• Thriller

Zabiják (2023)

Zabiják nabízí pohled na práci nájemného vraha,který sám sebe prezentuje jako bezcitného. Ale já si myslím,že bezcitnost patří k této profesi,ale mimo práci proč ne. Určitě potřebuje někde načerpat,natankovat sílu a cítit se v bezpečí. Nemusí to být bezpodmínečně bezcitný člověk i mimo práci. Patolog musí být také bezcitný jinak by tuto práci fakt dělat nemohl,ale to neznamená,že je to doma bezcitný člověk. No,ale prý je v populaci 4 procenta psychopatů a ti se pak možná chovají pořád stejně. Ale stejně mi ten poslední záběr ze soukromí přišel uvěřitelný.

Vzpomínka v mlze (2023) (seriál)

Velmi uvěřitelný herecký výkon a to mám fakt ráda. Líbilo se mi,že zde není obvyklé klišé,že alkoholik nemá peníze a tudíž se nachází v nějakém brlohu. Má to tak větší výpovědní hodnotu a ti kteří mají pocit,že se jich tento problém netýká tak třeba zpozorní. Devastace osobnosti totiž ovlivní i finančně zajištěné rodiny. Skvělý závěr.

Undercover (2019) (seriál)

Tento seriál jsem zhltla až po Ferry filmu a Ferry seriálu. Časově to navazuje na sebe a taky pak  víte o postavách trochu víc. Ferryho už jsem si hodně oblíbila a naopak postava Petera alias Boba mé sympatie ztrácí. Nectí pravidla, ačkoli je mi jasné,že v kontrastu s chováním lidí kolem narkotik je to vlastně někdy nezbytné. Možná je to tím, jak se pořád zarputile tváří.

Ferry: Seriál (2023) (seriál)

Začala jsem filmem Ferry a je to pak jiná podívaná a pohled na hlavní postavu. Přistihnete se,že mu držíte palce přesto,že víte,že páchá zlo.

Cesta do tmy (2023) (TV film)

Velmi uvěřitelný Matěj Hádek. Podivný Alexej Pyško,který se tváří,že ničemu nevelí a jen čeká jak to dopadne. Jestli to nějak vyšumí. Možná jsou takoví velící. Vyhořelí a unavení jako když řeší přepadení banky 3x v týdnu.

Pravidla zločinu (2023) (seriál)

Svěží,plné akce a živočišných postav. Určitě se ráda podívám na druhou sérii.

Nejdelší noc (2022) (seriál)

Jedna napínavá noc,ale bez světla na konci tunelu či spíše rozuzlení na konci. Až na konci mi došlo,že je to prostě španělský styl. Skončit prakticky uprostřed děje.

Oktopus (2023) (seriál)

Za mě dobrý. Těšila jsem se na dvojici Dítě-Fáberová. Jsou tak nějak uvěřitelní. Některé věci včetně krimi případů holt musí dozrát.

Tichá dohoda (2023) (seriál)

Zatím jsem slyšela jen o mexických telenovelách,možná i kousek nějaké zahlédla a tak mě seriál překvapil. Trochu nasládlý konec jinak vcelku koukatelné. Taky se mi líbil náhled do mexické vyšší společnosti.

Dívka z Osla (2021) (seriál)

Napínavé od začátku do konce. Námět již často zpracovaný,ale přesto trochu jiný. Utajený vztah,který vše zkomplikuje jako ostatně vždycky v životě. Je těžké pochopit,že se svět vůbec nemění. Věčná nenávist,nesnášenlivost a netolerance. Asi to skončí jen se zánikem života na téhle planetě. Třeba je náš život jen jakýmsi pokusem kam až to lidstvo dotáhne.

Časové pásmo bylo změněno