• Thriller

Evilenko (2004)

Fuj ještě ho pořád vidím před sebou.Možná trochu přidaného mystična mu přidalo na odpornosti,ale nic to nemění .K tomu hrůzná doba komunistického temna, hlavně v myslích lidí,která je ve filmu ukázána jako podhoubí zvrácenosti.Nevím jestli dokáže přímo ovlivnit zrození sadistického vraha a kanibala,ale každopádně ovlivnila základní vztahy člověka k člověku, k životu a to je taky hrůzné.

Vše o mé matce (1999)

Hodně silný zážitek,který vás nenechá chladnými.Mám Almodóvara ráda pro jeho výběr témat, které nejsou v životě úplně běžné, ale přesto si zaslouží pozornost.

Tandem (1987)

Hořkosladký příběh ,který je něžný, smutný i chvílemi veselý asi jako život sám.Skvělé herecké výkony.

Velký Gatsby (2013)

Vizuální podívaná,která není příběhově úplně dotažená,ale přesto vás pohltí.Dokonalý Leonardo DiCaprio, který vyjadřuje své střídaní emocí celou duší a tělem a rozhodně tak dojímá ženskou polovinu publika.

Psí dny (2001)

Trochu jiný pohled na Rakousko,ale mně je sympatický.Nevadí mi, že film nemá ukončený příběh, protože život taky nemá přesné pravidla.Mám tento styl ráda,protože poskytuje prostor pro úvahu.

39 stupňů (2008) (TV film)

Slušné tempo,nenudila jsem se,ale nic převratného.Neurazí, nenadchne.

Komisař Montalbano - Srpnový žár (2008) (epizoda)

Typická italská kriminálka s krásnými exteriéry.Proto se vydržím dívat až do konce.Večer před spaním pak sním o tom , že sedím na terase komisařovy vilky na břehu moře.

Zlomené město (2013)

Film,který neurazí, ale ani nenadchne.Taková průměrná zábava večer u televize od které si můžete i odskočit,protože divákovi je vše několikrát vysvětleno.

Kennedyové (2011) (seriál)

Skvělý Tom Wilkinson i trefně vybraní ostatní herci.Trochu zklamání z malé otevřenosti.Jako by se tvůrci báli,že na ně rodinný klan podá žalobu.

Královský víkend (2012)

Skromný a nenápadný film,který nám poodhaluje soukromí prezidenta Roosevelta.Velmi dokonalý výkon Billa Murrayho. Je to jeden z filmů,které umějí pohladit po duši.