Long Quan (2011)

Za malý peníz podle mě dobrá akční komedie. Velkofilm nečekejte. Film se odehrává v malých uličkách a nízký rozpočet je vidět. Ale i přesto se povedla skvělá malá bojovka, u které jsem se dobře bavil. Je vždycky prima dívat se na film, kdy si už na jeho začátku řeknete: "Aha, tohle mě zajímá jak dopadne". Michael Chuah je prcek, ale ohánět se umí a Xiao Qing je docela roztomilá kost. Navíc se sympatickým strýčkem (Henry Thia) film uteče jako voda.

Quick (2011)

Super akční komedie. Sice zde není moc dobrých rvaček, ale silničních honiček je tady dost. Počítačové efekty jsou pravda trochu slabší a někdy hodně přestřelené, ale v pohodě to jde strávit. Humor se mi hodně zamlouval, u některých scén jsem se málem po*** smíchy. Například když polda ukazuje na vlak něco jako time-out, aby ho zastavil, to jsem si musel dát pauzu abych to rozdejchal. A policejní šéf byl skvělý. Jeho vztekání mi připadalo dobře zahrané.

Riddick: Blindsided (2013)

Mezipříběh fajn, ale animace přesně taková, jaká se mi absolutně nelíbí.

Jue zhan sha ma zhen (2010)

Opravdu jsem se snažil, aby se mi to líbilo. Bylo tam několik vtipů, kterým jsem se dobře zasmál. Hlavní příběh mě hodně zajímal a byl jsem zvědav, jak to Číňané zpracují. Ale způsob jakým to bylo pojato mě nezaujal. Připadalo mi to takové roztrhané, nesourodé. Na asijské filmy poměrně nenásilné, proto mě na konci naprosto šokovalo, co se stalo během rvačky starosty a podvodníka. Tyhle momenty nemám rád a do filmu mi nesedí. Jinak musím pochválit nádherné starověké scenérie, kde byl film natáčen.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Ač je to letos přesně dvacet let co jsem fanouškem Star Treku, tohle se mi prostě nelíbí. I když už jsem překousl fakt, že se tyhle filmy odehrávají v jiném vesmíru, i když jsem překousl fakt že Abrams zničil Romulus, pořád se mi tohle nelíbí. Je to jiný Star Trek než ten, na kterém jsem vyrostl. Ač přitáhl mezi fanoušky další lidi a přičinil se k tomu, aby Star Trek nebyl zapomenut, resp. byl znám i mladším generacím, nic to pro mě nemění.

Xi you jiang mo pian (2013)

Slabé tři hvězdičky, protože z počátku to bylo opravdu zábavné, ale postupně to ztrácelo tempo. Kdo zde čeká nějaké hory kung fu, ten se nedočká. Film spíš vypráví tradiční čínské legendy.

Dai noi muk taam 009 (2009)

Už dlouho jsem neviděl takhle super crazy blbůstku. Smál jsem se od začátku do konce. Pěkné kung fu a na asiaty i docela pěkné kosti. Doporučuji :)

Jie zi zhan shi (1992)

Dobře jsem se bavil. Skvělý humor a skvělé kung fu. "Synáček" a jeho tatínek byly skvělí záporáci, kterým jsem už od začátku přál aby nedopadli dobře. Navíc jedna z mála asiatek, o které bych mohl říct, že se mi líbila.

Moje falešná svatba (2009) (TV film)

Proč se mi to líbilo? Protože mám rád Mel, Joea a protože mám rád seriál Melissa & Joey. A protože v seriálu oběma přeju, aby se jim přihodilo něco podobného jako v tomto filmu. Film to byl televizní, béčkový, ale vůbec mi to nevadilo.

Delta Force (1986)

Začátek mi přišel strašně stupidní, hlavně scény, kdy dva imbecilní teroristé unesou letadlo. Potom už to docela šlo, kvalita se postupně zvedala. Rorýse mám rád, nebo mi spíš nikdy nevadil. Hodně scén tady ale bylo podle mě zbytečně protáhlých a skoro to vyznělo až absurdně. Co ale bylo na celém filmu nejhorší, byl fenomenální český dabing. Oznamování lokace a času se pletlo s normálním rozhovorem, takže nebylo rozumět ani jednomu.