(K)lamač srdcí (2010)

Na francouzskou komedii mi zde chyběl charakteristický francouzský humor a ráznost pro ně tak typická. Navíc mi šel hlavní hrdina na nervy jak strašně tlačil na pilu, občas to bylo už dost trapný. A navíc... Vanessa Paradise se mě vůbec nelíbí.

Muž odnikud (2010)

Poté, co jsem byl přemluven abych dal šanci asijské filmové tvorbě jsem si pustil tento snímek. Nemůžu říct že by to bylo strašné, ale poznal jsem že to nebude zrovna můj šálek kávy. Naprosto jsem se ve filmu ztrácel, protože jsem nedokázal rozeznat ty jejich asijské obličeje, natož potom jména. Když jsem navíc viděl ty jejich trapný účesy, tak se mi to dost znechutilo, i když hlavního hrdinu tohohle filmu jsem právě dokázal díky jeho přitroublí palici rozeznat. Příběh pravděpodobně nebyl až tak od pravdy daleko, ale film měl na mě až neuvěřitelně dlouhou stopáž, a po polovině jsem se už nervně začal vrtět v křesle, což není u mě dobré znamení. Rozhodně nechci film nějak potápět, ale tenhle pro mě první jihokorejský film mě vůbec nenadchnul, takže patrně pošlu asijskou filmovou tvorbu zase k ledu. Pro mě 50%.

Bacha na balóny (2007)

Je pravda že ze začátku to bylo lepší a pak to pomalu umíralo. Ale parodie na Glee nebo na Dodgeball byly dost dobré.

Red Hill: Krvavý zapadákov (2010)

První polovina filmu byla dost hloupá podle mě. Nikdo nestřílel když měl moře příležitostí, auta nestartovala zrovna když šlo do tuhého... Příběh možná nebyl špatný a lahůdka v podobě pantera potěšila, ale jinak nic moc.

Střelec v ohrožení (2007)

Ne nudný, ale také ne superakční film. Rozhodně zaujme díky skvělým anglickým hercům, které považuji za lepší, než ty americké.

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Několik pěkných akčních scén, ale celkově dost nuda. Za nejlepší část považuju Van Dammovu cestu k elektrárně, kdy za sebou sejme cirka 30 lidí.

Machete (2010)

Brutální úchylárna, kde cca 70 lidí bylo rozsekáno, rozřezáno nebo rozstříleno na kusy. Rozhodně byl tenhle film pro mnohem otrlejší obecenstvo než jsem já. I když jsem zde nalezl známky humoru, na konci avizovaná pokračování si zcela jistě nechám ujít. Na tento film jsem se díval jen kvůli Seagalovi, ale přítomnost super sexy kostí byla určitě mnohem více potěšující ;-)

Agent bez jména (2010)

Nebylo to zase tak strašné, ale o jednu mojí hvězdičku film připravil zbytečně protáhlý konec přeplněný zbytečně dlouhými flashbacky. Sice jsem se z nich dozvěděl co se vlastně hlavní postavě stalo, ale jak říkám, byli až moc dlouhé, což začalo po chvíli vadit a nudit. Jinde v komentářích zmiňovaný začátek filmu mě vystrašil, to je pravda, protože kamera tam byla strašná, ale to byly jen asi dvě minuty. Spíše než o akci tady šlo o kriminální film, kde se člověk se ztracenou pamětí snaží najít sebe a snaží najít krtka v FBI.

Dcera jako rukojmí (2010)

Dal bych možná i 3 hvězdičky, kdyby Gil Bellows nebyl takový strašný hovado. Ještě jsem ho nikdy nikde neviděl, že by něco dobře zahrál. A zhnusil se mi už v Ally McBeal. Jestli se tady pokoušel hrát nějakýho psychouše, tak to nevyšlo. Od začátku až do konce byl za šaška a jak nemám moc rád propichování lidí klackama a podobně, v tomhle filmu jsem si přál, aby Steve Austin poctil jeho mozek návštěvou přesně jednoho takového pěkného kusu dřeva. Už jenom proto aby vypadl z filmu a nekazil. Nevyšlo to. 40%