Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Nevím jestli mi nesedlo muzikálové zpracování, nebo to bylo tím, že jsem byl v kině sám, ale první půlku filmu jsem se nudil až skoro usínal. Druhá už trochu šla a tragický konec film trochu zachránil. Postavy a výprava povedené, ale podání příběhu lehce nudné a monotóní. Bohužel, ani Deppův výkon mě nijak neohromil. Zklamání, proto jen dvě hvězdy.

Samotáři (2000)

Kultovka, která trefila dobu a odstartovala huličství jak národní sport. Tenkrát sranda, pro budoucí generace možná výpověď jak se žilo v době bez starostí a zodpovědnosti.

Sherlock Holmes (2009)

Takhle si představuju novodobou akční detektivku. Britský původ režiséra se nezapře a suchý humor je propleten celým filmem. Naprostá filmová lahůdka.

Střihoruký Edward (1990)

I když Burtona nijak extra nemusím, tak tento film mě ohromil. Viděl jsem ho jako malý kluk a myslím, že jsem na konci brečel jak malá holka. Úžasné je, že pokaždé když film vidím, vzpomenu si přesně na ty dětské pocity, které jsem měl při prvním shlédnutí. Ani jsem tenkrát netušil, že ten ustrašený rozcuchaný kadeřník bude jeden z nejvýraznějších herců své doby.

Smlouva s ďáblem (2000)

Pohodový film na věčné téma. Každý chtěl někdy v životě být někým jiným. Zkusit si jaké to je být sportovní hvězda, dokonalý řečník, cituplný společník, nebo mít nadupané konto. Film jednoduše ukazuje, že za všechno se platí a nic není tak růžové (až na jednu postavu :), jak se na první pohled zdá. Nakonec hlavní hrdina pochopí, že vážit si sám sebe je jediné řešení.

Drive (2011)

Tento film je nutné vidět v BR kvalitě a hlavně na kvalitním stereu. Hudba je totiž významnou součástí filmu. Např. po první zlodějské scéně, kdy se mi celou dobu tajil dech, nastoupí úvodní titulky spolu s dokonalou peckou, která vám vybouchne přímo do hlavy. Dál film plyne v nastaveném tempu a dech se mi tajil téměř pořád. Hlavně díky výborně zpracovaným scénám, které Refn dovedl k dokonalosti. Už Bronson mě uhranul, ale tohle je mistrovské dílo. Mohl bych pět ódy na každou minutu filmu, ale to by byl názor na celou stránku. Film jsem si pustil hned druhý den znovu a od té doby jsem ho viděl asi 5x a to mluví samo za sebe.

Hněv Titánů (2012)

Uznávám, že už nejsem generace, pro kterou tyto filmy vznikají. Ale ze zvědavosti a oblíbenosti mytologie jsem se podíval. Kdybych na film nahlížel jako na pohádku, asi bych nic nenamítal. Ale takhle jsem se nudil hned od začátku. Hlavně díky neherectví Worthingtona, který film ponížil skoro až na béčko. Části filmu jsem přepínal pouze na scény s netvory, které se grafikům opravdu povedly. Bohužel celý film nezachránili ani zkušení Neeson s Fiennesem, včetně závěrečné scény s Kronosem.

Zombieland (2009)

Vtipná lehká komedie, která mě potěšila i rozesmála. Postava bojácného mladíka se povedla a v kontrastu s drsňáckým Harrelsonem jsem se opravdu bavil. Do Emmy Stone jsem se okamžitě zamiloval (tahle role jí opravdu sedla). Scénky v obchoďáku, nebo v domě Billa Murrayho mě vždycky odzbrojily svojí jednoduchostí. Prostě bum, mrtvola, smích, jde se dál :)

Země bez zákona (2012)

Správná drsná americká gangsterka, která ukazuje dobu prohibice z úplně jiného úhlu, než jsme zvyklí. Hardymu tyto role málomluvných tajemných postav sedí. Naopak mladičký LaBeouf i přes očividnou snahu nestíhal a řekl bych, že tento typ filmu mu nesedl. Ostatní postavy byly vyvedeny perfektně, možná až na Pearce, který sice herecky zvládal, ale postava mi přišla až moc přehnaná. We are Bondurants. Syrové, drsné, a na konci příjemně odlehčené.