Kick-Ass (2010)

Jeden z mala pripadu, kdy jsem druhy dil videl pred prvnim filmem. Je to skoda, protoze bych z tohohle byl asi vyhonenej jeste o neco vic, ale porad to je narez. Wait..?

Tobruk (2008)

Tobruk je na cesky pomery pomerne obstojny a netradicni film, coz si vicemene ani neprotireci s faktem, ze se v nem toho zas az tak moc nedeje. Pokus o budovani tisnive atmosfery byl na muj vkus prilis skokovy a postava Pospichala mi tak neprisla moc uveritelna. Jelikoz se jedna o ceskoslovensky film, rozpocet je znat a akcni sekvence se vyhradne sehravaji z nekolika zaberu na (ne)strilejici vojaky a radu rizenych explozi. Celkove rozvlacny film s dobrou myslenkou.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Klidnych 65% - za odtajneni Wolverinovy minulosti a ... ja vlastne dal ani nevim. Proste to bylo remeslne dobre odvedene a tak nejak me to bavilo. Krome mentalniho Deadpoola, ten mi prisel debilni.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Rachiticka Audrey me osobne moc nezaujala, stejne tak me dost srala i ta jeji silena postava... naopak Peppard byl jak kluk z plakatu, typicky idol zen (alespon v te dobe, dneska uz jsou zeny s jejich vkusem mnohem niz). Rooney hrajici asiata byl mentalni a kocour byl naopak mega - plakal jsem, kdyz ho ta krava vyhodila na ulici, coz byla nejsilnejsi scena celyho filmu...

Útes smrti (2010)

Ja teda nevim, co na tomhle filmu kritici a vsichni ostatni maji.. Chteli jsme se s pritelkyni divat na Netflixu na nejakej film a naprosto nahodne jsem vybral zraloky, protoze se u nich nebojim jako napr. u duchariny a dalsich picovin, zatimco pritelkyne se zraloku boji. Takze to bylo asi jediny, co v tu chvili fungovalo... ja u toho pomalu sam horel, proste banda trotlu PLAVE v oceanu a trva to snad vecnost, nez je ten zralok pozere. Cili herecky vykony nejakejch nehercu trapny, zapletka nulova, napeti stejne tak.

Take me out (2017) (pořad)

Po shlednuti prvnich 3 dilu musim rict, ze spis nez seznamka to pusobi jako propracovane PR v televizi nekolika vybranych divek (slusne receno). Zhruba 6 krav (bruneta vlevo, kozata Zuzanita, ukrajinka, nevinna blondynka, cahounka a tomboy s melirem) dostane v kazdym dile X minut prostoru k tomu, aby nam rekly, proc se jim vyvoleny stale jeste libi a zahy na to proc se jim uz nelibi. Naopak nektery jsem v prubehu tech 3 dilu nevidel jeste ani pipnout. Co se tyce panu, mihnou se tam tragedi, dementi a par zdanlive normalnich jedincu, u kterych si jejich ucast v poradu nedokazu racionalne vysvetlit. Moderatorska dvojice Prachaty-Zimny je nepresvedciva, humor doslova trapny a vlastne podobne jako cely porad nefunguje. Ano, hvezdu ponecham, protoze clovek se skutecne nestaci divit, co se dneska do ty televize naprosto vazne nevypusti.. a pri podivane s prateli se jedna o skutecne zabavny bizarre.

Bounty (1984)

Nevidel jsem zatim verzi s Brandem (a na tu starsi s Gablem se nechystam), ale tahle se mi teda libila dost. Jak Hopkinse nemusim, tady mi byl fakt sympatickej - oproti tomu stejne tak sympatickej mi byl i Gibson (pricemz oba dva recenze mrdaj jako nevyrazny). Nejprve musim rict, ze pribeh o vzpoure na lodi Bounty je zkratka zajimavej a cini film sam o sobe zabavnym. Za druhy je tu spousta krasnejch ostrovanek, ktery rozhodne nevypadaj jako ty hnusny tlusty mareny, co tu na Zelandu (a puvodem z Polynesie) vidam dnes. Za treti me bavila vetsina postav, vcetne tech vedlejsich. Krome hlavni dvojky me bavil Lewis (zpocatku svine, pak ale loajalni Fryer), Theoden Hill (od zacatku sympatickej Cole), megasexy hlavni ostrovanka nebo mlady pivecko Heywood. Dojemny byl i placici kral, coz bylo sentimentalni, ale pochopitelny. Za me velmi prijemnych 85-90%

Extra život (1997)

Vubec si nepamatuju, proc jsem se na tenhle film chtel podivat, protoze to byla docela nuda. Postavy celkem trapny, jejich chovani takovy nicim zajimavy a prislo mi, ze to vlastne nema zadny spad. Od zacatku bylo jasny, k cemu dojde a tak bylo jenom otazkou, nez ubehne vetsina stopaze k nejakymu tomu finale... Ale abych to jen nemrdal, bylo tam par vtipnejch scen a finale me taky docela bavilo (i diky hudbe), takze takovy slaby 3* tomu dam. A animak na konci byl sracka.

Můj miláček Klementina (1946)

Neni potreba nijak zvlast popisovat jeden z nejlepsich klasickych westernu vsech dob.. Henry Fonda spolu s Bondem a Brennanem bavi a clovek uplne zapomene, ze se jedna o totalni sci-fi, pokud se jedna o skutecny pribeh z mestecka Tombstone...

Lolita (1997)

Modernejsi zfilmovani Nabokova nejznamejsiho romanu Lolita je slabym odvarem toho puvodniho z roku 1962. Je o neco malo provokativnejsi a ma pomerne svezi (dobovy) soundtrack, ktery me vazne bavil. Co me ale nebavilo byla skutecnost, ze se Lyne rozhodl Lolitu pojmout seriozne. Kde bodoval cerny humor v kombinaci s herectvim Shelley Winters, Petera Sellerse a Jamese Masona, zustava v tehle verzi velka nicim nevyplnena dira... Navic jiz se zminenym herectvim je velky problem, ze herce (Griffith, Langella, Swain) ani neni zabava sledovat. Jeremy Irons je celkem schopny vypravec, herecky taky nebyl nejhorsi, ale oproti originalu se jednalo proste o ochotnicky predstaveni. Film / kniha samozrejme nadcasovy, ale v porovnani s Kubrickovou verzi se jedna v tomto pripade jen o slaby odvar.