Dos más dos (2012)

Nevěděl jsem, co mám čekat od této "komedie". Přece jenom, filmů z této části světa se k nám zase tak moc nedostává. Pravdou ale je, že jsem se poměrně dobře bavil, i když by mi vůbec nevadilo, kdyby byl film o půl hodiny kratší. - Je zde hezky vykreslen vztah manželů z vyšší střední vrstvy, jejichž sexuální život už není to co býval. A náhle se objevuje něco, co by ho mohlo okořenit. Emilia je horlivá to zkusit, zatímco Diego má obavy z následků. - Obě hlavní herečky (Carla Peterson & Julieta Díaz) byly opravdu hooodně sexy a herec Adrian Suar, představitel Diega, je taky sympaťák. Jeho role muže, zdráhajícího se vyzkoušet nové věci je vtipná a do celého filmu přináší takovou odlehčenou atmosféru. Ale co mě kromě krásných žen potěšilo nejvíce, byla absence histerie, naopak zde bylo hodně pochopení a podle mě film vyzněl tak nějak reálně, uvěřitelně. (Španělsky s EN titulky)

Kenny Begins (2009)

Takovech fajnovech filmečků jako byl tenhle bych rozhodně rád vídával víc. Sci-fi ze Švédska mě zpočátku docela znervózňovalo, ale zbytečně. Kenny je sice retard, ale ne zas takovej, abych ho během filmu chtěl odstřelit. Devadesát minut uteklo jako voda a ten konec si přímo říkal o pokračování. Perfektní humor a na evropskou tvorbu kvalitní počítačové triky. Prostě woolie boolie :)

Tenkrát na Phuketu (2011)

Tak já z toho zase nejsem tak odvázanej, jako někteří další zde. Ano, je to pohodový a klidný film bez rušivých elementů typu "nepozvaný idiot" nebo "nenadálá absurdní situace". Susanne Thorson je fakt kočka a nevadila mi ani praštěná Jenny Skavlan. Hlavní mužský hrdina mě však ani trochu nechytil. Zasmál jsem se párkrát, ale zase ne tak moc, abych dal víc než tři hvězdičky.

Chilská vesmírná odysea (2008)

Po celou dobu sledování tohoto filmu jsem měl dojem, že koukám na francouzský nebo španělský film. Zpracování může být nám Evropanům tedy blízké, počítačové triky ucházející. To ale nemění nic na faktu, že tato komedie byla poměrně dost nudná. Určitě se tady našlo pár momentů kdy jsem se pousmál, ale nesmál jsem se ani jednou. Film měl poměrně dramatickou linku, která je možná ve své domovině oblíbená, u mě ale moc neprorazila. Ale rozhodně tento film neodsuzuji, udělal na mě dojem, i když jen slabší. - Na tento snímek jsem se podíval z důvodu, že to byla jediná latinsko-americká komedie, která byla k dispozici. V podstatě, kromě pár dílů argentinských a venezuelských telenovel, jsem nic z jižní Ameriky ještě neviděl. Je škoda, že se k nám nedostává více komedií z této části světa.

Dünyayi Kurtaran Adam'in Oğlu (2006)

Doslova protrpěných 100 minut. Na film jsem se chtěl podívat kvůli tomu, že se jedná o sci-fi z vesmíru a z budoucnosti a navíc komedii. Bohužel jsem byl hodně zklamaný už v první půlhodince. Kvůli trapnosti, která se zde objevuje na každém kroku jsem nebyl schopen zkouknout film v jednom kuse a musel dělat přestávky. Několik momentů mě zde doslova nas***o, například když kapitán používá mikrofon a volá do vesmírného prostoru a čeká, že ho někdo uslyší. Příběh jsem pochopil i přesto, že volně navazuje na starší prequel, který jsem neviděl. Někdo zde v komentářích psal, že se jedná o typický turecký humor, který mají Turci rádi. Bohužel, já jsem tureckých komedií zase moc neviděl a pokud tohle byl standartní turecký humor, jistě už ani neuvidím. Navíc jsem film sledoval v originále s anglickými titulky. Jsou jazyky, u kterých mi nevadí je poslouchat, ale turečtina mi prostě neustále kroutila ušima a nebylo to příjemné. Sečteno a podtrženo, nejlepší na celém filmu bylo poměrně dobře zpracované orionské skyline. Jinak jsem opravdu trpěl jako zvíře a kvůli tomuhle filmu budu mít už asi navždy strach znovu kouknout na něco tureckého.

Go On (2012) (seriál)

Po dokoukání poslední epizody a po zjištění, že druhá série již nebude jsem si posteskl. Opět. Úplně stejně, jako posledně, když jsem se dozvěděl, že předchozí Perryho seriál, Mr. Sunshine, byl také zrušen. Osobně se mi tenhle mírný, uhlazený a vůbec ne trapný Perryho humor líbí. Jako by se člověk cítil po sledování těchto seriálů lépe. Zase jedno podle mě ne oprávněné zrušení. Ale znáte to, jde jen o peníze :(

Mere Brother Ki Dulhan (2011)

Spiklenci Forever. - Délka filmu je pro mě vždycky kritická, přeci jenom dvě a půl hodiny jsou dost. Ale zase když se člověk na to psychicky připraví, je to něco jako dobrodružství. Tenhle film mě nadchnul mnohem více než ty tři indické, co jsem viděl předtím, protože herci byli sympatičtí (snad úplně všichni), moc pěkné melodické songy i choreografie k nim a při spikleneckých rozhovorech Kushe a Dimple jsem občas musel dát pauzu abych se dosmál. Trošku mi tady chybělo více těch tradičních indických kostýmků, protože hlavní hrdinové byli většinou světoběžníci (rozuměj byli v Londýně) a děj se odehrával ve větších městech, ne na venkově. Ale i tak nemůžu dát méně než 4 hvězdičky, protože jsem se vážně dobře bavil (hlavně posledních cca 20 minut).

Ginga kikótai Majestic Prince (2013) (seriál)

Kvůli nedostatku live-action space-opery jsem se rozhodl nakouknout do pro mě zatím neznámých vod anime. Zkusil jsem tento seriál. Po pilotu mám podivný pocit. Nejsem si jistý, zda jsem schopen anime sledovat. Tohle zrovna nebyla žádná sračka, ale asi to není pro každého. Celé epizody s anglickými titulky je možné najít na YouTube.

Zombieland (2013) (TV film)

Oba hlavní mužští herci jsou mi nesympatičtí, ale humor v pilotní epizodě mi dobře sedl. Rozhodně chci koukat i dále. Walking Dead mě přestalo bavit někdy během druhé sezóny, když se zasekli na té farmě, zde snad bude alespoň dobrá zábava. (EDIT: Ano, tomuhle se říká long-running TV series :) - Zapíchli to hned po pilotu. Škoda.)

Scavengers (2013)

Pokud jste fanoušci space-opery a po skončení filmu si dáte chvíli času o něm přemýšlet, možná si řeknete, že to zase nemuselo být tak špatné, kdyby... Hodně kdyby. Kdyby triky nevypadali jako od někoho kdo je dělá poprvé (navíc někdy před 10 lety), kdyby Sean Patrick Flanery hrál jako člověk, resp. nehrál jako imbecil atd. Já se rád podívám na takováto "déčka", protože space-opera v posledních letech docela umírá. Ale musí to za něco stát. Líbilo se mi zde několik nápadů, líbili se mi obě holky na palubě Revelatoru, sem tam i nějaký vtípek o klonování, ale vcelku to byla sračka v hlavní roli s idiotem, který se snažil hrát neurotika, ale spíš vypadal jako by se bránil tomu, aby se neposral. (30%)