LOL (2012) odpad!

No tak tohle považuju za další z řady extra blbostí pro nevim koho... teenagery? Teenagery v USA? Asi ano, kde jinde by se mohl chytit film s Miley Cyrus v hlavní roli. Téma spojení světů teenagerů obklopených sociálníma sítěma a vším ostatním k tomu patřícímu (ano, včetně DROG!!) se světem dospělých a z toho vyústěný výsledek filmu mi teda ocas nepozvedlo, Miley Cyrus nesnáším a možná i proto mi přišla celá její role a (ne)herecký výkon jako shit ala Dawsonův svět a Douglas Booth se hodí spíš do gay porna - ale takovýhle slaďoušci asi k filmům s Miley Cyrus patří... Kupodivu mě srala i Demi Moore v roli matky, jejíž veškeré chování mi přišlo dost iracionální.. Prostě shit.

Marvel One-Shot: Item 47 (2012)

Spolu s konzultantem (ve kterym se nic nedeje) nejslabsi One Shot... tady se sice deje, ale ty postavy me nezaujaly, stejne jako me nebavil Sitwell a ten druhej agent.

Nový Zéland (2012) (seriál)

V rámci dokumentů se zde klade důraz na krásy přírody (což je samozřejmě nejzásadnější stránkou NZ), kterým dominují skutečně velmi kvalitní záběry "shora". Přesto mě osobně by zajímaly i další věci o NZ, nejenom týkající se např. aglomerace větších měst nebo outdoorového vyžití.

Pavoukotřesení (2012) (TV film)

Dobrá komedie .... provedení příšerný, v některých scénách už asi nebyly na CGI peníze, takže vidláka obklíčí pavouci, kteří pak zmizí, protože veškerou náročnost grafiky spotřebují plameny na herci. Zpracování pavouků, kteří plivou oheň, vystřelují sítě, běhají po vodě rychleji jak po souši, kladou vejce do hlav a kopou prosvětlený chodby je hrozný, vypadají chvílema jak plyšáci pro děti (kromě záběru na hlavu královny, to bych pasoval spíš do pohádky s vodníkem Zindulkou) a postavy jsou kompletně dementní - šílený černošský pár (on byl ještě vtipnej, she went nuts later on), mentální ochranka jižana, která s útočnýma puškama nezabije NIC, povídání si v noře pavoučí královny, zatímco ona leze 7 metrů od nich na zdi a armáda vybavená dvěma džípama a jedním náklaďákem to korunovala. Ještě tam vlastně lítal bojový vrtulník, ale ten byl taky úplně na hovno. Ale byla to příjemná odpočinková píčovina :)

Perníkový táta - Série 5 (2012) (série)

Tak uz jsem konecne serial dokoukal, pata 'sebedestruktivni' sezona zacala hodne prapodivne s Waltem opet zachazejic az moc daleko, ale pak se to stocilo k happy endu, ktery samozrejme nemohl trvat vecne. Finale jsem vicemene cekal tak, jak se odehralo - jen ty Andrey mi bylo ve finale lito (na rozdil od Jane, kterou jsem rad nemel). All in all super serial.

Pomsta hříšnice (2012) (TV film)

Hříšnice 2 je velkej výpravnej film z Německa - tudíž jsou v tom opět prachy a všechno přesto opět stojí za hovno.. Ale je tam tak nějak všechno odevšad, takže to je sranda --> Na úvod filmu zabili syna šenkýře z Kostnice - Aragorna z Hohensteinu - a jeho žena a naše hrdinka Marie (německá verze Cate Blanchett) se stane pronásledovanou zlým Ruprechtem z prvního dílu, nyní megainkvizitorem s ksichtem z Resident Evilu. Už už je to s naší hrdinkou nahnutý, protože Ruprecht jí s pomocí zlýho Fabia dopadne a chce s ní založit rodinu. Ona jej však nazve lejnem a lásku zavrhne. Marie je odepsána k smrti, nicméně za pomoci abatyše z Assassin's Creed a Bushwick Billa (v českých vodách lze najít ekvivalent v Romanu Skamenem) se jí podaří opět utéct a pátrat dál po těle syna šenkýře. Zde nastal twist - přestože Fabio střelil Aragorna do hlavy ručnicí a nechal ho napospas v rybníku, vylovil ho mongolský Xian Chow (trenér z Kickboxera) a zázračně jej vyléčil a naučil poslouchat trávě (tudíž ho vytunil a naučil střílet z luku jako Vinnetoua). Bohužel však ztratil paměť a tak se začal dvořit princezně ze Sokovie - neutrální země uprostřed Středozemě. Syn šenkýře Aragorn z Hohensteinu (nyní pod novým jménem Němec) zaujme krále Sokovie a ten mu tak ze sympatie nabídne ruku a lůno své dcery a království k tomu. V tom se ale objeví Marie v doprovodu Sarumanových (kníže Václav) vojáků a zabrání styku / převzetí Sokovie a syna šenkýře odvede zpátky do Hohensteinu, kde se již schyluje ke klimaxu druhého dílu: Ruprecht s Fabiem obsadí Hohenstein a drží jako rukojmí Mariinu a Aragornovu dcerušku a naše hrdiny tak přemohou - a když už se zdá, že vše skončí neštěstím, dorazí na poslední chvíli abatyše s asasíny a Fabia s Ruprechtem rozmrdaj šípama na hovna, podobně jako Assiniboincové propíchali syčáka Forrestera. Hodný a moudrý král Zikmund (který vůbec není ryšavý) pak syna šenkýře Aragorna povýší z hodnosti hejtmana na něco nad tím (to už jsem zapomněl) a všechno to dobře dopadlo. A pro Tomasina (nebo jak se jmenuje ten člověk, co tu do komentářů dává jen hlášky z filmů) tu mám taky jeden úlovek z úvodu filmu - "Vidíš, jak tvého otce zkrotila?"

Poslední bitva Vikingů (2012) (TV film)

Tohle je dost nudnej dokument, kde se dozvíte, že drakary byly vlastně něco jako dnešní stealth bombery.. lol

Pozvánka od vraha (2012) (TV film)

Tyhle noční thrillery v televizi jsou vždycky utrpění a jako varování už poslouží produkční země filmu. Ale byla nuda, spát se nechtělo, tak televize běžela dál... film demonstruje sílu internetu tak naivně, že to spíš než drama působí jako nechtěná komedie. Zlej úchylnej lékárník osloví online nezletilou holku, která nemá žádný kamarády, získá si její důvěru a pak málem zničí její chudinku maminku. Maminka se vzhledem dnešní Ivany Trump naštěstí získá na svou stranu typickýho německýho hrdinu a ten pomocí internetu všechno zjistí a malou Jessičku zachrání. Kdyby se toho námětu chopil někdo schopný, tak to skutečně mohlo být zajímavý, ale tohle bylo fakt naivní. Záběry zlýho lékárníka - hackera, jak hackuje cizí email pomocí hledání na googlu a příkazů CTRL+C | CTRL+V a ničí tak matce holky život, byly prostě k smíchu. Do toho holka běhá všude s noťasem, má přes tisíc "followerů" a píše si jen s holkou, kterou nikdy neviděla a malej kluk, taky hacker, jí pomáhá (potom i matce) - to to prostě korunovalo. Neskutečná sračka, která mě ale vlastně docela zabavila.

Probudím se včera (2012)

Ljuba Krbová v roce 1989 vypadala úplně stejně jako Ljuba Krbová v budoucnosti. Z toho plyne jedna zásadní věc - rodiče profesora češtiny jsou kyborgové, ba co víc - byli jimi už v roce 1989 a to znamená, že Sovětský Svaz již tehdy disponoval technologií, kterou nemá nikdo jiný ani dnes. Tento film geniálně podprahově varuje před dnešním Ruskem (tehdejším Sovětským Svazem) a schovává toto poselství za příběh o něčem absolutně nepodstatném. Zopakuji tedy ještě jednou - geniální snímek!

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

No do pici, to byl mega twist! Sem mokrej, F&F style! Vsechno to najednou dava naprostej smysl - vsechno je to vypocitany, vsechno to klapne a nakonec z toho vyklouznou vsichni bez jedinyho skrabance. Frankenstein is dead, long live Frankenstein!