Mnichov (2005)

Nechvalně známý Mnichov '72 je incident, o kterém jsem doposud věděl jen několik základních informací, a o kterém společnost nerada mluví. Ona ta společnost tak nějak všeobecně nerada mluví o čemkoliv, co souvisí s Izraelsko-Palestinským konfliktem. Izraelců se málokdo otevřeně zastane a tak museli svojí pomstu zorganizovat sami. Ta je vyobrazena ve filmu především z lidského hlediska, což bylo posledních 40 minut celkem utrpení. Dokud se organizovaly atentáty, bylo to fajn. Když to ale Avner (Bana) zabalí a psychicky se zhroutí, tak už to bylo jenom o tom přetrpění až do konce bez nějakého zajímavějšího finále. Zkoušel jsem si o téhle akci něco dohledat, ale kromě asasínky z hotelu jsem nic o dalších atentátech na členy Mosadu nenašel, takže jsem došel k závěru, že smrt Hanse a Roberta je přidána jen pro efekt. Totéž platí i pro francouzskou spojku. Ale i přes ten rozvleklý a nezajímavý závěr byly dvě hodiny plné napětí, kdy jsem se s očekáváním těšil na každýho novýho Palestince, teda teroristu, a jak ho sundaj.

Můj auťák Brouk (2005)

Brouk je sice sociální auto a v tomhle filmu jsou evidentní píčoviny, přesto je to taková milá pohádka pro mladší generace =)

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Jak už tu psal Gimli, není to zase taková sračka. Oprava: Nebyla. Co začalo jako relativně sympatický seriál (upozorňuji SERIÁL) s velkým spektrem postav a problémů, skončilo postupnou transformací v NEKONEČNÝ SERIÁL aka Ulice a podobný mrdky. Za původní OvRZ bych byl ochoten dát až nějakých 55-60%. Zásluhu na tom měla především tehdejší originalita a kvalitní herecké osazení tehdejších kapacit (Zach, Šinkorová, Rychlý, Rybová, Ptáčková, Adamovská, Langmajer, Čvančarová, Jirešová, Sokol, Potměšil atd..). Po změně formátu na NEKONEČNÝ seriál (neboli OvRZ 2) kvalita vydržela jen tak dlouho, jako originalita všedního života, a postupem času se z toho stal opravdový shit české tvorby. Když jsem párkrát zahlídnul ukázky s Benem Cristovaem, Morávkovou nebo tlustým Zounarem, tak jsem vážně rád, že už mě tohle dávno míjí. Jak už tu bylo napsáno: cílová skupina jsou ženy a co jsem slyšel v práci, tak se u ordinace krásně vypne mozek nebo žehlí :D Nechám tu 2-3* jako průměrné hodnocení 30-40%

Ostrov (2005)

Po docela dlouhý době jsem narazil (úplnou náhodou) na velice zajímavý sci-fi, který mě svým začátkem připomínajícím hudební videoklip Promises dubstepovýho tria Nero, zaujalo a udrželo tak mojí pozornost téměř až do konce. Vlastně jsem si u tohohle filmu tak nějak uvědomil, že ačkoliv sci-fi moc rád nemám, různý vyobrazení dystopických společností mě vždycky ve finále baví a to bez ohledu na to, jestli je to Bayův film s mega rozpočtem stovek milionů dolarů a top efekty nebo jen domácí tvorba Ludvíka Ráži bez jakýchkoliv efektů. McGregor is Johansson jsou sympatický herci, jejich postavy je tak jednoduché si zamilovat, a kupodivu sympatický je v tomhle filmu i Steve Buscemi. Jedinou výtkou je přežití toho nesmyslnýho pádu z mrakodrapu, trochu delší stopáž a proboha, ty plastový nohy!!

Památné bitvy (2005) (seriál)

Tohle je jednoznačně jeden z nejhorších válečných dokumentů, který jsem zatím viděl... Celý dokument, respektive rekonstrukce významných událostí WW2, působí mega amatérsky - jako bych to s kámošema dělal u nás za barákem na poli a měli k dispozici dobový makety a furt házeli jednu Call of Duty hlášku za druhou. Grafika úplně žalostná, vždycky ty bláboly o zbraních a u tanků dokonce počítačová animace tanku uprostřed modrýho ničeho, vypadalo to tam jak když se Homer v Halloweenským dílu dostal do virtuální reality mezi reálným světem a světem animáků... Dycky tam udělaj záběr, jak Franta s Tondou běžej a střílej a Jindra, Richard a Karel to kupujou a pak přijde minometná palba, zvuky výbuchů a přestřelek jak z Medalu, ale my vidíme jen trapáky a nepovedený CGI výbuchy (minomet zasáhne dřevěnou boudu, je tam mega výbuch a když zmizí animace, tak je bouda netknutá .. lol). No a informační hodnota zcela základní, např. "američani měli tank Sherman, ale němci měli lepší tank - např. Tygr" ... Tygr co nebo Tygr kolik ty vole? :D No prostě jsem se u toho celou dobu jen gebil, hlavně ty profi herci - mega prostě zverbovali náhodný kolemjdoucí a ty hráli třeba Hitlera, Eisenhowera, Pattona, Manteuffela atd.. Jednu hvězdu dám jenom za to, že to je dokument - čili osvěta - i když dost špatná...

Pán Domu (2005)

Hodně všední, víceméně i nepříliš zábavná komedie s Tommy Lee Jonesem. Role drsňáků mu sedí, ale neřekl bych, že těch komediálně laděných... Roztleskávačky jsou celkem pěkný masa, ale takových uvidím v každým US comedy ze střední tucet.

Pošta pro tebe (2005) (pořad)

Mám Esterku rád, je velmi krásná, chápavá a hodná žena.

Přepadení 13. okrsku (2005)

Asi je to skutečně průměrný film, nicméně osobně mám rád tu atmosféru a tenhle film si vždycky rád zkouknu... finále slabší než tělo filmu, ale hraje tam Drea de Matteo s jejíma velkýma ..... takže +1 hvězda nad průměr :P

Příběhy slavných - Lehkou chůzí (2005) (epizoda)

Když v roce 2003 zemřel Vladimír Tesařík, znamenalo to definitivní konec jedné netradiční české kapely. Díky tomuhle dokumentu jsem si na Yo Yo Band zase hezky zavzpomínal, takže díky.

Salon krásy (2005)

už to tu zaznělo - je to film o černejch pro černý, kde hlavní padouši jsou povrchní běloši .... ale aby to nebylo jenom pranýřování, tak se vždycky jeden nebo jedna bílá ovce, která není typickej zlej běloch, najde v podobě postavy Silverstone.... jinak mi to přišlo to samý jako film Taxík s Queen Latifah v hlavní roli, akorát tady řídila chod kadeřnictví.... Jednorázový shlídnutí na zahnání nudy ale jinak dobrý - 2 hvězdičky (a pro černošky můžu dát tři) PS: dabing dělal někdo, kdo neví o černošský kultuře nebo hudbě vůbec nic