Ikedar

okres Skalica

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 26.10.2017  15:02

Na Halloween pre dobrú atmosféru je to celkom fajn retro oddychovka. Má to super hlášky, postavy sú fajn, najmä potom Detektív Cameron, ale musím sa priznať, že mi to často prišlo akési toporné.

• 24.10.2017  13:14
    Wonder Woman (2017)

Ako tu už bolo napísané viackrát, naozaj ide zatiaľ o najlepšiu DC komiksovku.

• 24.10.2017  13:09
    Leatherface (2017)

Pripomínalo mi to trocha filmy Roba Zombieho, a to najmä tým - over the top psycho brutálem. Ak to tak môžem napísať. Ale na druhú stranu, nie je to tak zlé ako napríklad taká Zombieho blbôstka The Devil's Rejects. Celkom priemerná béčkovina.

• 17.10.2017  10:22

Film dokáže byť strelený, ale zároveň zábavný. Toto je len strelené, nedomyslené, a často jednoducho hlúpe. Srší z toho lenivosť prísť s niečim lepším.

• 17.10.2017  10:16
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Veľmi návyková záležitosť, ktorá je každým dielom lepšia a lepšia. Trochu mi vadili niektoré akoby nedotiahnuté konce, ale dá sa povedať, že išlo o zámer tvorcov. Divák tak má príležitosť pochybovať o jednotlivých činoch hlavných protagonistov, dokonca spytovať ich rozhodnutia, aj napriek tomu, že sa danému mini-príbehu seriál ďalej prestane venovať. A týchto mini-príbehov je tu celá rada. Veľmi atraktívna mozaika, ktorej ucelenosť v podobe medziľudských vzťahov, konfliktov a dramatických situácií sa začne ukazovať až v druhej polovici série. To však neznamená, že to je niečo zlé. Naopak, ako som už napísal, je to len lepšie a lepšie.

• 6.10.2017  11:46

Skôr domáce video ako dokument, ktoré nám ukazuje Gagu v každodennom živote. Divák má tak možnosť zistiť, že ide o normálnu, nezaujímavú, dokonca nudnú babu, s každodennými problémami každého jedného z nás.Rozdiel je v tom, že má dobrú hudbu a vie veľmi pekne spievať. Baví ma jej tvorba, baví ma na javisku, už menej tak v súkromí ako človek. Možno pre fanúšika skôr lepšie aj nevidieť. Neviem.

• 6.10.2017  08:13

Komu sa páčil originálny Blade Runner bude týmto pokračovaním isto unesený. Je zvláštne ako veľmi sa oba filmy na seba podobajú, no zároveň diváka ani len na sekundu nenapadne ich navzájom porovnávať. Nový Blade Runner je svojím vlastným pánom a stojí na vlastných nohách. Film je vizuálne veľmi pôsobivý a emocionálne zámerne chladný, rovnako ako sociálne pošmodrchaná LA spoločnosť, v ktorej sa príbeh odohráva. Bavili ma vyhypované prvky modernej doby, sexizmus v službách a reklame, vzťahy založené na ilúzii, láska, ktorá je vyprodukovaná umelo, ale zároveň sa stáva skutočnou. Rovnako ako celá tématika replikant vs človek. Blade Runner si jednoducho zachováva postmoderné prvky prvého dielu a posúva nám ich ešte o niečo bližšie. A hudba je ako u každého Villeneuvea opäť famózna.

• 4.10.2017  07:50
    Přízrak (2017)

Výborný film o strate, čase a smrti nielen ľudí, ale všetkého, čo poznáme. Veľmi poetické s nádhernou hudbou. Dlhé zábery mi osobne veľmi sadli, pretože mám podobné formáty jednoducho rád. Režijne je to zvládnuté na jedničku a som rád, že niekto dokáže originálne posunúť myšlienku smútku nielen cez slzy (dlhé jedenie koláča, ktoré sa s týmto filmom pri rozhovoroch asi často spája). Avšak, zapamätateľných momentov je oveľa viac a sú krásne nakrútené.

• 4.10.2017  07:43

Síce išlo o základnú tému, ktorá sa pri vojnových filmoch často opakuje, a to nenávisť a pomsta nepriateľovi verzus vytriezvenie, odpustenie, proste láska, Pod pieskom je skvelý vojnový film najmä veľmi dobrým scenárom. Opustená zamínovaná pláž, ktorú má skupinka nemeckých chlapcov vyčistiť ponúka skvelé dramatické prostredie a kameraman sa v tom vedome vyžíva. Je to veľmi napínavé, čo sa dá asi očakávať od filmu, ktorý je založený na deaktivácii mín mladými chlapcami, ale taktiež veľmi civilné a srdcervúce.

• 3.10.2017  10:33

Je to infantilné, vtipy sú nútené, teda často nevtipné, príbeh je nezaujímavý a deti tu majú deti.

• 3.10.2017  07:55
    Baby Driver (2017)

Super adrenalínová jazda, ktorá ma ani na sekundu nenudila a bol som na pochybách, či tomu nestreliť hneď za päť. Uvidím po druhom videní, či sa táto povedzme až kinematografická chuťovka dostane medzi klasické bijáky, pretože si myslím, že tam patrí. Všetci herci sú skvelí, najmä potom Jamie Foxx a dokonca, aj keď som najprv pochyboval (a trochu nechápal zámeru ho vybrať) presvedčil aj ten Ansel Elgort. Podľa mňa zatiaľ najlepší Wright.

• 21.9.2017  11:05

V strede filmu som si vravel, či je toto naozaj hlavná zápletka filmu a nechápal som, prečo to niekomu vôbec stojí za sfilmovanie. Nakoniec ide o dostratena vyšumelý flick, ktorý mi bohužiaľ nijak zvlášť nesadol. Priemer. Inak mám podobné filmy celkom rád.

• 21.9.2017  11:01

Pokračovanie Baahubaliho sa mi páčilo oveľa viac ako prvý diel, najmä z toho dôvodu, že sa tu dostávame do stredu skutočne dramatických konfliktov medzi postavami, a to až na Shakespearovskej úrovni. Už z prvého dielu bolo patrné, že Baahubali sa silno opiera o klasické mýtické príbehy a dokáže rôzne podobenstvá sfilmovať bez toho, aby vyzerali až príliš pateticky. Epické finále bolo výborné.

• 20.9.2017  10:54
    Sezn@mka (2016)

Jasný dôkaz toho, ako v Čechách funguje (niekedy) film. Toto skôr pripomínalo filmové cvičenie druhého ročníku na filmovej škole, s tým, že študentka kvôli tomuto, nepostúpila do ďalšieho ročníka. Je strašný bizár ako sa toto dostalo do kín.

• 20.9.2017  10:48
    I Am Michael (2015)

James Franco je veľmi presvedčivý v tomto prerode homosexuála a jeho príklone ku kresťanskej viere. Príbeh mladého intelektuála plného pochybností je dobrý najmä v tom, že sa snaží neprikláňať sa len k jednej strane danej problematiky. O filme sa dá viesť dialóg, a to by mal dobrý film určite ponúkať. Avšak, problém nastáva, keď sa tvorcovia možno až zdĺhavo plácajú v tom istom, len inak povedanom.

• 8.9.2017  08:35
    Little Evil (2017)

Little Evil nevie, čo chce. U filmu sa uvádza komédia / horor, ale nejde ani o jedno z toho. Lepšie povedané, filmu sa nedarí tieto dva žánre vydarene spojiť. Veľmi málo vtipné, veľmi málo nadsázky, a keď príde na akýsi záverečný zmysel toho celého, je neskoro, a akékoľvek ušľachtilé myšlienky sa strácajú v zlom prevedení.

• 7.9.2017  08:34
    To (2017)

It splnilo moje očakávania. Nejde o horor typu Conjuring, ktorý istým spôsobom začal prepisovať pravidlá, ako pracovať s napätím. It znázorňuje des a hrôzu čisto Kingovým spôsobom. Strach je viac vizuálne založený, metaforický. Vidiny a halucinácie, práca s realitou a fantáziou, so strachom všeobecne ako sociálnym problémom, už tak dobre vykresleným v Kubrickovom Shining, to všetko je tu istým spôsobom prítomné. A samozrejme príde aj na hektolitre krvi. Nemám rád porovnávania knihy vs film, pretože ide o úplne iné médiá s úplne inými pravidlami, ktoré fungujú nezávislo od seba, a preto je hlúpe, ak sa vôbec niekto divý, že film sa nedrží knižnej predlohy (rozdelenie časových rovín). Na druhú stranu však môžeme pochopiteľne z jasných dôvodov poznať Kingov rukopis. It má skvelú atmosféru. Casting sa vydaril na jedničku. Pennywise je dokonalý a herecké obsadenie partie hlavných protagonistov je rovnako výborne zvolené ako partia v Stranger Things. Možno mi trocha vadil dlhší rozjazd a fragmentácia nepríjemných zážitkov každej jednej postavy, ale v konečnom dôsledku to divákovi pomáha sa s deťmi zblížiť a viac si ich tak obľúbiť. Celkovo som sa veľmi dobre bavil.

• 28.8.2017  15:01

Oproti sedmičke určite viac pobavilo, a to aj najmä z toho dôvodu, že uletené akčné scény, zas až toľko neurážajú divákovu inteligenciu, ako tomu bolo v predchádzajúcom diele. Taktiež by tomu určite pomohla kratšia stopáž.

• 21.8.2017  10:41

Začalo to ako skvelé fantasy, no hneď akonáhle sa mal začať rozprávať nejaký príbeh - koniec. Rozprávačstvo - nula bodov. Veľká nuda bez atmosféry. Sám som bol prekvapený, že sa vlastne strašne nudím! Toľko superlatívov, aká je to nadupaná jazda, a ono nič. Strihačský bordel a únavné montáže mi osobne neprišli vôbec atraktívne. Jediné plus filmu je Jude Law a jeho herectvo.

• 21.7.2017  09:16
    Friends from College (TV seriál) (2017)

Chápem, prečo zahraničná kritika tento seriál neohodnotila zrovna najlepšie. Tie postavy sa naozaj niekedy chovajú zvláštne, divák nechápe niektorým ich rozhodnutiam, plus ide o priateľov z výšky, a oni sa k sebe často chovajú ako cudzí. Ďalším problémom je nevyvážené morálne stanovisko, ktoré si tento seriál berie na zreteľ. Ľudia fetujú, pijú a šoférujú, súložia medzi sebou, a veľmi často to nie je posudzované vyslovene ako niečo zlé. Chápem, že všetci sú vlastne špatní, zaseknutí v školských laviciach, a morálne nezodpovední, poukazujúc tak na generáciu X, ktorá nevie vyrásť, ale tuná to je často až pres čiaru. Tvorcom sa akoby nedarí dostatočne prezentovať, že to čo hlavní protagonisti robia, je vlastne špatné. Je to podobný problém ako u Vlka z Wall Street, kde sú hodnoty, ktoré tvorcovia kritizujú vykreslené tak atraktívne, až sa celá kritika rúca. Samozrejme to nie je až taký extrém a také morálne bahno ako napríklad český "film" Muži v naději, kde je dokonca priznané, že vďaka nevere sú ľudia vo vzťahoch šťastnejší. Naopak, tento seriál je stále celkom vtipný a zábavný, čo už samozrejme záleží od vkusu každého diváka. Takže, aj napriek zlým kritikám som dal seriálu šancu, a nebolo to vôbec zlé rozhodnutie.

• 20.7.2017  10:26
    Dunkerk (2017)

Ten film je výborný najmä z toho dôvodu, že je netradičný, iný, takmer artový, európsky, určite autorský. Je to skvele nakrútený film po každej stránke, a za zvuk dostane minimálne nomináciu na Oscara. Nechcem písať, že ma Dunkirk prikoval do sedačky a hltal som to celých 107 minút jeho stopáže, ale už som to napísal, lebo je to jednoducho pravda. Je to vážne, je to chladné, napínavé, ale najmä je to veľmi reálne. Človek má naozaj pocit, že sedí v kokpite lietadla, že sa spolu s námorníkmi ocitol v potápajúcej sa lodi, a zasa tomu veľmi pomáha dokonalý zvuk. Nolan používa filmovú štylistiku, dlhé zábery sprevádzané famóznou hudbou, inokedy zasa veľmi formálny strih, ale robí to celé veľmi opatrne, pretože si uvedomuje, že ide o skutočnú, a veľmi vážnu udalosť.

• 17.7.2017  20:21
    Anne with an E (TV seriál) (2017)

Prekvapujúco vydarená adaptácia knižnej klasiky očarí najmä výborne napísanými postavami, krásnymi lokáciami a dojemnými zvratmi. Priznám sa, že hlavná predstaviteľka sa mi zo začiatku nepozdávala, ale už na konci prvej epizódy som pochopil, prečo si ju tvorcovia vybrali do hlavnej úlohy. Amybeth McNulty je charizmatická, citlivá, veľmi ľudská a Annu stvárňuje bravúrne. Hlavne je tak výborná herečka. Seriál má svoje pomalšie časti, ale v konečnom dôsledku to na kvalite nič nemení. Veľké plus za hudbu, krásnu atmosféru okolitej krajiny a veľmi očarujúce úvodné titulky. Škoda len toho veľmi otvoreného konca prvej série.

• 14.7.2017  22:33

Kirsten Steward je skvelá a to som si myslel, že nikdy nepoviem. Veľmi podmanivé drámo, ktoré ani na sekundu nenudí, a to najmä vďaka hlavnej protagonistke.

• 14.7.2017  20:24
    To the Bone (2017)

Na začiatku nás varovný titulok vystríha pred citlivými obrazmi filmu súvisiacimi s anorexiou. To však ešte divák netuší, že viac než tento snímok, mu o anorexii povie aj náhodný krátky študentský dokument v noci na STV2 / ČT2. To the Bone je povrchným dielom o vážnej chorobe. Nijako sa nerozvýjajúce postavy (bizarne úplne všetky) sú nesympatické a často až otravné. Otrasný casting tomuto negatívu len pomáha. Čo viac, scenár je pózerský až to bolí, plný oči dvíhajúcich frází, a keďže scenárista je zároveň aj režisér, platí to dvojnásobne. Takto nejako vyzerá pseudo-artová snaha o zdelenie myšlienok cez podobenstvá. Vychádza však z toho len prázdny gýč.

• 13.7.2017  07:47

Názov filmu môže byť pre diváka trocha zavádzajúci. Toto nie je vojna typu Zachráňte vojaka Ryana ani Hacksaw Ridge, kde by sme pri spomalených záberoch utrpenia z bojov dostávali silné posolstvá, že vojna je peklo. Tento príbeh je o morálnych hodnotách, o vnútorných konfliktoch, je to veľmi citlivý príbeh o postavách, ktoré vo vojne strácajú tých najbližších. Tento film sa skôr inšpiruje vojnovými klasikami ako sú Veľký útek, Stalag 17 alebo Apocalypse Now. Avšak s tým rozdielom, že tuná nejde len o príbeh z prostredia vojenských zajatcov. Remeselnícky je film natočený výborne. Matt Reeves je dobrý scenárista, a ešte lepší režisér. Postava Cézara je podobne ako v predchádzajúcich dvoch filmoch, opäť charizmatická a človek mu jednoducho musí fandiť. Cézar je typický hrdina, vodca ktorý sa v treťom pokračovaní dostáva do ústredného konfliktu medzi duševnou bolesťou a túžbou po pomste, a na strane druhej, záchrane ostatných opíc. Reeves sa pozerá na vojnu cez morálne hodnoty. Pozerá sa na ľudské slabosti a snaží sa u svojich postáv nájsť ich lepšie ja. Láska a nenávisť sú ústredným motívom filmu – a tým pádom ide o veľmi citlivú a vážnu filmárčinu.

• 30.6.2017  11:22
    Okja (2017)

Okja mi pripomínala animovaný japonský film v hranom prevedený. Aj napriek pomalšiemu rozjazdu ma film nevýslovne chytil za srdce a to nielen vďaka krásnemu vzťahu na spôsob E.T.-ho, ale aj vedľajšími postavami, najmä skupinkou sympatických ochráncov zvierat na čele s Paul Danom. Je to akčné, je to vtipné, rozprávkové aj veľmi vážne, má to skvelých záporákov, a naviac je to silno dojemné.

• 27.6.2017  07:42

Film ešte, ako tak šlape, do tej doby, než sa "tým bádateľov" dostane na tzv. Ostrov lebiek. Keď príde na prvú konfrontáciu s Kongom, ktorý zhadzuje jednu helikoptéru za druhou, padá na dno aj celková kvalita filmu. Neočakával som, že pôjde o nejaký prepracovaný príbeh, ale nejaká práca s postavami, keď už s nikým iným, tak aspoň s hlavnou dvojicou, by sa hodila. Tom Hiddleston je necharizmatický vodca, Brie Larson je mdlá a zbytočná, a vzťahy medzi nimi a Kongom sú vycucané z prsta, bez jedinej známky logiky. Aj keď slovo logika v tomto fantasy filme je nebezpečné používať, je istá logika rozhodovania a chovania postáv, ktorá vždy pri dobrých fantasy funguje, tu však vôbec. Niekedy sa zdá, že herci ani nevedia, čo majú hrať - čo je samozrejme veľká chyba réžie, ktorá je bohužiaľ dosť neistá a stratená. Divák musí byť poriadne zlobotomizovaný, aby sa aspoň päťkrát za film nezastavil pri WTF momente. Nikdy predtým mi pri postupných vyvražďovačkách survival skupiny neboli jednotliví nešťastnící tak ukradnutí, ako teraz. Nuda. Druhú polovinu filmu som bohužiaľ netrpezlivo čakal, kedy to skončí. Plus - scény, kedy niekto niečo hádže a ten druhý to v gerojskom slow motione chytá, sú už dnes u takýchto filmov dosť nemiestné. Najmä tá s katanou a akýmisi netopiero-vtákmi, na spôsob 300, je svojím spracovaním, naozaj veľmi zlá.

• 19.6.2017  09:10
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Po všetkých stránkach jedinečná záležitosť. Hutná atmosféra, skvelé spracovanie, inteligentný scenár a námet, výborná hudba, herci - všetko funguje na jedničku. Orwellovské scifi, ktoré nemusí byť vôbec vzdialené našej realite.

• 14.6.2017  09:35
    Pasažéři (2016)

Námet dobrý, ale scenár je hrozný. Jennifer Lawrence, jej prázdne frázy a prehrávanie sú šialene komické. A nie je to jej chyba. S tým textom a vedením to asi inak ani nešlo. Chris Pratt sa zdá, že sa ani veľmi nesnaží, alebo si možno začínam uvedomovať, že vlastne ani nevie hrať. Fakt neviem, ale už v druhých Strážcoch je šablonovitý až hrôza. Romantika medzi ústrednou dvojicou je tým pádom podľa mňa nulová. Tá chémia tam jednoducho nie je. Inak celý film pôsobí strašne povrchne, umelo, dokonca odfláknuto, akoby sa to snažili rýchlo natočiť za každú cenu. Osobne si myslím, že najväčšia chyba je v scenári Jona Spaihtsa (Múmia, Prometheus, Doctor Strange). Nevieme, čo sa deje a ono sa vlastne ani nič také nedej: "Čo hľadáme?" "Niečo veľké a rozbité." Zatiahne sa za páku a je to! Fu, koniec.

• 11.6.2017  23:21
    Mindhorn (2016)

Mindhorn je skvelá komédia, ktorá sa zbytočne neznižuje k záchodovému humoru. Vo filme sa objaví viacero známych tvárí, ale celá crazy show patrí s prehľadom hlavnému protagonistovi. Charizmatický Julian Barratt je pre mňa v roli zašlej hviezdy televízneho sitcomu príjemným objavom. Dobre som sa bavil.

<< předchozí 1 2 3