebevedomym starnoucim pistolnikem, ktery se vyda na pomoc priteli - stradajicimu serifovi, jemuz visi nad hlavou ortel smrti. Zaporaka hrajici Christopher George byl spravne zaporackej i pres jeho charismaticnost a a humornou vsuvku se staral tentokrat Arthur Hunnicutt, ktery oproti jinym kovbojkam nepusobil krecovite. Za me prijemny 4.5*