Předstírání (2014) (seriál)

Ač jsem věkově už na jiném levelu, než pro který je tento seriál natočen, místo sledování jsem ho prožíval. Sice už jsem od pilotu věděl, jak to bude (a bylo), ale celou první sérii jsem prostě musel stát za Amy. I ty na začátku nepříjemné charaktery se nakonec tak nějak vybarvili a druhou sérii zcela jistě sledovat budu. Konec té první mě mrzí, respektive to, co se v závěru stalo.

Láska, soudruhu (2013)

Je pravda, že to nebyl film roku. Byl to takový milý malý film, kde bylo úplně jedno, jakým mluví kdo jazykem. Pěkně to tady fungovalo a skončilo to moc hezky. Asi jsem měl zrovna náladu, takový film sledovat. Kati Outinen, ač je její profilová fotka tady na ČSFD docela zastrašující, je ale dobrá herečka a dokázala mě přesvědčit. A ten Hádek, ten Hádek. ;)

Na hraně zítřka (2014)

Tom Cruise ve velice slušné roli. Emily Blunt krásná jako vždycky a všude. Akční sci-fi nářez s perfektním nevlezlým humorem mě zase jednou ujistil, že natočit slušnou scifku pořád ještě je možné (filmy jako Battleship a Skyline mě totiž hodně zklamali). Od Pátého elementu nebo Dne nezávislosti uplynulo již hodně času. A opravdu dobré syfy se objevují dost sporadicky (District 9...). 80%.

Transcendence (2014)

Myšlenka zajímavá, ale jak už se dalo od poloviny filmu čekat, skončí to happyendem. I když co se na konci tohoto filmu stalo s naším světem asi jen těžko můžeme nazvat happyendem, dal bych přednost alternativnímu konci. - Rebeccu Hall jsem si málo užil v Iron Man 3, proto jsem rád, že tady tak perfektně "doplňovala" Deppa.

Z cizího krev neteče (2013)

Tenhle film se ukázal být úplně jiný, než jsem z popisku čekal. Mnohem lepší. Filmy, kde je postava, která jakýmkoliv způsobem otravuje nebo vykořisťuje jiné, nemám moc rád. Tenhle film nakonec byla docela funny road movie. Bohužel, Melissa McCarthy je však pořád stejně... nepříjemná jako v každém filmu předtím.

Dovolená za trest (2014)

Skvěle jsem se bavil. Podobně jako nedávné Sandlerovy filmy, Machři 2 nebo Zkus mě rozesmát, u mě tenhle snímek navodil takovou správnou náladu, kterou v dnešní době postrádám čím dál tím více.

Jimmy Carr: Making People Laugh (2010)

Právě jsem zjistil, že mám docela dost zvrácený smysl pro humor. Smál jsem se totiž od začátku do konce :/

Sbohem Československo (2012) (seriál)

Až na tu moravskou separatistku to byl velice zajímavý dokument.

Vesmírný pirát Kapitán Harlock (2013)

Science Fiction film, který tvůrci brali opravdu vážně. Úchvatná animace a perfektní příběh i mytologie mi nedovolují jít pod čtyři hvězdy. Na rozdíl od hraného Space Battleship Yamato (2010), jsem se zde nenudil a příběh mě opravdu zajímal od začátku až do konce. Kdyby bylo možné v takovéto kvalitě animace vyrábět další space operu, klidně bych to bral jako důstojnou náhradu za live-action filmy.

Yonderland (2013) (seriál)

Dlouhou dobu jsem se tak nepobavil jako nyní. Předpokládal jsem, že se bude jednat o zábavu pro děti, ale není to tak. Sice se děj odehrává převážně v "pohádkové říši", jsou zde maňásci, elfové a další divná stvoření, ale humor rozhodně není tak úplně pro děti. Jedná se o seriál plný srandy, místy trochu nevkusné, ale velice podařené. Doporučuji!