Císař a tambor (1998)

..."Jako by to bylo poprvé..., ale šaty ještě z nikoho pána neudělají..." A tak cisař se v převleku vydává po své zemi, aby se na vlastní oči přesvědčil, jak se věci doopravdy mají. Škoda, že současné "vládce" to nikdy nenapadne, ale na to je třeba odvahy a smysl pro spravedlnost. Překvapilo mne, že Ondřej Vetchý hraje roli vážného císaře, pořád v něm vidím toho roztomilého čertíka z jiné pohádky. Ale vzhledem k jeho morálním zásadám a slušnosti by lepšího nemohli vybrat. A opět mě potešil i Norbert Lichý.

Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka (2002) (divadelní záznam)

Taková malá tradice, vždy před vánocemi jdu na toto úžasné představení do divadla v Dlouhé. Nic nepohladí tak krásně po duši jako skvěle roztomilý Pavel Tesař, jeho vyprávění a písničky ze 60tých let. Tak doufám, že toto představení ještě nějakou dobu nechají v repertoáru divadla.

Tajemství kruhu (2011) (seriál) odpad!

Seriál by měl mít varování. Pouze pro děti a mládež. No, ale na druhé straně pokud naši pubertáci budou mít takovéto vzory, jenom vystajlované umělotiny, tak potěš koště. Navíc ty zápletky, kdo to proboha psal? Dvě rachetické postavy řeší, že obě dvě spaly s otcem nějaké další spolužačky a přitom pořád hledají krystaly. Tady by asi pomohl psychiatr než nějaký šutr. Chudáci dabéři, to muselo být výživné. Pochybuji, že se dá bez výbuchu smíchu říct věta: "....Proč nemám boty pro běhání za démony..."

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Taková hezká pohádka o dobru a zlu. Bojující medvídci Ewoci proti kovovým strojů. A tito roztomilí plyšáci, kteří jsou ozbrojeni jen luky, šípy a praky, rozhodnou o osud galaxie? Filmy Star Wars v žádném případě nestojí na hereckých výkonech a ani scénář není nejlepší. Úspěch filmu je postaven na použitých tricích a vizuálních efektech a na nich tvůrci naštěstí nešetřili. A to nejlepší je hudba Johna Townera Williamse. Geniální motiv pro Darth Vadera, to je prostě dokonalé. John posunul svoji hudbu na hodně vysokou úroveň. Jenom do roku 2006 byl celkem 45 x nominován na Oscara a 5x ho získal.

Poslední čínský císař (2008) (TV film)

Smutný osud vězně číslo 981, kterým byl poslední čínský císař. On sám se chystal na razantní reformy, ale než je mohl zrealizovat, byl uvězněn agresorem a diktátorem - Mao ce tungem. Nebeského císaře čeká těžké převychování pod komunistickým bičem. Stává se zcela obyčejným mužem, který po amnestii pracoval jako zahradník v Pekingské botanické zahradě. V roce 1962 se po páté a naposledy oženil. Zemřel v roce 1967 ve věku 61 let na rakovinu ledvin. Byl pochován na obyčejném hřbitově jako řadový občan. V roce 1995 vdova po Pu Yi vykoupila urnu s jeho ostatky a nechala mu postavit hrobku u areálu pohřebiště čínských císařů, kde jsou pohřbeni 4 z 9 přecházejích císařů dynastie. Hrobka byla dokončena v roce 1996, kdy do ní byla uložena urna.

Přísně tajné premiéry (1967)

Jeden z posledních filmů Martina Friče. Mám tyto černobílé retro komedie ráda. Frič uměl své filmy kvalitně obsadit. Geniální Sovák a jeho úžasné hlášky, mají trvalé uplatnění .." Já neříkám, že se tady nekrade, krade, ale po našem, tak nějak česky a vytrvale..." Tak to by mělo být vytesáno, vyšito, napsáno, či jiným způsobem oznámeno na všech hraničních přechodech, letišti, aby to bylo hned po příjezdu jasné.

Nejnebezpečnější letiště (2010) (TV film)

Top deset nejhorších letišť na světě, které jsou noční můrou pro kapitána letadla, tak co potom mají říkat pasažéři:-)) Velmi dobře a poutavě udělaný dokument. Ale nemusí jít ani o tyto vybraná letiště, někdy stačí i normální let přes Atlantik. Zažila jsem situaci, kdy se letuška hodně rychle přikurtovala k sedadlu a začala se modlit. To věru ke klidu nepřidá, ten fakt, že třeba ví něco, co my ne:-))

Sebemilenec (2013) (TV film)

Otík se tedy povedl a Jaromír Dulava velmi dobře vystihl jeho povahu povaleče, lháře, opilce a násilníka, co umí jediné a to mít neustálou zásobu sladkých řečiček, jak všechno bude zase fain a že všechno dělá jenom pro ni. A tak je to pořád dokola. Simona Stašová rozehrála svůj part od sebevědomé a úspěšné ženy podnikatelky k naprosté trosce, které už nevadí ani bití a ponižování, naproto dokonale. Tohle je jenom ale špička ledovce, myslím, že daleko horší skutečné příběhy se na veřejnost nikdy nedostanou.

Fridrich Barbarossa (2009)

Tak trochu mi to připomínalo Pána prstenů ve výprodeji, který se krčí někde na dně zaprášené police.... Tam taky kováři i když elfští vykovali prsteny moci. Tady jeden mladý kovář z Milána jich udělal rovnou několik stovek. Tak, který pak byl ten jediný "milášek"? Zajímalo by mě jak asi vypadá nevýpravný film, když tento byl označen jako výpravný? Bitevní scény vlastně ani tak moc bitevní nebyly a celkově to bylo takové hodně slabé.

Mr. GS (2008) (pořad)

Rozhodně bych to nesrovnávala s Krausem, tento druh show je o něčem jiném, nejde v něm o mentorování a občasném zesměšování hostů ale o normállní legraci. A taky záleží na "kvalitě" pozvaného hosta. Díl, kde byl šef Menzy Tomáš Blumenstein, mě velice pobavil. Ten protiklad tam byl a stálo to za vidění. Jasně, že když pozvou modelku, je to téměř jistá nuda. Rozhodně více pobaví hosté, co jsou úplně normální a nevyskakují ze seznamu nejrůznějších pidihvězdiček a celebrit. Oceňuji, že Géňa si dělá velmi často srandu sám ze sebe a ještě se tomu od srdce pořádně zasměje.