She's Dating the Gangster (2014)

Jelikoz je moje pritelkyne Filipinka, bylo pouze otazkou casu, nez me donuti se na nejaky film z mistnich dilen podivat. Mym prvnim filipinskym filmem se stala romanticka komedie She's Dating the Gangster, ktera naprosto potvrdila ma ocekavani, co se filipinske produkce tyce. Ale jak to tedy popsat? SPOILER Film se odehrava ve dvoji rovine - pritomnosti a minulosti. V pritomnosti spolu ziji fotr a rozmazleny syn, ktery otci vycita, ze umrela mama a ne on. Tata leti druhy den nekam pryc a jeho letadlo nouzove havaruje. Syn se dozvi od aerolinek, ze prezivsi jsou v nakym meste a taky potka holku, ktera jeho tatu zna a ma jeho fotku s jinou zenou. Spolecne tak cestuji za tatou a vypada to, ze je to peknej kurevnik - ale ouha! Vetsina filmu se pak odehrava formou flashbacku - fotra posle k vode jeho holka a on je nasranej, furt ji vola a pise, ale jeho zpravy chodi na pipak jiny holce se stejnym jmenem. Ta ho nenavidi, protoze je to GANGSTER (= skejtak). On ale zjisti, ze jeho zpravy chodi ji a tak vymysli plan, ze ona bude s nim predstirat vztah, bejvalka zacne zarlit a on ji ziska zpatky. Tak ji donuti byt s nim ve vztahu (donuti ji GANGSTERSKEJMA metodama = sprejovanim, napisem na skolni tabuli a demonstrovanou sebevrazdou). Takze predstiraj a najednou se do sebe zamilujou. JENOMZE Athena (ta, co je do vztahu donucena) ma slaby srdicko a muze umrit a pred Kenjim to taji. Pak se to stane - Kenji zmizi. Ukaze se, ze bejvalka ma rakovinu ve tretim stadiu a umira, pred Kenjim to tajila, a jeji mama v zoufalosti zavolala Kenjiho. Tam se zjisti, ze ona Kenjiho odkopla, protoze vedela, ze umre a nechtela ho stahnout sebou! A mama ho poprosi, aby s ni byl a dal ji tak par let zivota navic (a obetoval tak novou lasku). A jelikoz mu Athena nerekla, ze ma nemocny srdce a taky umre, tak se vratil k bejvalce. No, nakonec to dopadne tak, ze fotr letecky nestesti prezije, syn se mu omluvi a zaranzuje posledni shledani mezi fotrem a starou Athenou, ktera zila jen tak dlouho, aby ho mohla jeste jednou videt - a umre taky. A ten kluk to da do kopy s tou holkou, co potkal. KONEC SPOILERU. Ve finale je film MEGA klisoidni aranzma, ktery utoci na osudovou lasku, obetovani vlastniho stesti ve prospech milovaneho, synovu litost nad tim, ze otci nepravem pral smrt atd atd. Je tam asi 5-6 takovej rozhovoru, ktery vas donuti plakat. Syna v soucasnosti hraje tentyz herec, co fotra v minulosti a Athenu z minulosti zase stejna herecka, co hraje neter v soucasnosti. Lepsi 3.

Prezidentský duel – finále (2018) (pořad)

Absolutni hodnoceni politicke debate nedam, ale jinak musim CT pochvalit za profesionalni pristup a moderatorku Witowskou za nestranne moderovani. Svuj nazor na oba dva kandidaty jsem si udelal jiz v prvni debate, tato vecna verze me pouze utvrdila v mem rozhodnuti. Well played!

Česko hledá prezidenta (2018) (pořad) odpad!

Na politickou debatu dvou kandidatu na nejvyssi politicky post CR jsem se tesil hodne, uz jenom proto, ze o Drahosovi jsem do roku 2017 nikdy nic neslysel (a pokud ano, v pameti mi to neutkvelo),a tudiz mne velmi zajimalo, co bude mit na srdci a jak si povede proti Imperatorovi Zemakovi. Bohuzel namisto solidne vedene debaty jsem dostal (jiz nekym nize zmineny) estradni format bez sebemensi spetky slusnosti a vaznosti, ktere by si takova politicka debata zaslouzila. Ty lopaty, co tam hulakaly picoviny pri kazdym slovu Drahose nebo Zemana me neskutecne sraly. Moderator Vorisek absolutni nula. Nedokazal korigovat Zemana, ale ani ty lopaty. Ve finale jsem tedy hodinu sledoval one man show v podani Zemana, jehoz nekolika vtipum jsem se uprimne i zasmal (napr. odkazu na FEMEN). Totez se bohuzel neda rict o Voriskove humoru, ani Drahosove (ne)humoru. Snad druha debata na CT bude nekde jinde a zadna (slovy pana prezidenta) druha liga jako v pripade TV PRIMA.

Belle Starr's Daughter (1948)

Ackoliv se jedna o western z konce 40. let, svym zpracovanim pusobi jako prvotni western z druhe poloviny let tricatych. Prumerak Selander nedokazal dat filmu nic, co by stalo za zapamatovani, a stejne tak se to nepodarilo ani podprumernymu hereckymu triu Roman-Montgomery-Cameron. Akorat ten Cameron zaujme svym vzezrenim, protoze postavou i hlasem pripomina Krakonosskou legendu Peterku. Dalsim minusem je rada technickych chyb a nesmyslu, ktere se film ani nesnazi maskovat. Jako pozitivum lze jmenovat 2 hudebni cisla na tancovackach a zajimave napsanyho padoucha, ktery byl vyprofilovan pomerne dobre.

Útěk z Alcatrazu (1979)

Zakladni kamen pro vsechny pozdejsi "utekovy" adaptace a finalni spoluprace Siegela a Eastwooda, ktera proste vzdycky slapala. Jakkoli (ne)uveritelny se mi plastovy atrapy hlav v postelich zdaly, pravda je takova, ze utek se skutecne povedl (natoceno dle skutecne udalosti). Jak moc film dramatizoval hlidace a dalsi picoviny nevim, ale ve finale to nic nemeni na poctivym dramatu z konce 70. let.

Godless (2017) (seriál)

Po vsech tech rolich ruznejch dementu se Jeff Daniels konecne dockal poradny role, kde byl temer k nepoznani. Po vzoru moderni doby je zde dalsi revizionarsky western, kteremu nechybi z novodoby filmografie temer nic - lesbicky, imigranti, zenska emancipace, nahota nebo cernosi. Antiwesterny mam rad, ale priznam se, ze mi vic sedi klasictejsi pojeti. Nicmene mame tu Godless, miniserii o smyslenym mestecku La Belle, ktere ridi zeny a ktere osud postavi do podobne nelichotive pozice, do ktere pred dekadami postavil i bandu kolem Yula Brynnera. Pribeh je tak z jedne tretiny vypraven retrospektivne a moc mi to nesedelo - dva tri flashbacky mozna, ale sledovat je v kazdym dile me uz nebavilo. Ackoliv herci (a prevazne herecky) s vyjimkou Danielse nepatri mezi zadny tahouny a celebrity, odvedli vsichni velmi dobrou praci a vadila mi tak asi jen Merritt Wever, ktera se proste do role drsnacky moc nehodila. Krome pribehu je nejvetsi vysadou serie hudebni podkres a exteriery, ktery vypadaji fakt pohadkove. Je zde nejaka ta vata a natahovani v podobe ruznejch zaberu na krajiny, ale vypada to proste krasne a vubec mi to nevadilo. Naopak slabsi strankou (mimo aktualnich spolecenskych temat) bylo slabsi CGI a zmineny retrospektivni pristup + zaverecna prestrelka, kde mezi nakych 15 banditu vbehne Roy se serifem a bandity strilej jak hadrovy panaky, aniz by nekoho napadlo po nich vystrelit. Zaverem dodam, ze svoji kategorii dela Godless dobre jmeno, spousta postav se jevi jinak, nez jak to s nima nakonec (ne)dopadne, a zaver potom pusobi lehce horkosladce, coz je ale dosazenym umyslem.

Bravo, girls: Hurá do toho! (2007)

V ramci serie slabsi dil - porad je mi u sledovani stydno, ale chybi celebrity a pribehovy "battly" s rymovanim byly vylozene dno. Hrdinky (hodna i zla) dost prumerny, pricmrndavaci jeste trapnejsi, ale zaver se obesel bez basnicek a celkem usel.

Návrat zlých mužů (1948)

Druhy film z trilogie o zlych muzich uz neni takova pecka, ale porad je to jeste docela slusna kovbojka. Opet se tu predhani jedno velke jmeno za druhym a opet to nema s realitou spolecnyho vubec nic. V cem tenhle film zaostava oproti prvnimu dilu, to je mene originalni pribeh + slabsi herecky + zaverecny souboj mezi Scottem a Ryanem. Co naopak film drzi nad vodou je sehrana dvojka Scott / Gabby, rivalita zaporaku / zenskych a nektere vedlejsi herecke obsazeni (vcetne Lexe Barkera jako banditu Emmetta Daltona!). A taky mi oproti prvnimu filmu chybela ta kvalitni vypln, ktera sice nesouvisela s pribehem, ale dokreslovala dobovou atmosferu. Lepsi tri hvezdy.

Cheyenne (1947)

Blizi se konec roku a tak jsem si rekl, ze to zakoncim stylove filmem z meho oblibeneho zanru - westernem. A tak padl los na Cheyenne, kovbojku, od ktere jsem nevedel, co cekat. Melo to pomerne zajimavy pribeh, to musim zminit jako prvni vec - stylizovano do detektivky, samozrejme s prvky romantiky mezi ustredni dvojici. Zatimco ta detektivni cast patrani po Poetovi byla dobra, ta romanticka cast me zas az tak nebavila. Co me dal nebavilo bylo to ozvuceni, porad dokola hrala jedna melodie, kterou v zaveru filmu trochu poupravili, ale byla porad stejne a hrala v tom filmu snad 10x... druhou veci, co me nebavilo, byli herci. Mimo mentalniho Sundance Kida v podani Arthura Kennedyho jsem vubec nikoho neznal a nicim me nezaujali. Opet plati jako v pripade romanticky casti pribehu - herci a herecky nebyli uplne nejhorsi toporny polena nebo otravny vocasove, ale proste tam nebylo nic navic. A to se tyka i hudebnich cisel ty mlady kocky - mam barovy westernovy cisla rad, ale tady to byla nuda a pisnicky taky nic moc. Rekl bych tak lepsi 3*

Město (2010)

Mesto hriechu, po slovensky, mi bylo moc dlouhy.. hnusna stetka, hodna manazerka, psycho partak, mastermind a dve picenta do poctu. Nevim, co presne me na mestu nebavilo, ale nejspis to byli herci. Renner se mi do ty role magora nejak nezdal, Hamm mel celou dobu sral, a obe dve ty zensky na tom byly stejne jako Hamm. Dobrej byl Fergie, bavila me ta jeho britska anglictina. A Affleck kupodivu taky nebyl nejhorsi. Dobry kostymy, celkem pekny akcni sceny. Skoda, ze prostor nedostali partaci - absolutni vata. A mohlo to bejt kratsi, kytky a kafe - fuck off.